RNI All Films 4.0 - wyższa szkoła symulacji

0
Maciej Luśtyk
5 Lipiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Mimo że pałeczkę lidera rynku symulacji filmów wciąż dzierży VSCO, przez wielu to właśnie presety RNI uważane są za te najlepiej oddające magię analoga. Właśnie ukazała się czwarta odsłona ich flagowego produktu.

Presety RNI (Really Nice Images) cieszą się bardzo dobrą opinią, a wielu uważa nawet, że z symulacją filmów analogowych radzą sobie najlepiej ze wszystkich rozwiązań dostępnych na rynku. Być może jest to zasługą tego, że według twórców wszystkie symulacje powstają po dogłębnej analizie poszczególnych materiałów światłoczułych. Tworząc je, fotografują dane sceny zarówno aparatem analogowym, jak i cyfrowym, a następnie starają się te drugie jak najlepiej dopasować do oryginalnej odbitki.

Właśnie ukazała się czwarta odsłona paczki All Films, która oferuje szereg usprawnień, nowe klisze, i jak zapewnia producent, przenosić ma proces symulacji na kolejny poziom. Po pierwsze, otrzymujemy profile aparatów, które sprawić mają, że zawsze otrzymamy właściwe efekty, nieważne jakim urządzeniem fotografujemy.

Usprawniono też działanie poszczególnych symulacji, a przede wszystkim to, jak na zdjęciach prezentuje się ziarno. Teraz ma być dużo bardziej realistycznie. Pojawiło się też kilka nowych filmów, między innymi Fuji Natura 1600, Fuji Velvia 2.0 i Fuji Pro 400H. Ogółem otrzymujemy ponad 170 różnych presetów.

Otrzymujemy też narzędzie RNI Toolkit (zamiast wcześniejszego Essentials Toolkit), które pozwoli nam na precyzyjne dostrojenie szczegółowych parametrów każdej symulacji. Poniżej możecie zobaczyć kilka przykładowych symulacji.

Kodachrome 40 S

Kodak T-Max 100

Fuji Superia 200

Agfacolor 40 S

Kodak Tri-X 400

Fuji FP-100 C

Kodachrome 50s

RNI All Films 4 współpracuje z programem Lightroom w wersjach 4,5,6 i CC oraz z aplikacją Photoshop w wersji CS 6 i CC. Paczka dostępna jest w wersji PRO i Lite (mniejsza liczba symulacji i efektów) w cenach kolejno $122 i $59. Użytkownicy wcześniejszych edycji mogą dokonać aktualizacji w promocyjnej cenie, a pozostali otrzymują darmową, 30-dniową wersję próbną.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem reallyniceimages.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Edytor RAW o którym było w tym roku chyba najgłośniej, nareszcie dostępny jest do pobrania. Co otrzymujemy wraz z najnowszą odsłoną programu?
6
0
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
We współpracy z badaczami z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, Adobe opracowało nowy algorytm do wykrywania cyfrowych zmian dokonanych za pomocą narzędzia skraplania z uwzględnieniem...
33
0
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Software'owy gigant chce przeprowadzić kolejny szturm na rynek aplikacji mobilnych, pokazując na konferencji Adobe MAX 2019 nowy program, który praktycznie sam robi i edytuje zdjęcia.
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)