Leica M-P doczekała się kolejnej limitowanej odsłony

0
Michał Chrzanowski
15 Wrzesień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Leica zaprezentowała specjalną edycję modelu M-P. Aparat charakteryzuje się wyjątkowym wykończeniem i tytanową konstrukcją. W zestawie znajdziemy także dwa obiektywy - również wykończone tytanem.

Leica M-P w wersji tytanowej to aparat, który może się podobać - i to bardzo. Specyfikacja i parametry pozostały niezmienione. Zmianie uległ natomiast wygląd. Górna i dolna ściana, jak również elementy sterujące zostały wykonane z tytanu. Jak podkreśla producent, wpłynęło to nie tylko na prezencję aparatu, lecz także na jego wagę. Tytanowy model jest o 90 g lżejszy od swojego klasycznego odpowiednika. Ponadto, reszta korpusu została wyłożona czarną matową skórą, która wygląda elegancko i dodatkowo poprawia chwyt. Do tego otrzymujemy także stylistycznie dopasowany pasek na ramię.

W skład kolekcjonerskiego zestawu wchodzą również dwa obiektywy Summicron-M 28 mm f/2 ASPH. i APO-Summicron-M 50 mm f/2 ASPH, które wykończono anodowanym tytanu. oczywiście całość wizualnie współgra z wyglądem aparatu Leica M-P. Na tubusach zauważymy oznaczoną na czerwono skalę odległości hiperfokalnej oraz informację o długości ogniskowej

Nie jest to pierwsza tego typy limitowana edycja modelu Leica M-P. Na początku ubiegłego roku producent zaprezentował dwie kolekcjonerskie odsłony. Wersję “Correspondent” oznaczono nazwiskiem Lenny’ego Kravitza, który zaprojektował wygląd aparatu. Z kolei “Safari” nawiązywała do pierwszej edycji safari, zaprojektowanej na potrzeby wojska w 1960 roku.

Dostępność zaprezentowanego tytanowego zestawu została ograniczona do jedynie 333 sztuk. Jego cena wynosi bagatela $17 500. W sprzedaży pojawi się od połowy października 2016 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie leica-camera.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Miesiąc po premierze na rynkach azjatyckich model E-PL debiutuje także w europie. Jest to jednak niewielka aktualizacja względem poprzednika.
5
0
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
6
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Powiązane artykuły