MIDI2LR - sterowanie programem Lightroom za pomocą kontrolerów MIDI

0
Maciej Luśtyk
13 Sierpień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Pamiętacie pokazany kilka miesięcy temu zestaw analogowych kontrolerów do Lightrooma o nazwie Palette? Zastanawialiśmy się wtedy jak można by podłączyć do programu zwykłe, popularne kontrolery MIDI. Darmowa aplikacja MIDI2LR to właśnie nam umożliwia.
Analogowe kontrolery typu Palette, umożliwiające wygodną, manualną kontrolę nad suwakami w programach do obróbki zdjęć cieszą się dużą popularnością. Zwykle jednak są też dosyć drogie. Darmowy program MIDI2LR pozwoli nam na synchronizację funkcji programu Lightroom z suwakami i pokrętłami dowolnych kontrolerów MIDI, które są powszechnie używane w branży dzwiękowej i występują w setkach różnych wariantów, a postawowe modele nie nadszarpną naszego budżetu.Program dostępny jest zarówno na komputery z systemem Windows jak i OS X. Interfejs aplikacji pozwala na wygodne przypisywanie poszczególnych funkcji przyciskom, pokrętłom i suwakom kontrolera. Ustawienia te mogą być osobno zapisywane i przywoływane w razie potrzeby zmiany funkcjonalności narzędzia. MIDI2LR został stworzony na zasadzie open source, co umożliwia jego rozbudowę o kolejne opcje. W najbliższych planach twórcy programu jest umożliwienie współpracy aplikacji z kontrolerami wyposażonymi w zmotoryzowane suwaki.

Więcej informacji i możliwość pobrania programu znajdziecie pod tym linkiem.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
We współpracy z badaczami z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, Adobe opracowało nowy algorytm do wykrywania cyfrowych zmian dokonanych za pomocą narzędzia skraplania z uwzględnieniem...
33
0
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Software'owy gigant chce przeprowadzić kolejny szturm na rynek aplikacji mobilnych, pokazując na konferencji Adobe MAX 2019 nowy program, który praktycznie sam robi i edytuje zdjęcia.
6
0
Technologia Content Aware wkracza do Lightrooma
Technologia Content Aware wkracza do Lightrooma
Oprócz nowości w postaci mobilnej wersji Photoshopa i oryginalnej aplikacji Photoshop Camera, Adobe wprowadziło także szereg usprawnień do poszczególnych wersji...
1
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)