Creatic 2.0 - własne filtry i zaawansowane opcje edycji na smartfonie

Creatic 2.0 - własne filtry i zaawansowane opcje edycji na smartfonie

Po co korzystać z aplikacji oferujących filtry, skoro możemy tworzyć swoje własne i unikalne? Druga odsłona aplikacji Creatic to bogate możliwości edycji zdjęć, możliwość zapisywania własnych presetów i wiele więcej.

Jeśli chodzi o obróbkę edycję zdjęć na urządzeniach mobilnych, większości aplikacji trudno jest przebić funkcjonalność i wygodę oferowaną przez program Lightroom Mobile, zwłaszcza po ostatniej aktualizacji. O ile jednak aplikacja Adobe nakierowana jest na bardziej zaawansowanych użytkowników, pragnących z pracy na urządzeniu przenośnym uczynić kolejną część wieloetapowej pracy ze zdjęciami, to nie w każdym wypadku zadowala fotografów mobilnych, dla których liczy się przede wszystkim szybkość obróbki i mnogość efektów, które mogą nałożyć na zdjęcia.

Naprzeciw takim oczekiwaniom wychodzi nowa odsłona aplikacji Creatic, która obok wspomnianego wyżej Lightrooma i aplikacji Polarr jest jednym z najbardziej kompleksowych edytorów zdjęć na smartfona. Z pozoru program nie różni się od większości podobnych pozycji oferowanych przez sklepy z aplikacjami. Otrzymujemy zestaw narzędzi do edycji zdjęć oraz bazę filtrów, których możemy użyć, by nadać zdjęciom określonego charakteru.

 

Po chwili zauważymy jednak bardziej zaawansowane opcje edycji jak praca z krzywymi RGB, kolorem selektywnym, możliwość nakładania tekstur czy rozbudowane opcje mieszania warstw i łączenia zdjęć na zasadzie wielokrotnych ekspozycji. Otrzymujemy także filtry gradientowe, możliwość nakładania na zdjęcia ziarna i kurzu oraz bibliotekę ciekawych efektów kolorystycznych. Możemy też nakładać na zdjęcia tekst.

Najciekawszą jednak opcją najnowszej wersji wydaje się być możliwość zapisywania kolejnych etapów edycji jako własnych presetów i szybkie ich przywoływanie w przypadku obróbki kolejnych zdjęć. Aplikacja oferuje teraz także platformę społecznościową, za pomocą której stworzonymi symulacjami będziemy mogli się dzielić z innymi użytkownikami. Do tego wszystkiego otrzymujemy wbudowaną aplikację aparatu, która jeszcze przed wciśnięciem spustu migawki na żywo pokaże nam podgląd sceny z wybraną przez nas symulacją.

Aplikacja dostępna jest za darmo na urządzenia z systemem iOS za pośrednictwem serwisu iTunes App Store. Jeśli jednak zdecydujemy się korzystać z bardziej zaawansowanych funkcji będziemy musieli zapłacić za nie po 1$, ale biorąc pod uwagę to, co oferuje aplikacja, to niewielka kwota.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem delixsoftware.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18