MIDI2LR - sterowanie programem Lightroom za pomocą kontrolerów MIDI

Autor: Maciej Luśtyk

13 Sierpień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Pamiętacie pokazany kilka miesięcy temu zestaw analogowych kontrolerów do Lightrooma o nazwie Palette? Zastanawialiśmy się wtedy jak można by podłączyć do programu zwykłe, popularne kontrolery MIDI. Darmowa aplikacja MIDI2LR to właśnie nam umożliwia.

Analogowe kontrolery typu Palette, umożliwiające wygodną, manualną kontrolę nad suwakami w programach do obróbki zdjęć cieszą się dużą popularnością. Zwykle jednak są też dosyć drogie. Darmowy program MIDI2LR pozwoli nam na synchronizację funkcji programu Lightroom z suwakami i pokrętłami dowolnych kontrolerów MIDI, które są powszechnie używane w branży dzwiękowej i występują w setkach różnych wariantów, a postawowe modele nie nadszarpną naszego budżetu.

Program dostępny jest zarówno na komputery z systemem Windows jak i OS X. Interfejs aplikacji pozwala na wygodne przypisywanie poszczególnych funkcji przyciskom, pokrętłom i suwakom kontrolera. Ustawienia te mogą być osobno zapisywane i przywoływane w razie potrzeby zmiany funkcjonalności narzędzia. MIDI2LR został stworzony na zasadzie open source, co umożliwia jego rozbudowę o kolejne opcje. W najbliższych planach twórcy programu jest umożliwienie współpracy aplikacji z kontrolerami wyposażonymi w zmotoryzowane suwaki.

Więcej informacji i możliwość pobrania programu znajdziecie pod tym linkiem

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Luminar NEO wprowadza generatywną AI do swoich funkcji. Limitem w edycji będzie już tylko wyobraźnia
Luminar NEO wprowadza generatywną AI do swoich funkcji. Limitem w edycji będzie już tylko wyobraźnia
Twórcy programu Luminar informują o wprowadzeniu nowej funkcji o nazwie GenSwap. Tym samym program dołącza do rosnącego grona aplikacji, które w procesie edycji wykorzystują możliwości...
5
Canon Multi-Camera Control - produkcje wielokamerowe na wyciągnięcie palca
Canon Multi-Camera Control - produkcje wielokamerowe na wyciągnięcie palca
Canon przedstawia nową bezpłatną aplikację na smartfony, która znacznie ułatwić ma pracę w środowisku wielokamerowym. Pozwala obsłużyć do 4 kamer jednocześnie, umożliwiając na szeroką...
5
Project Stardust - Adobe szykuje rewolucję w edycji grafiki
Project Stardust - Adobe szykuje rewolucję w edycji grafiki
„Wszystko będzie warstwą”, tak w skrócie można opisać nową technologię, która według słów producenta ma kompletnie odmienić to, jak pracujemy z produktami Adobe.
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)