Niemiecka precyzja? Zobaczcie, jak powstają aparaty Leica

Autor: Maciej Luśtyk

7 Kwiecień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

O jakości wykonania aparatów Leiki słyszymy z ust producenta za każdym razem gdy na rynku pojawia się nowy model z charakterystyczną czerwoną kropką. Teraz, dzięki serwisowi Surface Magazine możemy zajrzeć za kulisy ich produkcji.

Korpusy wycinane z bloku aluminium, najwyższej klasy materiały użyte do produkcji czy ręcznie wykańczane obudowy - to rzeczy, którymi Leica lubi się chwalić przy okazji każdej z premier. Na szczęście słowa te nie są wyłącznie zagraniem marketingowym i znajdują potwierdzenie w relacjach fotografów, którzy od lat cenią sobie jakość sprzętu niemieckiego producenta. Dzięki serwisowi Surface Magazine możemy zobaczyć jak udaje się to producentowi w dobie masowej produkcji sprzętu elektronicznego.

 

Powyższy filmik oferuje nie tylko ciekawy wgląd w proces montażu aparatów, ale także spojrzenie na filozofię jaką kieruje się producent. Dowiemy się także czym według dyrektora operacyjnego Leiki jest perfekcyjny aparat fotograficzny. Jeżeli lubicie filmy typu „jak to jest zrobione”, na pewno nie będziecie zawiedzeni.

Abstrahując od wypowiedzi przedstawicieli firmy, które zawsze trzeba przyjmować z pewną dozą dystansu, miło jest zobaczyć, że w dzisiejszym świecie jakiś sprzęt elektroniczny produkowany jest jeszcze powoli i z pietyzmem. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie nic się nie zmieni. To w końcu jedna z rzeczy, na której firma zbudowała swoją potęgę.

Więcej ciekawych filmów znajdziecie na kanale Surface Magazine w serwisie Vimeo.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Największa agencja prasowa w Wielkiej Brytanii będzie korzystać ze sprzętu Sony
Największa agencja prasowa w Wielkiej Brytanii będzie korzystać ze sprzętu Sony
Sony Europe ogłasza rozpoczęcie współpracy, w wyniku której staje się dostawcą sprzętu fotograficznego i wideo dla fotografów i wideoreporterów PA Media Group...
1
Sytuacja w Afganistanie na jednym zdjęciu - talibska propaganda naśmiewa się z USA
Sytuacja w Afganistanie na jednym zdjęciu - talibska propaganda naśmiewa się z USA
Nieoczekiwanie talibowie wykonali prawdopodobnie jedno z najważniejszych zdjęć tego roku. Rekreacja fotografii „Sztandar nad Iwo Jimą” Joego Rosenthala, naśmiewająca...
7
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie postrzelenia fotoreportera Tomasza Gutrego
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie postrzelenia fotoreportera Tomasza Gutrego
Podczas zeszłorocznego Marszu Niepodległości doszło do postrzelenia fotoreportera Tygodnika Solidarność przez policję. Tomasz Gutry miał domagać się milionowego...
9
Powiązane artykuły