Lightroom Dashboard - poddaj się fotoanalizie

Lightroom Dashboard - poddaj się fotoanalizie
Jeśli zastanawialiście się kiedyś jakie są wasze fotograficzne nawyki, możecie je teraz szczegółowo przeanalizować za pomocą strony lightroomdashboard.com. Wystarczy załadować załadować metadane z katalogu Lightrooma, a strona wyświetli nam informacje odnośnie najczęściej używanych ustawień w postaci wykresów.
Platforma Lightroom Dashboard została opracowana przez jednego z użytkowników forum Sony Alpha, który zawiedziony dostępnymi na rynku narzędziami analitycznymi do Lightrooma postanowił własnoręcznie opracować system umożliwiający szczegółową analizę naszych fotograficznych nawyków.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Narzędzie działa w przeglądarce i nie wymaga od nas instalowania niczego na dysku. Aby dokonać analizy swoich fotograficznych działań wystarczy przerzucić na stronę plik katalogu Lightrooma (.lrcat). Informacje o najczęściej używanym sprzęcie i parametrach fotografowania zostaną wyświetlone w postaci czytelnych wykresów. Obecna wersja programu jest wersją testową, a autor ma zamiar rozbudować ją z czasem o nowe możliwości.

Sprawdzić swoje fotograficzne nawyki możecie na stronie lightroomdashboard.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4