Alien Skin Exposure X - ciekawa alternatywa dla Lightrooma

Autor: Maciej Luśtyk

10 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Producent oprogramowania Alien Skin zaprezentował aplikację Exposure X, która dzięki prostocie i wygodzie obsługi ma szansę stać się ciekawą alternatywą dla popularnych programów do postprodukcji zdjęć. Program nie wymaga importu zdjęć, oferuje bogate narzędzia edycji i wsparcie dla plików RAW.

Program Exposure X pozwoli nam wygodnie organizować i edytować zdjęcia. Twórcy stawiają na prostotę. Wszystkie funkcje dostępne są z poziomu jednego panelu i w odróżnieniu od programu Lightroom, w całym selekcji i obróbki zdjęć nie musimy przełączać się pomiędzy kilkoma zakładkami. Największą zaletą programu będzie jednak to, że oferuje niedestrukcyjną edycję obrazu, a przy tym nie wymaga importowania zdjęć.

Exposure X posiada wsparcie dla plików RAW, a dodatkowo cały interfejs możemy spersonalizować według własnych potrzeb. Otrzymujemy też zestaw narzędzi do lokalnej edycji zdjęć. Twórcy obiecują też, że praca z programem będzie odbywać się dużo szybciej niż w poprzednich wersjach programu Exposure, a to dzięki bogatemu zestawowi nowych skrótów klawiaturowych.

Oprócz zestawu narzędzi ułatwiającego katalogowanie i edycję zdjęć, aplikacja oferuje też bogaty zestaw filtrów imitujących klisze filmowe, co z pewnością przypadnie do gustu wszystkim pragnącym dodać swoim fotografiom nieco analogowej magii. Program działa jako samodzielna aplikacja, ale można uruchomić go również jako wtyczkę w programie Lightroom.

Program można zakupić za pośrednictwem strony producenta w cenie $149. Posiadacze wcześniejszych wersji mogą dokonać aktualizacji w cenie $99, a ci, którzy nabyli wersję oznaczoną numerem 7, otrzymają aktualizację za darmo.

Więcej informacji znajdziecie na stronie alienskin.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Nowa aktualizacja Lightrooma zamieni kita w jasną stałkę. Czy jest jeszcze sens kupować jasne obiektywy?
Nowa aktualizacja Lightrooma zamieni kita w jasną stałkę. Czy jest jeszcze sens kupować jasne...
Po co wydawać krocie na drogie obiektywy, skoro ich plastykę możemy zasymulować na etapie postprodukcji? Nowa aktualizacja Lightrooma wprowadza kolejne funkcje oparte o AI, m.in....
8
Newell BattFindr - aplikacja, która pozwoli łatwo znaleźć zamiennik akumulatora do aparatu
Newell BattFindr - aplikacja, która pozwoli łatwo znaleźć zamiennik akumulatora do aparatu
Nie znasz się na symbolach i oznaczeniach i niie wiesz, jaki zamiennik akumulatora będzie odpowiedni dla Twojego sprzętu? Z pomocą...
1
Adobe Premiere otrzyma opcje generatywnej AI - nadchodzi prawdziwa rewolucja w edycji wideo
Adobe Premiere otrzyma opcje generatywnej AI - nadchodzi prawdziwa rewolucja w edycji wideo
Adobe zapowiada szereg nowych, opartych o układy generatywnej AI funkcji programu Premiere, które pozwolą robić rzeczy, jakie wcześniej wydawały się niemożliwe. Rewolucja w edycji...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)