Leica M-P (Typ 240) “Grip” - pewny chwyt

Leica M-P (Typ 240) “Grip” - pewny chwyt

Leica znana jest z wypuszczenia limitowanych edycji swoich aparatów. Niebawem pojawi się stworzona przy współpracy z artystą Rolfem Sachsem wersja kolekcjonerska, która charakteryzuje się wyjątkowym gripem.

Leica M-P (Typ 240) w limitowanej edycji “Grip” na pewno nie wyślizgnie nam się z ręki. Jego grip pokryto bowiem czerwoną gumą o charakterystycznej fakturze, z którą mieli do czynienia wszyscy, którzy kiedykolwiek grali w tenisa stołowego. Jak na swojej stronie pisze projektant wersji specjalnej, Rolf Sachs, jego celem było stworzenie kombinacji, która będzie zarówno świetnie prezentować się pod względem wzornictwa jak i funkcjonalności.

- Po przeanalizowaniu wielu materiałów o dużej przyczepności, wykorzystywanych w innych branżach niż fotografia, zdecydowaliśmy się na użycie gumy pokrywającej paletki pingpongowe. Materiał ten, oferując doskonały chwyt, nie tylko okazuje się bardzo praktyczny w przypadku aparatu, ale też dostarcza zupełnie nowe doznania podczas wykonywania zdjęć - mówi Sachs.

Oprócz charakterystycznego gripu, aparat otrzymał także czerwone oznaczenia na górnym panelu. Wyjątkowy aparat dalmierzowy trafi do sprzedaży w listopadzie, w limitowanej edycji 79 sztuk. W zestawie znajdziemy także obiektyw Summilux-M 35 mm f/1.4 ASPH oraz lampę SF40. To wszystko w cenie prawie 15 tys. dolarów.

Pozostaje tylko pytanie, czy guma na gripie będzie odklejać się równie często jak w przypadku paletek? Raczej nie będzie nam dane się o tym przekonać. Nowa Leica ozdobi jednak na pewno półkę któregoś z najlepszych graczy pingponga. Teraz czekamy na model pokryty materiałem z piłek tenisowych. To przecież - wydawałoby się - dużo bardziej prestiżowy sport.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem leica-camera.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
0
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12