RNI ALL FILMS V.3.0 - jeszcze lepsza symulacja kliszy

0
Maciej Luśtyk
5 Marzec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Really Nice Image, firma zajmująca się tworzeniem symulacji filmów analogowych, zaprezentowała trzecią edycję presetów do programów Adobe Lightroom i Photoshop. Producent zapewnia, że symulacje są tak przekonujące, że ciężko odróżnić je od zdjęć zrobionych na kliszy.

Zestaw RNI ALL FILMS V.3.0 zawiera ponad 170 nowych symulacji kliszy, a każda dostępna jest w kilku wariantach uwzględniających efekty typu przeterminowanie lub blaknięcie filmu. Firma pracowała nad symulacjami przez ostatni rok, a proces odtwarzania każdej z kliszy obejmował dogłębną analizę opracowywanych filmów. Producent chwali się, że efekt jest tak realistyczny, że większość fotografów nie jest w stanie odróżnić symulacji od oryginału.

Zobacz wszystkie zdjęcia (12)

Potwierdzać to wydaje się test przeprowadzony pośród użytkowników forum portalu dpreview.com. Aż 63% ankietowanych wzięło cyfrowe symulacje za skany prawdziwego filmu. To powinno wystarczyć za komentarz odnośnie jakości wspomnianych wyżej presetów.

Symulacje współpracują z programami Adobe Lightroom (4,5) i Photoshop (CS6,CC) i możemy je kupić za pośrednictwem strony producenta w paczkach tematycznych w cenie 50 dolarów, lub w zestawie zawierającym wszystkie opracowane klisze, w cenie 122 dolarów.

Więcej informacji i pełną listę symulowanych filmów znajdziemy na stronie reallyniceimages.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Darktable 3.0 - bezpłatna alternatywa dla Lightrooma teraz jeszcze lepsza
Darktable 3.0 - bezpłatna alternatywa dla Lightrooma teraz jeszcze lepsza
To z pewnością nie najwygodniejszy i nie najpiękniejszy edytor RAW-ów na rynku, ale za darmo oferuje funkcje, które dla wielu mogą okazać się w zupełności...
36
0
Capture One Pro 20 - nowa odsłona czołowego edytora RAW. Większa wygoda i szybkość pracy
Capture One Pro 20 - nowa odsłona czołowego edytora RAW. Większa wygoda i szybkość pracy
Phase One zaprezentowało najnowszą generację programu do edycji zdjęć, który upodobali sobie profesjonaliści. Aplikacja wprowadza ponad 10 ważnych...
28
0
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Edytor RAW o którym było w tym roku chyba najgłośniej, nareszcie dostępny jest do pobrania. Co otrzymujemy wraz z najnowszą odsłoną programu?
15
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)