ON1 Effects 10 - darmowe filtry, efekty i symulacje klisz

0
Maciej Luśtyk
10 Luty 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Jeśli chcecie swoim zdjęciom dodać charakteru, a nie stać Was na zakup presetów VSCO czy RNI, nie musicie szukać dalej. ON1 udostępnia darmową wersję programu Effects 10, która ma wszystko czego potrzebujecie.
Tworzenie atrakcyjnych efektów w programach Adobe Photoshop czy Lightroom może być czasochłonne i nie zawsze przynosić zamierzone rezultaty. Z kolei na kosztujące niekiedy po kilkadziesiąt dolarów paczki z presetami, oferowane przez takich producentów jak VSCO, RNI czy DxO nie każdy może sobie pozwolić. Doskonałą alternatywą będzie darmowa wersja programu Effects 10, oferowana przez firmę ON1.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Znajdziemy w niej ponad 100 efektów, symulacji kliszy i filtrów, których ustawieniami możemy swobodnie sterować, a uzyskane efekty mieszać i zapisywać jako własne presety. W bibliotece znajdują się zarówno filtry pozwalające na uzyskanie efektu HDR jak i symulacje klasycznych, czarno-białych filmów Ilforda, Kodaka i Fujifilm. Trzeba powiedzieć, że oferowane przez nie efekty są bardzo zadowalające, a możliwość edycji w niewielkim stopniu odbiega od tego co oferują bardziej zaawansowane programy. Dodatkowo otrzymujemy narzędzie pędzla i możliwość maskowania, które pozwolą nanieść pożądane efekty tylko na zaznaczony część zdjęcia, a program pozwala na pracę z plikami RAW.

Aplikacja przypadnie do gustu szczególnie początkującym fotografom, ale dzięki wygodnemu interfejsowi i dużej funkcjonalności skorzystają z niej także bardziej doświadczeni twórcy. Program działa jako samodzielna aplikacja, lub jako wtyczką do Photoshopa i Lightrooma.

On1 Effects10 możecie pobrać za darmo na komputery Mac i Windows pod adresem on1.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Edytor RAW o którym było w tym roku chyba najgłośniej, nareszcie dostępny jest do pobrania. Co otrzymujemy wraz z najnowszą odsłoną programu?
15
8
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
We współpracy z badaczami z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, Adobe opracowało nowy algorytm do wykrywania cyfrowych zmian dokonanych za pomocą narzędzia skraplania z uwzględnieniem...
33
0
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Software'owy gigant chce przeprowadzić kolejny szturm na rynek aplikacji mobilnych, pokazując na konferencji Adobe MAX 2019 nowy program, który praktycznie sam robi i edytuje zdjęcia.
6
0
Powiązane artykuły