Polarr Photo Editor 3 - darmowa alternatywa dla Lightrooma?

Autor: Maciej Luśtyk

16 Październik 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Firma Polarr znana jest przede wszystkim z przeglądarkowego edytora zdjęć, który przyda się wszędzie tam gdzie nie mamy dostępu do standardowo używanych przez nas programów do postprodukcji, ale bogactwo funkcji sprawia, że dla wielu osób może on służyć jako kompletne narzędzie do obróbki. Właśnie ukazała się 3 odsłona aplikacji, która oferuje jeszcze więcej funkcji.

Edytory obrazu firmy Pollar od pewnego czasu cieszą się sporą popularnością, podobnie jak zaprezentowana w czerwcu aplikacja przeznaczona na urządzenia z systemem iOS. Teraz producent pokazał nową odsłonę przeglądarkowej wersji programu, a także oferującą jej funkcje aplikację na system Windows 10.

Polarr Photo Editor 3 oferuje nowy, responsywny interfejs i szerokie możliwości edycji. Otrzymujemy 50 edytowalnych filtrów (oraz możliwość tworzenia własnych), które pozwolą szybko nadać zdjęciom ciekawy wygląd, nowe narzędzie do kadrowania i wyrównywania zdjęć, więcej skrótów klawiaturowych, możliwość eksportu wielu plików na raz, ulepszone algorytmy odpowiadające za wprowadzanie zmian na zdjęciach, a także popularne ostatnimi czasy narzędzia do usuwania zamgleń ze zdjęć, znane z najnowszej wersji programu Lightroom. Warto też wspomnieć o wsparciu dla plików RAW, choć na razie eksperymentalnym.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Jeśli chodzi o samą funkcjonalność, to znajdziemy tu większość funkcji znanych z programu Lightroom, łącznie z edycją krzywych, filtrami gradientowymi. Lightroom to zresztą program, dla którego Pollar ma być główną, oferującą większą wydajność konkurencją, która zarazem będzie łatwiejsza w obsłudze dla osób nie zajmujących się fotografią profesjonalnie. Nie znajdziemy tu profili sprzętu i bardziej specyficznych opcji oferowanych przez zaawansowane edytory dostępne na rynku, niemniej jednak z bogatych możliwości programu, chętnie skorzystają również zawodowcy, potrzebujący dokonać szybkiej obróbki obrazu z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

Z wersji przeglądarkowej można za darmo korzystać pod adresem v3.polarr.co. Aplikacje na przeglądarkę Chrome i system Windows 10 można pobrać z serwisów Chrome Web Store oraz Microsoft Store. Za aplikacje na Windowsa przyjdzie nam jednak zapłacić $15. Mimo wszystko to nie tak dużo, jak za aplikację, która wielu osobom może zastąpić dużo droższego Lightrooma.

Więcej informacji o programach firmy Polarr znajdziecie pod adresem polarr.co.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Luminar AI wprowadza funkcję Portrait Bokeh - czy warto dalej inwestować w jasne obiektywy?
Luminar AI wprowadza funkcję Portrait Bokeh - czy warto dalej inwestować w jasne obiektywy?
To w końcu musiało się stać. Oprogramowanie do symulowania rozmycia tła wkracza do świata „dużej” fotografii. Czy funkcja Portrait Bokeh AI w nowym Luminarze...
23
Ważna aktualizacja Capture One 21 - błyskawiczne maskowanie, wygodniejszy eksport, lepsza synchronizacja
Ważna aktualizacja Capture One 21 - błyskawiczne maskowanie, wygodniejszy eksport, lepsza...
Capture One wypuszcza aktualizację edytora zdjęć, która czyni program C1 2021 jeszcze lepszym. Tym razem usprawnienia przełożą się głównie na efektywność pracy....
14
Duża aktualizacja Adobe Premiere Pro: wsparcie dla Apple M1 i automatyczna zamiana mowy na napisy
Duża aktualizacja Adobe Premiere Pro: wsparcie dla Apple M1 i automatyczna zamiana mowy na napisy
Firma Adobe udostępniła nową aktualizację programu Adobe Premiere Pro, zawierającą m.in. dwie duże funkcje. Pierwszą z nich jest Speech to Text do zamiana mowy w filmach na tekst. Drugą wsparcie...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (14)