RNI ALL FILMS V.3.0 - jeszcze lepsza symulacja kliszy

0

Autor: Maciej Luśtyk

5 Marzec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Really Nice Image, firma zajmująca się tworzeniem symulacji filmów analogowych, zaprezentowała trzecią edycję presetów do programów Adobe Lightroom i Photoshop. Producent zapewnia, że symulacje są tak przekonujące, że ciężko odróżnić je od zdjęć zrobionych na kliszy.

Zestaw RNI ALL FILMS V.3.0 zawiera ponad 170 nowych symulacji kliszy, a każda dostępna jest w kilku wariantach uwzględniających efekty typu przeterminowanie lub blaknięcie filmu. Firma pracowała nad symulacjami przez ostatni rok, a proces odtwarzania każdej z kliszy obejmował dogłębną analizę opracowywanych filmów. Producent chwali się, że efekt jest tak realistyczny, że większość fotografów nie jest w stanie odróżnić symulacji od oryginału.

Zobacz wszystkie zdjęcia (12)

Potwierdzać to wydaje się test przeprowadzony pośród użytkowników forum portalu dpreview.com. Aż 63% ankietowanych wzięło cyfrowe symulacje za skany prawdziwego filmu. To powinno wystarczyć za komentarz odnośnie jakości wspomnianych wyżej presetów.

Symulacje współpracują z programami Adobe Lightroom (4,5) i Photoshop (CS6,CC) i możemy je kupić za pośrednictwem strony producenta w paczkach tematycznych w cenie 50 dolarów, lub w zestawie zawierającym wszystkie opracowane klisze, w cenie 122 dolarów.

Więcej informacji i pełną listę symulowanych filmów znajdziemy na stronie reallyniceimages.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Mac i iPad jako jeden ekosystem - MacOS Monterey szykuje małą rewolucję w pracy
Mac i iPad jako jeden ekosystem - MacOS Monterey szykuje małą rewolucję w pracy
Projektanci Apple’a od zawsze przykładali dużo uwagi do kwestii łączności pomiędzy urządzeniami. Wraz z najnowszym systemem przeniesiona zostanie ona na kolejny...
0
0
Capture One z aplikacją na iPada na początku 2022 roku
Capture One z aplikacją na iPada na początku 2022 roku
Najnowsze iPady z procesorem M1 udowodniły, że mogą stać się funkcjonalną stacją do obróbki zdjęć i filmów. Skorzystać chce z tego Capture One, wypuszczając „mobilną”...
0
0
Nikon ma gratkę dla fotografów sportowych. NX Field to profesjonalny system zdalnego sterowania
Nikon ma gratkę dla fotografów sportowych. NX Field to profesjonalny system zdalnego sterowania
17 czerwca zadebiutuje NX Field - system, który umożliwi połączenie i zdalne sterowanie wieloma aparatami i automatyczne przesyłanie z nich zdjęć na serwery FTP. A...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)