Alien Skin Exposure X - ciekawa alternatywa dla Lightrooma

Autor: Maciej Luśtyk

10 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Producent oprogramowania Alien Skin zaprezentował aplikację Exposure X, która dzięki prostocie i wygodzie obsługi ma szansę stać się ciekawą alternatywą dla popularnych programów do postprodukcji zdjęć. Program nie wymaga importu zdjęć, oferuje bogate narzędzia edycji i wsparcie dla plików RAW.

Program Exposure X pozwoli nam wygodnie organizować i edytować zdjęcia. Twórcy stawiają na prostotę. Wszystkie funkcje dostępne są z poziomu jednego panelu i w odróżnieniu od programu Lightroom, w całym selekcji i obróbki zdjęć nie musimy przełączać się pomiędzy kilkoma zakładkami. Największą zaletą programu będzie jednak to, że oferuje niedestrukcyjną edycję obrazu, a przy tym nie wymaga importowania zdjęć.

Exposure X posiada wsparcie dla plików RAW, a dodatkowo cały interfejs możemy spersonalizować według własnych potrzeb. Otrzymujemy też zestaw narzędzi do lokalnej edycji zdjęć. Twórcy obiecują też, że praca z programem będzie odbywać się dużo szybciej niż w poprzednich wersjach programu Exposure, a to dzięki bogatemu zestawowi nowych skrótów klawiaturowych.

Oprócz zestawu narzędzi ułatwiającego katalogowanie i edycję zdjęć, aplikacja oferuje też bogaty zestaw filtrów imitujących klisze filmowe, co z pewnością przypadnie do gustu wszystkim pragnącym dodać swoim fotografiom nieco analogowej magii. Program działa jako samodzielna aplikacja, ale można uruchomić go również jako wtyczkę w programie Lightroom.

Program można zakupić za pośrednictwem strony producenta w cenie $149. Posiadacze wcześniejszych wersji mogą dokonać aktualizacji w cenie $99, a ci, którzy nabyli wersję oznaczoną numerem 7, otrzymają aktualizację za darmo.

Więcej informacji znajdziecie na stronie alienskin.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Topaz Photo AI - trzy ważne narzędzia AI w jednym programie
Topaz Photo AI - trzy ważne narzędzia AI w jednym programie
Topaz Labs prezentuje program Topaz AI, który zamyka wcześniejsze dokonania firmy w jednej wygodnej aplikacji, która wykorzystuje „sztuczną inteligencję” do...
2
ON1 Photo RAW 2023 - najważniejsza aktualizacja w historii programu wprowadza szereg funkcji AI
ON1 Photo RAW 2023 - najważniejsza aktualizacja w historii programu wprowadza szereg funkcji AI
ON1 zapowiada kolejną wersję swojego programu do edycji zdjęć. ON1 Photo RAW 2023 to przede wszystkim nowości z zakresu AI, które mają znacznie przyspieszyć i uprościć...
10
Luminar NEO stał się „platformą” - dobra i zła wiadomość dla poszukujących alternatywy dla Adobe
Luminar NEO stał się „platformą” - dobra i zła wiadomość dla poszukujących alternatywy dla Adobe
Historia Luminara to przykład świetnej technologii, na którą cieniem kładą się problemy w zarządzaniu projektem. Twórcy popularnej alternatywy dla Lightrooma i...
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)