Polarr Photo Editor 3 - darmowa alternatywa dla Lightrooma?

Autor: Maciej Luśtyk

16 Październik 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Firma Polarr znana jest przede wszystkim z przeglądarkowego edytora zdjęć, który przyda się wszędzie tam gdzie nie mamy dostępu do standardowo używanych przez nas programów do postprodukcji, ale bogactwo funkcji sprawia, że dla wielu osób może on służyć jako kompletne narzędzie do obróbki. Właśnie ukazała się 3 odsłona aplikacji, która oferuje jeszcze więcej funkcji.

Edytory obrazu firmy Pollar od pewnego czasu cieszą się sporą popularnością, podobnie jak zaprezentowana w czerwcu aplikacja przeznaczona na urządzenia z systemem iOS. Teraz producent pokazał nową odsłonę przeglądarkowej wersji programu, a także oferującą jej funkcje aplikację na system Windows 10.

Polarr Photo Editor 3 oferuje nowy, responsywny interfejs i szerokie możliwości edycji. Otrzymujemy 50 edytowalnych filtrów (oraz możliwość tworzenia własnych), które pozwolą szybko nadać zdjęciom ciekawy wygląd, nowe narzędzie do kadrowania i wyrównywania zdjęć, więcej skrótów klawiaturowych, możliwość eksportu wielu plików na raz, ulepszone algorytmy odpowiadające za wprowadzanie zmian na zdjęciach, a także popularne ostatnimi czasy narzędzia do usuwania zamgleń ze zdjęć, znane z najnowszej wersji programu Lightroom. Warto też wspomnieć o wsparciu dla plików RAW, choć na razie eksperymentalnym.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Jeśli chodzi o samą funkcjonalność, to znajdziemy tu większość funkcji znanych z programu Lightroom, łącznie z edycją krzywych, filtrami gradientowymi. Lightroom to zresztą program, dla którego Pollar ma być główną, oferującą większą wydajność konkurencją, która zarazem będzie łatwiejsza w obsłudze dla osób nie zajmujących się fotografią profesjonalnie. Nie znajdziemy tu profili sprzętu i bardziej specyficznych opcji oferowanych przez zaawansowane edytory dostępne na rynku, niemniej jednak z bogatych możliwości programu, chętnie skorzystają również zawodowcy, potrzebujący dokonać szybkiej obróbki obrazu z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

Z wersji przeglądarkowej można za darmo korzystać pod adresem v3.polarr.co. Aplikacje na przeglądarkę Chrome i system Windows 10 można pobrać z serwisów Chrome Web Store oraz Microsoft Store. Za aplikacje na Windowsa przyjdzie nam jednak zapłacić $15. Mimo wszystko to nie tak dużo, jak za aplikację, która wielu osobom może zastąpić dużo droższego Lightrooma.

Więcej informacji o programach firmy Polarr znajdziecie pod adresem polarr.co.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Adobe wprowadza certyfikaty Content Credentials do swoich usług. Zobacz, jak z nich korzystać
Adobe wprowadza certyfikaty Content Credentials do swoich usług. Zobacz, jak z nich korzystać
Adobe wprowadza do programów Lightroom, Photoshop i Camera RAW możliwość generowania dodatkowych metadanych zawierających tzw. Content Credentials - informacje o historii powstania i...
7
Nikon wprowadza chmurę Imaging Cloud
Nikon wprowadza chmurę Imaging Cloud
Od dziś dostępna jest już nowa bezpłatna usługa chmurowa - Nikon Imaging Cloud. Umożliwia ona przechowywanie zdjęć w chmurze, dostęp do...
10
Sprawdź wszystko, nie płać nic - Affinity wydłuża wersje trial do 6 miesięcy
Sprawdź wszystko, nie płać nic - Affinity wydłuża wersje trial do 6 miesięcy
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się czy warto spróbować przesiadki z pakietu Adobe na aplikacje Affinity Photo, Designer i Publisher, teraz wreszcie będziecie mogli na dobre to...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (14)