Leica M-P (Typ 240) “Grip” - pewny chwyt

0
Maciej Luśtyk
14 Październik 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Leica znana jest z wypuszczenia limitowanych edycji swoich aparatów. Niebawem pojawi się stworzona przy współpracy z artystą Rolfem Sachsem wersja kolekcjonerska, która charakteryzuje się wyjątkowym gripem.

Leica M-P (Typ 240) w limitowanej edycji “Grip” na pewno nie wyślizgnie nam się z ręki. Jego grip pokryto bowiem czerwoną gumą o charakterystycznej fakturze, z którą mieli do czynienia wszyscy, którzy kiedykolwiek grali w tenisa stołowego. Jak na swojej stronie pisze projektant wersji specjalnej, Rolf Sachs, jego celem było stworzenie kombinacji, która będzie zarówno świetnie prezentować się pod względem wzornictwa jak i funkcjonalności.

- Po przeanalizowaniu wielu materiałów o dużej przyczepności, wykorzystywanych w innych branżach niż fotografia, zdecydowaliśmy się na użycie gumy pokrywającej paletki pingpongowe. Materiał ten, oferując doskonały chwyt, nie tylko okazuje się bardzo praktyczny w przypadku aparatu, ale też dostarcza zupełnie nowe doznania podczas wykonywania zdjęć - mówi Sachs.

Oprócz charakterystycznego gripu, aparat otrzymał także czerwone oznaczenia na górnym panelu. Wyjątkowy aparat dalmierzowy trafi do sprzedaży w listopadzie, w limitowanej edycji 79 sztuk. W zestawie znajdziemy także obiektyw Summilux-M 35 mm f/1.4 ASPH oraz lampę SF40. To wszystko w cenie prawie 15 tys. dolarów.

Pozostaje tylko pytanie, czy guma na gripie będzie odklejać się równie często jak w przypadku paletek? Raczej nie będzie nam dane się o tym przekonać. Nowa Leica ozdobi jednak na pewno półkę któregoś z najlepszych graczy pingponga. Teraz czekamy na model pokryty materiałem z piłek tenisowych. To przecież - wydawałoby się - dużo bardziej prestiżowy sport.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem leica-camera.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Po 4 latach od premiery Olympusa OM-D E-M5 Mark II do walki na arenie systemu mikro 4/3 staje jego następca, który wprowadza tę linię aparatów o przygodowym zacięciu w świat 4K
14
0
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)