Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

MIDI2LR - sterowanie programem Lightroom za pomocą kontrolerów MIDI

0

Autor: Maciej Luśtyk

13 Sierpień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Pamiętacie pokazany kilka miesięcy temu zestaw analogowych kontrolerów do Lightrooma o nazwie Palette? Zastanawialiśmy się wtedy jak można by podłączyć do programu zwykłe, popularne kontrolery MIDI. Darmowa aplikacja MIDI2LR to właśnie nam umożliwia.

Analogowe kontrolery typu Palette, umożliwiające wygodną, manualną kontrolę nad suwakami w programach do obróbki zdjęć cieszą się dużą popularnością. Zwykle jednak są też dosyć drogie. Darmowy program MIDI2LR pozwoli nam na synchronizację funkcji programu Lightroom z suwakami i pokrętłami dowolnych kontrolerów MIDI, które są powszechnie używane w branży dzwiękowej i występują w setkach różnych wariantów, a postawowe modele nie nadszarpną naszego budżetu.

Program dostępny jest zarówno na komputery z systemem Windows jak i OS X. Interfejs aplikacji pozwala na wygodne przypisywanie poszczególnych funkcji przyciskom, pokrętłom i suwakom kontrolera. Ustawienia te mogą być osobno zapisywane i przywoływane w razie potrzeby zmiany funkcjonalności narzędzia. MIDI2LR został stworzony na zasadzie open source, co umożliwia jego rozbudowę o kolejne opcje. W najbliższych planach twórcy programu jest umożliwienie współpracy aplikacji z kontrolerami wyposażonymi w zmotoryzowane suwaki.

Więcej informacji i możliwość pobrania programu znajdziecie pod tym linkiem

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Affinity Photo, Designer i Publisher znów 3 miesiące za darmo - powraca przedłużony trial i rabaty
Affinity Photo, Designer i Publisher znów 3 miesiące za darmo - powraca przedłużony trial i rabaty
Wiosną zeszłego roku, ze względu na epidemię Serif wystartował ze świetną promocją, umożliwiając korzystanie z próbnych wersji aplikacji Affinity przez 90 dni. Teraz...
8
0
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Najbardziej zaawansowany symulator oświetlenia studyjnego doczekał się pokaźnej aktualizacji, która pozwoli szczegółowo zaplanować oświetlenie na planie filmowym....
1
0
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Oprogramowanie spod szyldu C1 nigdy nie należało do tanich, teraz jednak będzie jeszcze mniej osiągalne. Od poniedziałku1 stycznia ceny poszczególnych pakietów znacznie wzrosną.
2
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)