Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Logitech Craft - bezprzewodowa klawiatura z pokrętłem, które usprawnić ma pracę w programach graficznych

0

Autor: Maciej Luśtyk

4 Wrzesień 2017
Artykuł na: 6-9 minut

Fotografowie ciągle szukają sposobu na zwiększenie efektywności pracy na etapie edycji i postprodukcji. Większa wygodę i płynność procesu obróbki obiecuje firma Logitech z nową klawiaturą Craft. Czy rzeczywiście ma szansę zmienić nasz sposób pracy?

Praca fotografa to nie tylko robienie zdjęć. W zasadzie moglibyśmy powiedzieć, że to także robienie zdjęć - edycja i postprodukcja niejednokrotnie zajmuje dużo więcej czasu niż sama praca na planie czy podczas realizacji zlecenia. Dlatego też stale powstają rozwiązania mające za zadanie upłynnić proces obróbki fotografii. Jednymi z nich są fizyczne kontrolery pozwalające na szybszą pracę w programach do edycji grafiki, takie jak Loupedeck, Palette Gear czy Pfixer.

Tego typu urządzenia mają jednak swoją wadę - zajmują dodatkowe miejsce na biurku, przy czym i tak zazwyczaj do pełnej obsługi programów i wygodnego poruszania się w środowisku komputerowym będzie nam potrzebna klawiatura. Dlatego właśnie Logitech fizyczne pokrętło oferuje jako jedną z funkcji nowej bezprzewodowej klawiatury.

Czułe na dotyk pokrętło z możliwością personalizacji

 

Creative Input Dial, oferowany przez klawiaturę Logitech Craft to czułe na dotyk pokrętło, które pozwoli nam na płynną i szybką regulację specyficznych funkcji programów, także tych do edycji grafiki. Będziemy mogli więc szybko regulować rozmiar pędzla czy korygować kontrast w Photoshopie, lub kontrolować któryś z suwaków programu Lightroom. Przełączenie pomiędzy poszczególnymi funkcjami, za których regulację odpowiada pokrętło, będzie z kolei następować po stuknięciu w jego bok.

Producent obiecuje, że funkcja ta może być wykorzystywana w najróżniejszego rodzaju programach, a za jej uniwersalność odpowiadać ma dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu spersonalizujemy działanie pokrętła dla każdej z używanych aplikacji.

Otrzymujemy także możliwość szybkiego przełączania się pomiędzy obsługiwanymi przez klawiaturę urządzeniami (maksymalnie 3), a także inteligentny system podświetlania przycisków, które wyczuwa dotyk i dostosowuje jasność do warunków oświetleniowych w miejscu pracy.

Ciekawe, ale czy praktyczne?

Czy urządzenia ma szansę podbić serca fotografów? Klawiatura Logitech może nieco podnieść efektywność edycji, ale głównym pytaniem pozostaje to ile funkcji maksymalnie będziemy mogli do niego przypisać. Wszak pokrętło jest tylko jedno, a zaawansowana edycja wymaga znacznie więcej niż tylko regulacji kontrastu czy nasycenia zdjęcia.

Craft nie jest też tani. W dniu premiery klawiatura wyceniona została na 879 zł. Warto przy tym wspomnieć, że przywoływany na początku kontroler Loupedeck kosztuje co prawda o nieco więcej, ale oferuje aż 13 gałek, 8 suwaków i 25 przycisków. Z drugiej strony jego użyteczność ogranicza się jedynie do Lightrooma. O przydatności nowej funkcji przekonamy się więc dopiero, gdy ukażą się opinie pierwszych użytkowników.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem logitech.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Świetna promocja na gimbale Gudsen Moza - nawet 400 zł taniej
Świetna promocja na gimbale Gudsen Moza - nawet 400 zł taniej
Gimbale Moza to atrakcyjna i niedroga alternatywa dla modeli DJI, Zhiyun czy FeiyuTech. Do końca roku kupicie je w rekordowo niskich cenach.
32
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)