Nowa Leica M10 w rękach zawodowców zaowocowała serią świetnych zdjęć

W zeszłym tygodniu premierę miała najnowsza Leica M10, która kontynuuje ponad 10-letnie dziedzictwo cyfrowej serii M. Ale aparat znacznie wcześniej mieli okazję wypróbować już ambasadorzy marki, którzy pokazują, na co stać nowy model. Zobaczcie galerię zdjęć.

12
Maciej Luśtyk
25 Styczeń 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowy model ucieleśnia esencję wszystkiego, co jest naprawdę ważne w fotografii jak żaden inny aparat z rodziny M. Dzięki kompaktowym wymiarom, zwiększonej wydajności i jeszcze bardziej intuicyjnej obsłudze, Leica M10 wyznacza zupełnie nowy etap w wieloletniej historii systemu M - informował podczas premiery producent.

Trudno się nie zgodzić. Względem poprzednika, w modelu Leica M10 usprawniono niemal wszystko. Otrzymaliśmy nie tylko nową, pełnoklatkową matrycę o rozdzielczości 24 Mp, ale także większy i lepszy ekran LCD, usprawnioną ergonomię, bardziej pojemny bufor, moduł Wi-Fi i znacznie bardziej kompaktową obudowę. Nic dziwnego, że na aparat łakomie patrzą fotografowie, którzy w nowej konstrukcji Leiki widza poręczne na rzędzie, a nie tylko obiekt świadczący o statusie materialnym.

Zobacz wszystkie zdjęcia (38)

Jeszcze przed premierą, aparatem mieli okazję fotografować ambasadorzy firmy, których nazwisk większości osób nie trzeba chyba przedstawiać. Fulvio Bugani, Matt Stuart, William Daniels i Maik Scharfscheer demonstrują na co stać nowy aparat. Trzeba przyznać, że zdjęcia robią wrażenie.

My z kolei nie możemy się doczekać kiedy aparat trafi do nas na testy. Nieczęsto bowiem mamy okazję wziąć do ręki taki okaz.

Więcej informacji o aparacie znajdziecie pod adresem leicastore.pl.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards. Zobaczcie wyróżnione zdjęcia!
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards. Zobaczcie wyróżnione zdjęcia!
Aż 10 Polaków znalazło się w finale jubileuszowej, 10 edycji tego popularnego konkursu fotografii ulicznej. Zwycięzców już niebawem wyłoni jury, któremu przewodniczy sam Martin Parr.
76
0
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019. Polacy wśród wyróżnionych
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019....
Dobiegła końca kolejna, 11. już edycja Insight Investment Astronomy Photographer of the Year - największego konkursu poświęconego astrofografii. Zwycięskie prace jak...
28
1
Wildlife Photographer of the Year 2019 - zobaczcie wyróżnione prace
Wildlife Photographer of the Year 2019 - zobaczcie wyróżnione prace
Piękna, bezlitosna i zagrożona - tak prezentuje się przyroda na zdjęciach wyróżnionych w najbardziej prestiżowym konkursie fotografii natury na świecie. Zobaczcie...
226
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (10)