Patryk Wiśniewski

Rodzina bezlusterkowców z pełną klatką stale się powiększa. Po Sony A7 i A7R przyszedł czas na test modelu A7S. To konstrukcja bliźniacza w stosunku do wcześniej zaprezentowanych aparatów, oferuje jednak zupełnie inną matrycę o rozdzielczości "zaledwie" 12 megapikseli. Dzięki temu ma świetnie sprawdzać się w nagrywaniu filmów oraz na wysokich czułościach. Czy tak jest w rzeczywistości przekonacie się z lektury naszego pełnego testu.
22 Sie 2014
Patryk Wiśniewski
0
Japoński oddział Nikona opublikował informację dotyczącą problemów Nikona D810 przy długich czasach naświetlania. Niektóre egzemplarze najnowszej pełnoklatkowej lustrzanki japońskiego producenta mogą mieć problemy termiczne, przez co na zdjęciach mają pojawiać się jasne plamki. Producent wraz z informacją o problemie udostępnił narzędzie, które pozwoli nam dowiedzieć się czy zagadnienie dotyczy naszego egzemplarza.
19 Sie 2014
Patryk Wiśniewski
0
Szwedzki producent zapowiedział, że od września lampy Profoto B1 będą bezprzewodowo współpracowały także z aparatami marki Nikon. Od 15 września użytkownicy aparatów tego producenta będą się mogli cieszyć dokładnie taką samą funkcjonalnością jaką Profoto oferowało "canoniarzom".
19 Sie 2014
Patryk Wiśniewski
0
Dzisiejsza premiera - Sony A5100 - to jeden z najmniejszych bezlusterkowców na rynku. Niewielki korpus kryje w sobie matrycę APS-C o rozdzielczości 24,3-megapikseli. Oprócz tego aparat został wyposażony w szybki, hybrydowy system ustawiania ostrości. Nie mogło również zabraknąć łączności bezprzewodowej.
18 Sie 2014
Patryk Wiśniewski
0
Do naszej redakcji trafił statyw o niezbyt wdzięcznej nazwie Fotopro MGA-684N+FPH-62Q. Nie powinniśmy się jednak zrażać, ponieważ propozycja producenta z Dalekiego Wschodu daje duże możliwość przy rozsądnej cenie. Zobaczcie jak sprawdził się w praktyce.
14 Sie 2014
Patryk Wiśniewski
0
Firma DxO po raz kolejny umożliwia każdemu skorzystanie z oprogramowania FilmPack za darmo. Tym razem promocja dotyczy oprogramowania DxO FilmPack 3, które pozwala wiernie symulować filmy fotograficzne. Licencję można otrzymać za darmo do 15 sierpnia.
1 Sie 2014
Patryk Wiśniewski
0
Plecak MindShift rotation180 Panorama to nowość na polskim rynku. To także innowacyjne podejście do plecaków fotograficznych skierowanych do aktywnych użytkowników. Dzięki ruchomemu pasowi biodrowemu mamy mieć bardzo szybki i bezpieczny dostęp do naszego sprzętu. Czy tak jest w rzeczywistości, dowiecie się z lektury naszego testu.
31 Lip 2014
Patryk Wiśniewski
0
William Eggleston to jedna z najważniejszych postaci w historii fotografii. Prekursor fotografii kolorowej, pierwszy fotograf, który w nowojorskim muzem MoMA pokazał barwne zdjęcia. W tym roku wydawnictwo Steidl zaprezentowało najnowszą książkę tej nietuzinkowej postaci.
31 Lip 2014
Patryk Wiśniewski
0
Prezentujemy test bardzo ciekawego obiektywu Panasonic Leica DG Summilux 15mm f/1,7 ASPH. Szerokokątny obiektyw systemu Mikro Cztery Trzecie oprócz jasności może pochwalić się metalową obudowa i dedykowanym pierścieniem przysłon. Zobaczcie jak poradził sobie w naszym teście
25 Lip 2014
Patryk Wiśniewski
0
Seria Intuos zmieniła swój profil od ostatniej premiery tabletów Wacom. Dotychczasowe Intuosy stały się Intuosami Pro, a Bamboo "awansowały" do roli pierwszych wymienionych. Nowe Intuosy to niewielkie tablety, które umożliwiają jednak pracę nawet zaawansowanym użytkownikom. Zobaczcie jak w praktyce sprawdza się tablet Wacoma.
17 Lip 2014
Patryk Wiśniewski
0