Alien Skin Exposure X - ciekawa alternatywa dla Lightrooma

0

Autor: Maciej Luśtyk

10 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Producent oprogramowania Alien Skin zaprezentował aplikację Exposure X, która dzięki prostocie i wygodzie obsługi ma szansę stać się ciekawą alternatywą dla popularnych programów do postprodukcji zdjęć. Program nie wymaga importu zdjęć, oferuje bogate narzędzia edycji i wsparcie dla plików RAW.

Program Exposure X pozwoli nam wygodnie organizować i edytować zdjęcia. Twórcy stawiają na prostotę. Wszystkie funkcje dostępne są z poziomu jednego panelu i w odróżnieniu od programu Lightroom, w całym selekcji i obróbki zdjęć nie musimy przełączać się pomiędzy kilkoma zakładkami. Największą zaletą programu będzie jednak to, że oferuje niedestrukcyjną edycję obrazu, a przy tym nie wymaga importowania zdjęć.

Exposure X posiada wsparcie dla plików RAW, a dodatkowo cały interfejs możemy spersonalizować według własnych potrzeb. Otrzymujemy też zestaw narzędzi do lokalnej edycji zdjęć. Twórcy obiecują też, że praca z programem będzie odbywać się dużo szybciej niż w poprzednich wersjach programu Exposure, a to dzięki bogatemu zestawowi nowych skrótów klawiaturowych.

Oprócz zestawu narzędzi ułatwiającego katalogowanie i edycję zdjęć, aplikacja oferuje też bogaty zestaw filtrów imitujących klisze filmowe, co z pewnością przypadnie do gustu wszystkim pragnącym dodać swoim fotografiom nieco analogowej magii. Program działa jako samodzielna aplikacja, ale można uruchomić go również jako wtyczkę w programie Lightroom.

Program można zakupić za pośrednictwem strony producenta w cenie $149. Posiadacze wcześniejszych wersji mogą dokonać aktualizacji w cenie $99, a ci, którzy nabyli wersję oznaczoną numerem 7, otrzymają aktualizację za darmo.

Więcej informacji znajdziecie na stronie alienskin.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Nadchodzą duże zmiany w Adobe Premiere Pro
Nadchodzą duże zmiany w Adobe Premiere Pro
Macie wrażenie, że proces importu i eksportu bazuje w Premiere Pro jest archaiczny? Już niebawem Adobe wprowadzi znaczne zmiany w interfejsie i nawigacji.
0
0
Cascable 6.0 - duża aktualizacja aplikacji do łączenia aparatu ze smartfonem
Cascable 6.0 - duża aktualizacja aplikacji do łączenia aparatu ze smartfonem
Rozbudowana mobilna aplikacja do łączenia smartfona z aparatem została zaktualizowana. Wersja 6.0 to nowy wygląd, ulepszony interfejs oraz wsparcie dla średnioformatowego Phase One IQ4.
0
0
Mac i iPad jako jeden ekosystem - MacOS Monterey szykuje małą rewolucję w pracy
Mac i iPad jako jeden ekosystem - MacOS Monterey szykuje małą rewolucję w pracy
Projektanci Apple’a od zawsze przykładali dużo uwagi do kwestii łączności pomiędzy urządzeniami. Wraz z najnowszym systemem przeniesiona zostanie ona na kolejny...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)