Leica M-P (Typ 240) “Grip” - pewny chwyt

Leica M-P (Typ 240) “Grip” - pewny chwyt

Leica znana jest z wypuszczenia limitowanych edycji swoich aparatów. Niebawem pojawi się stworzona przy współpracy z artystą Rolfem Sachsem wersja kolekcjonerska, która charakteryzuje się wyjątkowym gripem.

Leica M-P (Typ 240) w limitowanej edycji “Grip” na pewno nie wyślizgnie nam się z ręki. Jego grip pokryto bowiem czerwoną gumą o charakterystycznej fakturze, z którą mieli do czynienia wszyscy, którzy kiedykolwiek grali w tenisa stołowego. Jak na swojej stronie pisze projektant wersji specjalnej, Rolf Sachs, jego celem było stworzenie kombinacji, która będzie zarówno świetnie prezentować się pod względem wzornictwa jak i funkcjonalności.

- Po przeanalizowaniu wielu materiałów o dużej przyczepności, wykorzystywanych w innych branżach niż fotografia, zdecydowaliśmy się na użycie gumy pokrywającej paletki pingpongowe. Materiał ten, oferując doskonały chwyt, nie tylko okazuje się bardzo praktyczny w przypadku aparatu, ale też dostarcza zupełnie nowe doznania podczas wykonywania zdjęć - mówi Sachs.

Oprócz charakterystycznego gripu, aparat otrzymał także czerwone oznaczenia na górnym panelu. Wyjątkowy aparat dalmierzowy trafi do sprzedaży w listopadzie, w limitowanej edycji 79 sztuk. W zestawie znajdziemy także obiektyw Summilux-M 35 mm f/1.4 ASPH oraz lampę SF40. To wszystko w cenie prawie 15 tys. dolarów.

Pozostaje tylko pytanie, czy guma na gripie będzie odklejać się równie często jak w przypadku paletek? Raczej nie będzie nam dane się o tym przekonać. Nowa Leica ozdobi jednak na pewno półkę któregoś z najlepszych graczy pingponga. Teraz czekamy na model pokryty materiałem z piłek tenisowych. To przecież - wydawałoby się - dużo bardziej prestiżowy sport.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem leica-camera.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6