Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Niemiecka precyzja? Zobaczcie, jak powstają aparaty Leica

2

Autor: Maciej Luśtyk

7 Kwiecień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

O jakości wykonania aparatów Leiki słyszymy z ust producenta za każdym razem gdy na rynku pojawia się nowy model z charakterystyczną czerwoną kropką. Teraz, dzięki serwisowi Surface Magazine możemy zajrzeć za kulisy ich produkcji.

Korpusy wycinane z bloku aluminium, najwyższej klasy materiały użyte do produkcji czy ręcznie wykańczane obudowy - to rzeczy, którymi Leica lubi się chwalić przy okazji każdej z premier. Na szczęście słowa te nie są wyłącznie zagraniem marketingowym i znajdują potwierdzenie w relacjach fotografów, którzy od lat cenią sobie jakość sprzętu niemieckiego producenta. Dzięki serwisowi Surface Magazine możemy zobaczyć jak udaje się to producentowi w dobie masowej produkcji sprzętu elektronicznego.

 

Powyższy filmik oferuje nie tylko ciekawy wgląd w proces montażu aparatów, ale także spojrzenie na filozofię jaką kieruje się producent. Dowiemy się także czym według dyrektora operacyjnego Leiki jest perfekcyjny aparat fotograficzny. Jeżeli lubicie filmy typu „jak to jest zrobione”, na pewno nie będziecie zawiedzeni.

Abstrahując od wypowiedzi przedstawicieli firmy, które zawsze trzeba przyjmować z pewną dozą dystansu, miło jest zobaczyć, że w dzisiejszym świecie jakiś sprzęt elektroniczny produkowany jest jeszcze powoli i z pietyzmem. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie nic się nie zmieni. To w końcu jedna z rzeczy, na której firma zbudowała swoją potęgę.

Więcej ciekawych filmów znajdziecie na kanale Surface Magazine w serwisie Vimeo.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
31
1
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Zła wiadomość dla wszystkich, którzy zawierzyli w dożywotnią, nieimitowaną przestrzeń dyskową oferowaną przez aplikację Zdjęcia Google. Od czerwca przyszłego...
34
0
Powiązane artykuły