Kropka to za mało. Leica APO-Summicron-M 50 mm f/2 ASPH w wersji czerwonej

Kropka to za mało. Leica APO-Summicron-M 50 mm f/2 ASPH w wersji czerwonej

Już niebawem na rynku pojawi się mocno limitowana edycja szkła, które według producenta oferuje najlepszą optykę spośród wszystkich obiektywów w swojej ofercie.

Zaprezentowany 4 lata temu obiektyw Leica APO-Summicron-M 50 mm f/2 ASPH został przez producenta okreslony mianem „obiektywu referencyjnego“, który charakteryzuje się najwyższymi parametrami spośród wszystkich szkieł dostępnych w systemie M. Niebawem na rynku pojawi się jego edycja specjalna, która na pewno pozwoli użytkownikom wyróżnić się z tłumu. Nie tylko jest to chyba jedyny czerwony obiektyw na rynku, będzie też oferowany w bardzo ograniczonym nakładzie.

We wnętrzu obiektywu - podobnie jak w jego pierwowzorze - znajdziemy 8 elementów rozmieszczonych w 5 grupach. Z kolei dzięki połączeniu ogniskowej 50 mm i 11-listkowej przysłony o maksymalnym otworze f/2 mamy otrzymać plastyczne rozmycie tła, które efektywnie wykorzystamy między innymi w portrecie. Minimalna odległość ostrzenia manualnej stałki wynosi 0.7 m. Z kolei jej wymiary to 53 mm x 47 mm, a waga to 300 g.

Metalowe części wykonywano z ze specjalnych, stabilizowanych stopów, które mają być odporne na zmiany temperatur. Wszystkie elementy są ręcznie montowane, zaś każdy z etapów procesu jest nadzorowany przez inżyniera. Dzięki temu, pod względem jakości wykonania i obrazu, nowy obiektyw wpisywać ma się w bogatą historię firmy.

Obiektyw Leica APO-Summicron-M 50 mm f/2 ASPH w wersji czerwonej ma trafić do sprzedaży w grudniu, w ekstremalnie limitowanej liczbie 100 egzemplarzy, w cenie 8,950 dolarów. Polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem leica-camera.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2