Lightroom Dashboard - poddaj się fotoanalizie

Lightroom Dashboard - poddaj się fotoanalizie
Jeśli zastanawialiście się kiedyś jakie są wasze fotograficzne nawyki, możecie je teraz szczegółowo przeanalizować za pomocą strony lightroomdashboard.com. Wystarczy załadować załadować metadane z katalogu Lightrooma, a strona wyświetli nam informacje odnośnie najczęściej używanych ustawień w postaci wykresów.
Platforma Lightroom Dashboard została opracowana przez jednego z użytkowników forum Sony Alpha, który zawiedziony dostępnymi na rynku narzędziami analitycznymi do Lightrooma postanowił własnoręcznie opracować system umożliwiający szczegółową analizę naszych fotograficznych nawyków.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Narzędzie działa w przeglądarce i nie wymaga od nas instalowania niczego na dysku. Aby dokonać analizy swoich fotograficznych działań wystarczy przerzucić na stronę plik katalogu Lightrooma (.lrcat). Informacje o najczęściej używanym sprzęcie i parametrach fotografowania zostaną wyświetlone w postaci czytelnych wykresów. Obecna wersja programu jest wersją testową, a autor ma zamiar rozbudować ją z czasem o nowe możliwości.

Sprawdzić swoje fotograficzne nawyki możecie na stronie lightroomdashboard.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13