Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Leica M-P (Typ 240) “Grip” - pewny chwyt

0

Autor: Maciej Luśtyk

14 Październik 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Leica znana jest z wypuszczenia limitowanych edycji swoich aparatów. Niebawem pojawi się stworzona przy współpracy z artystą Rolfem Sachsem wersja kolekcjonerska, która charakteryzuje się wyjątkowym gripem.

Leica M-P (Typ 240) w limitowanej edycji “Grip” na pewno nie wyślizgnie nam się z ręki. Jego grip pokryto bowiem czerwoną gumą o charakterystycznej fakturze, z którą mieli do czynienia wszyscy, którzy kiedykolwiek grali w tenisa stołowego. Jak na swojej stronie pisze projektant wersji specjalnej, Rolf Sachs, jego celem było stworzenie kombinacji, która będzie zarówno świetnie prezentować się pod względem wzornictwa jak i funkcjonalności.

- Po przeanalizowaniu wielu materiałów o dużej przyczepności, wykorzystywanych w innych branżach niż fotografia, zdecydowaliśmy się na użycie gumy pokrywającej paletki pingpongowe. Materiał ten, oferując doskonały chwyt, nie tylko okazuje się bardzo praktyczny w przypadku aparatu, ale też dostarcza zupełnie nowe doznania podczas wykonywania zdjęć - mówi Sachs.

Oprócz charakterystycznego gripu, aparat otrzymał także czerwone oznaczenia na górnym panelu. Wyjątkowy aparat dalmierzowy trafi do sprzedaży w listopadzie, w limitowanej edycji 79 sztuk. W zestawie znajdziemy także obiektyw Summilux-M 35 mm f/1.4 ASPH oraz lampę SF40. To wszystko w cenie prawie 15 tys. dolarów.

Pozostaje tylko pytanie, czy guma na gripie będzie odklejać się równie często jak w przypadku paletek? Raczej nie będzie nam dane się o tym przekonać. Nowa Leica ozdobi jednak na pewno półkę któregoś z najlepszych graczy pingponga. Teraz czekamy na model pokryty materiałem z piłek tenisowych. To przecież - wydawałoby się - dużo bardziej prestiżowy sport.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem leica-camera.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm pragnie wejść na rynek specjalistycznej fotografii średnioformatowej. Nowy model GFX100 IR pozwoli na wykonywanie zdjęć w podczerwieni nawet w rozdzielczości...
7
0
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Najnowsza kamera Sony FX6, będąca bezpośrednią konkurencją dla takich konstrukcji jak Canon C70 czy Red Komodo, ma zamiar stać się pierwszym wyborem dla twórców...
9
0
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Na ten dzień czekało pewnie wielu fanów fotografii czarno-białej. Na rynku debiutuje pełnoklatkowa Leica Q2 w wersji Monochrom, z 47-megapikselową matrycą. Zobaczcie...
29
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)