Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

RNI Flashback - takiej symulacji filmów jeszcze nie było

0

Autor: Maciej Luśtyk

11 Maj 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Rynek aplikacji oferujących symulacje filmów jest już mocno nasycony. Jak przy takiej konkurencji zdobyć popularność? RNI Flashback do nadania zdjęciom charakteru używa „wirtualnych chemikaliów”.

Programy i wtyczki oferujące symulacje filmów analogowych są dziś jednym z podstawowych narzędzi używanych przez fotografów, zwłaszcza mobilnych. Rynek ten zdominowało kilka świetnych aplikacji, a zaraz za nimi znajdziemy kilkadziesiąt kolejnych, które również cieszą się popularnością. Czy kolejny program tego typu ma jeszcze szansę zaistnienia?

Tak uważają programiści z firmy RNI (Really Nice Images). Spod ich skrzydeł wyszła dobrze oceniana wtyczka RNI ALL FILMS oraz umożliwiająca całkiem zaawansowaną edycje aplikacja na iPhone’a RNI Films. Teraz producent poszerza rodzinę programów o kolejny, który wyróżniać ma się tym, że do procesu aplikowania symulacji dołącza element przypadkowości.

 

Jak mówią twórcy, RNI Flashback do tworzenia symulacji używa „wirtualnych chemikaliów”. W praktyce wygląda to tak, że w odróżnieniu od większości podobnych aplikacji na rynku, nie wybieramy symulacji, którą chcielibyśmy zastosować na zdjęciu, a generujemy ją losowo.

Algorytm symuluje działanie tradycyjnego filmu, osobno modelując 4 warstwy błony światłoczułej. Dzięki temu, za każdym razem otrzymamy unikalne efekty. Gdy któryś przypadnie nam do gustu, możemy dokonać na nim jeszcze podstawowej edycji tonów i kontrastu. Poniżej możecie zobaczyć przykładowe symulacje

Możliwości aplikacji możecie sprawdzić na własną rękę, pobierając ją ze sklepu iTunes AppStore w cenie $4. Na razie nie wiadomo czy pojawi się wersja na system Android.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem flashback.reallyniceimages.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Samsung Galaxy S21 5G, S21+ 5G i S21 Ultra 5G - super wydajność, rekordowy zoom i wideo 8K
Samsung Galaxy S21 5G, S21+ 5G i S21 Ultra 5G - super wydajność, rekordowy zoom i wideo 8K
Koreańczycy zaprezentowali najnowsze superwydajne flagowce z serii Samsung Galaxy. Otrzymujemy nowy design, świetne podzespoły i nowe możliwości w zakresie pracy foto...
2
0
Zeiss zawiązuje współpracę z Vivo - nadchodzą nowe mocne fotograficzne smartfony
Zeiss zawiązuje współpracę z Vivo - nadchodzą nowe mocne fotograficzne smartfony
Zeiss poinformował i zawiązaniu strategicznej współpracy z chińską marką Vivo. Czy właśnie rodzi się konkurencja dla najlepszych fotograficznych smartfonów na...
1
0
Apple aktualizuje iOS 14.3, wprowadzając nowy format ProRAW do iPhone'a 12 Pro i 12 Pro Max
Apple aktualizuje iOS 14.3, wprowadzając nowy format ProRAW do iPhone'a 12 Pro i 12 Pro Max
Najnowsza aktualizacja iOS dodaje możliwość fotografowania w nowym formacie ProRAW w smartfonach iPhone 12 Pro i 12 Pro Max. Dzięki niemu odzyskasz więcej szczegółów na zdjęciu podczas...
0
0
Powiązane artykuły