Kropka to za mało. Leica APO-Summicron-M 50 mm f/2 ASPH w wersji czerwonej

0
Maciej Luśtyk
15 Listopad 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Już niebawem na rynku pojawi się mocno limitowana edycja szkła, które według producenta oferuje najlepszą optykę spośród wszystkich obiektywów w swojej ofercie.

Zaprezentowany 4 lata temu obiektyw Leica APO-Summicron-M 50 mm f/2 ASPH został przez producenta okreslony mianem „obiektywu referencyjnego“, który charakteryzuje się najwyższymi parametrami spośród wszystkich szkieł dostępnych w systemie M. Niebawem na rynku pojawi się jego edycja specjalna, która na pewno pozwoli użytkownikom wyróżnić się z tłumu. Nie tylko jest to chyba jedyny czerwony obiektyw na rynku, będzie też oferowany w bardzo ograniczonym nakładzie.

We wnętrzu obiektywu - podobnie jak w jego pierwowzorze - znajdziemy 8 elementów rozmieszczonych w 5 grupach. Z kolei dzięki połączeniu ogniskowej 50 mm i 11-listkowej przysłony o maksymalnym otworze f/2 mamy otrzymać plastyczne rozmycie tła, które efektywnie wykorzystamy między innymi w portrecie. Minimalna odległość ostrzenia manualnej stałki wynosi 0.7 m. Z kolei jej wymiary to 53 mm x 47 mm, a waga to 300 g.

Metalowe części wykonywano z ze specjalnych, stabilizowanych stopów, które mają być odporne na zmiany temperatur. Wszystkie elementy są ręcznie montowane, zaś każdy z etapów procesu jest nadzorowany przez inżyniera. Dzięki temu, pod względem jakości wykonania i obrazu, nowy obiektyw wpisywać ma się w bogatą historię firmy.

Obiektyw Leica APO-Summicron-M 50 mm f/2 ASPH w wersji czerwonej ma trafić do sprzedaży w grudniu, w ekstremalnie limitowanej liczbie 100 egzemplarzy, w cenie 8,950 dolarów. Polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem leica-camera.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Coraz mniej optycznych premier na lustrzanki o mniejszych matrycach? Tokina zdaje się tej tezie zaprzeczać, ale trochę trudno nazwać obiektyw zaprezentowany dla aparatów Nikon F i Canon EF-S...
6
0
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Szerokokątne nowości firmy Voigtlander mają zainteresować miłośników wyrafinowanej optyki opakowanej w klasyczny i elegancki design - dodatkowo niemiecki producent przedstawił nowe akcesoria.
0
0
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena zwala z nóg
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena...
Nikon wreszcie oficjalnie zaprezentował zapowiadany od roku obiektyw Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct, który ma być ukoronowaniem bezlusterkowego systemu Z. Choć pięknie...
9
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)