Leica M-P doczekała się kolejnej limitowanej odsłony

Leica M-P doczekała się kolejnej limitowanej odsłony

Leica zaprezentowała specjalną edycję modelu M-P. Aparat charakteryzuje się wyjątkowym wykończeniem i tytanową konstrukcją. W zestawie znajdziemy także dwa obiektywy - również wykończone tytanem.

Leica M-P w wersji tytanowej to aparat, który może się podobać - i to bardzo. Specyfikacja i parametry pozostały niezmienione. Zmianie uległ natomiast wygląd. Górna i dolna ściana, jak również elementy sterujące zostały wykonane z tytanu. Jak podkreśla producent, wpłynęło to nie tylko na prezencję aparatu, lecz także na jego wagę. Tytanowy model jest o 90 g lżejszy od swojego klasycznego odpowiednika. Ponadto, reszta korpusu została wyłożona czarną matową skórą, która wygląda elegancko i dodatkowo poprawia chwyt. Do tego otrzymujemy także stylistycznie dopasowany pasek na ramię.

W skład kolekcjonerskiego zestawu wchodzą również dwa obiektywy Summicron-M 28 mm f/2 ASPH. i APO-Summicron-M 50 mm f/2 ASPH, które wykończono anodowanym tytanu. oczywiście całość wizualnie współgra z wyglądem aparatu Leica M-P. Na tubusach zauważymy oznaczoną na czerwono skalę odległości hiperfokalnej oraz informację o długości ogniskowej

Nie jest to pierwsza tego typy limitowana edycja modelu Leica M-P. Na początku ubiegłego roku producent zaprezentował dwie kolekcjonerskie odsłony. Wersję “Correspondent” oznaczono nazwiskiem Lenny’ego Kravitza, który zaprojektował wygląd aparatu. Z kolei “Safari” nawiązywała do pierwszej edycji safari, zaprojektowanej na potrzeby wojska w 1960 roku.

Dostępność zaprezentowanego tytanowego zestawu została ograniczona do jedynie 333 sztuk. Jego cena wynosi bagatela $17 500. W sprzedaży pojawi się od połowy października 2016 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie leica-camera.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
1
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4