RNI ALL FILMS V.3.0 - jeszcze lepsza symulacja kliszy

0
Maciej Luśtyk
5 Marzec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Really Nice Image, firma zajmująca się tworzeniem symulacji filmów analogowych, zaprezentowała trzecią edycję presetów do programów Adobe Lightroom i Photoshop. Producent zapewnia, że symulacje są tak przekonujące, że ciężko odróżnić je od zdjęć zrobionych na kliszy.
Zestaw RNI ALL FILMS V.3.0 zawiera ponad 170 nowych symulacji kliszy, a każda dostępna jest w kilku wariantach uwzględniających efekty typu przeterminowanie lub blaknięcie filmu. Firma pracowała nad symulacjami przez ostatni rok, a proces odtwarzania każdej z kliszy obejmował dogłębną analizę opracowywanych filmów. Producent chwali się, że efekt jest tak realistyczny, że większość fotografów nie jest w stanie odróżnić symulacji od oryginału.
Zobacz wszystkie zdjęcia (12)

Potwierdzać to wydaje się test przeprowadzony pośród użytkowników forum portalu dpreview.com. Aż 63% ankietowanych wzięło cyfrowe symulacje za skany prawdziwego filmu. To powinno wystarczyć za komentarz odnośnie jakości wspomnianych wyżej presetów.

Symulacje współpracują z programami Adobe Lightroom (4,5) i Photoshop (CS6,CC) i możemy je kupić za pośrednictwem strony producenta w paczkach tematycznych w cenie 50 dolarów, lub w zestawie zawierającym wszystkie opracowane klisze, w cenie 122 dolarów.

Więcej informacji i pełną listę symulowanych filmów znajdziemy na stronie reallyniceimages.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Aplikacja Nikon Snapbridge nareszcie pozwala na transfer plików RAW
Aplikacja Nikon Snapbridge nareszcie pozwala na transfer plików RAW
Dobra wiadomość dla osób, lubiących edytować swoje zdjęcia na urządzeniach mobilnych. Ale to nie jedyne nowości.
18
1
Nowe otwarcie ON1. Oprócz Photo RAW 2020, zobaczymy też edytor wideo, aplikację mobilną i usługę synchronizacji urządzeń
Nowe otwarcie ON1. Oprócz Photo RAW 2020, zobaczymy też edytor wideo, aplikację mobilną i usługę...
Aplikacja ON1 Photo RAW z każda kolejną odsłoną staje się poważniejszą konkurencją dla Lightrooma. Jednak apetyt programistów jest znacznie większy. Już niedługo...
16
0
Luminar 4: Zobacz, jak działa w praktyce inteligentny system podmiany nieba na zdjęciach
Luminar 4: Zobacz, jak działa w praktyce inteligentny system podmiany nieba na zdjęciach
Nowa wersja programu Luminar pojawi się już jesienią. Jedną z głównych nowości będzie rewolucyjny system Sky Replacement Tool, oparty o układ AI. Wiemy już jak będzie...
23
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)