Nowa Leica M10 w rękach zawodowców zaowocowała serią świetnych zdjęć

Nowa Leica M10 w rękach zawodowców zaowocowała serią świetnych zdjęć

W zeszłym tygodniu premierę miała najnowsza Leica M10, która kontynuuje ponad 10-letnie dziedzictwo cyfrowej serii M. Ale aparat znacznie wcześniej mieli okazję wypróbować już ambasadorzy marki, którzy pokazują, na co stać nowy model. Zobaczcie galerię zdjęć.

Nowy model ucieleśnia esencję wszystkiego, co jest naprawdę ważne w fotografii jak żaden inny aparat z rodziny M. Dzięki kompaktowym wymiarom, zwiększonej wydajności i jeszcze bardziej intuicyjnej obsłudze, Leica M10 wyznacza zupełnie nowy etap w wieloletniej historii systemu M - informował podczas premiery producent.

Trudno się nie zgodzić. Względem poprzednika, w modelu Leica M10 usprawniono niemal wszystko. Otrzymaliśmy nie tylko nową, pełnoklatkową matrycę o rozdzielczości 24 Mp, ale także większy i lepszy ekran LCD, usprawnioną ergonomię, bardziej pojemny bufor, moduł Wi-Fi i znacznie bardziej kompaktową obudowę. Nic dziwnego, że na aparat łakomie patrzą fotografowie, którzy w nowej konstrukcji Leiki widza poręczne na rzędzie, a nie tylko obiekt świadczący o statusie materialnym.

Zobacz wszystkie zdjęcia (38)

Jeszcze przed premierą, aparatem mieli okazję fotografować ambasadorzy firmy, których nazwisk większości osób nie trzeba chyba przedstawiać. Fulvio Bugani, Matt Stuart, William Daniels i Maik Scharfscheer demonstrują na co stać nowy aparat. Trzeba przyznać, że zdjęcia robią wrażenie.

My z kolei nie możemy się doczekać kiedy aparat trafi do nas na testy. Nieczęsto bowiem mamy okazję wziąć do ręki taki okaz.

Więcej informacji o aparacie znajdziecie pod adresem leicastore.pl.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
W ramach specjalnej usługi Canon przełączy pokrętło funkcyjne obiektywów RF na tryb bezstopniowy. Za 300 złotych
24 Maj 2019
Nowe obiektywy Canona są fantastyczne, ale też koszmarnie drogie. Producent znalazł sposób, jak zarobić na nich jeszcze więcej.
1
Pokaż swój projekt fotograficzny na TIFF Festival. Nabór do sekcji TIFF Open jeszcze tylko do 3 czerwca
24 Maj 2019
Realizujesz bądź zrealizowałeś ciekawy projekt fotograficzny? Zaprezentuj go szerokiej publiczności na wrocławskim TiFF Festival. Dowiedz się jak aplikować.
0
Samsung pracuje nad 5x zoomem optycznym w smartfonie
24 Maj 2019
Już niebawem najnowsze generacje smartfonów Samsunga mają korzystać z teleobiektywu o 5x optycznym przybliżeniu obrazu. Firma rozpoczęła właśnie masową produkcję nowych modułów.
0
Wszyscy Jesteśmy Fotografami - już jutro start krakowskiej odsłony popularnego cyklu
24 Maj 2019
Już po raz trzeci rok z rzędu w trakcie Miesiąca Fotografii odbędzie się krakowska odsłona cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Zaplanowano trzy spotkania ze znakomitymi gośćmi, którymi będą: Todd Hido, Marta Zgierska i Iwo Zmyślony. Start już jutro o 18:00 w Krakowie.
0