Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

RNI ALL FILMS V.3.0 - jeszcze lepsza symulacja kliszy

0

Autor: Maciej Luśtyk

5 Marzec 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Really Nice Image, firma zajmująca się tworzeniem symulacji filmów analogowych, zaprezentowała trzecią edycję presetów do programów Adobe Lightroom i Photoshop. Producent zapewnia, że symulacje są tak przekonujące, że ciężko odróżnić je od zdjęć zrobionych na kliszy.

Zestaw RNI ALL FILMS V.3.0 zawiera ponad 170 nowych symulacji kliszy, a każda dostępna jest w kilku wariantach uwzględniających efekty typu przeterminowanie lub blaknięcie filmu. Firma pracowała nad symulacjami przez ostatni rok, a proces odtwarzania każdej z kliszy obejmował dogłębną analizę opracowywanych filmów. Producent chwali się, że efekt jest tak realistyczny, że większość fotografów nie jest w stanie odróżnić symulacji od oryginału.

Zobacz wszystkie zdjęcia (12)

Potwierdzać to wydaje się test przeprowadzony pośród użytkowników forum portalu dpreview.com. Aż 63% ankietowanych wzięło cyfrowe symulacje za skany prawdziwego filmu. To powinno wystarczyć za komentarz odnośnie jakości wspomnianych wyżej presetów.

Symulacje współpracują z programami Adobe Lightroom (4,5) i Photoshop (CS6,CC) i możemy je kupić za pośrednictwem strony producenta w paczkach tematycznych w cenie 50 dolarów, lub w zestawie zawierającym wszystkie opracowane klisze, w cenie 122 dolarów.

Więcej informacji i pełną listę symulowanych filmów znajdziemy na stronie reallyniceimages.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
Program do edycji wideo stworzony przez Blackmagic Design coraz chętniej używany jest jako alternatywa dla Adobe Premiere Pro. Główną zaletą jest oczywiście fakt, że...
34
3
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Sztuczna inteligencja porówna jasność i ostrość, oceni kolory i odrzuci zdjęcia, na których bohaterowie akurat mrugali. Brzmi jak mnóstwo oszczędzonego...
6
0
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
Najnowsza wersja DxO PhotoLab wprowadza wytrenowany o układy AI silnik DeepPRIME, który m.in. zapewnić ma wyjątkowy system odszumiania. Nowości...
18
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)