Patryk Wiśniewski

Nakładem Wydawnictwa BOSZ ukazał się album „Warszawa lata 40.”, prezentujący odnowione fotografie ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego. Książka zawiera kilkaset niepublikowanych dotąd zdjęć, które łamią stereotyp powojennej Warszawy, pokazując odradzającą się z ruin stolicę jako miasto pełne nadziei, ruchu i energii. To pierwsza pozycja z serii FOTO RETRO – cyklu, który w nowoczesnej szacie graficznej ukazuje fotograficzny zapis powojennej historii Polski.
1 Wrz 2014
Patryk Wiśniewski
0
Jacek Fota uzyskał dostęp do wyjątkowego budynku w Polsce - Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Fotograf oprowadził nas po Pałacu swoimi ścieżkami, a my mogliśmy go zapytać o mity i legendy dotyczące tego budynku, skąd pomysł na ten projekt i jak to się stało, że w pracy pomaga mu brytyjski fotograf Mark Power, związany z agencją Magnum. Jako pierwsi w Polsce prezentujemy zdjęcia z projektu Jacka Foty.
17 Mar 2014
Patryk Wiśniewski
0
Antonina Dolani została poproszona o przygotowanie edytorialu dla tajlandzkiej edycji L\'Officiel. To pierwsza Polka, która publikuje w tym magazynie w 2013 roku. Dzięki uprzejmości fotografki możecie zobaczyć wszystkie zdjęcia, które znalazły się w magazynie.
17 Gru 2013
Patryk Wiśniewski
0
"Photo Prestige" to konkurs fotograficzny organizowany przez firmę K-Consult. Organizatorzy będą szukać najlepszego zdjęcia roku 2013. Konkurs jest otwarty - swoje zgłoszenia mogą przesyłać zarówno amatorzy jak i profesjonaliści.
14 Sie 2013
Patryk Wiśniewski
0
Poznaliśmy zwycięzcę Grand Prix Fotofestiwal 2013. Jury zdecydowało się przyznać główną nagrodę projektowi Karla Burke zatytułowanemu "The Harvest of Death v.2". Oprócz nagrody głównej jury przyznało specjalne wyróżnienie - voucher na publikację ufundowany przez firmę Empresse - dla Ilony Szwarc za projekt American Girls / Amerykańskie dziewczęta.
7 Cze 2013
Patryk Wiśniewski
0
Poznaliśmy zwycięzców Leica Oskar Barnack Awards 2013. Nagrodę główną otrzymała Evgenia Arbugaeva za projekt "Tiksi" wykonany w małej miejscowości położonej na wybrzeżu Arktycznym. W kategorii Leica Oskar Barnack Newcomer Award 2013 wygrał Ciril Jazbec z Słowenii, za portfolio zatytułowane "Waiting to move" opowiadające historię o Eskimosach na Alasce.
7 Cze 2013
Patryk Wiśniewski
0
Prezentujemy wywiad z Agnieszką Rayss i Adamem Pańczukiem - fotografami kolektywu Sputnik Photos. Opowiedzieli nam o tym, jak zrodziły się ich pomysły na białoruski projekt oraz jak powstawały same zdjęcia. Zobaczycie również prace pozostałych fotografów, którzy współtworzyli książkę "Stand By".
28 Lis 2012
Patryk Wiśniewski
0
Znamy już zwycięzcę konkursu "Jestem mistrzem edycji". Wysoki poziom konkursu sprawił, że wybór nie był wcale łatwy. O tym kto otrzymał nagrodę główną czyli Nikona 1 V1, możecie się przekonać czytając nasz artykuł.
3 Lut 2012
Patryk Wiśniewski
0
Przed świętami ruszył konkurs "Jestem mistrzem edycji". Przypominamy - chodzi o poddanie edycji wybranego przez redakcję zdjęcia Jacka Poremby. Autor, który najlepiej poprawi zdjęcie mistrza otrzyma w nagrodę aparat Nikon 1 V1 z obiektywem 1 NIKKOR 10-30mm f/3.5-5.6 VR oraz udział w sesji zdjęciowej w charakterze asystenta Jacka Poremby.
30 Gru 2011
Patryk Wiśniewski
0
Zakończyliśmy konkurs "Jestem fotografem mody". Jury, w którym zasiedli między innymi Szymon Kobusiński i Wiktor Sobolewski wybrało dziś najlepszą pracę, której autor otrzyma lustrzankę Nikon D3100 z obiektywem oraz dzień zdjęciowy w Studio Bank z ekipą Photoproduction.
17 Paź 2011
Patryk Wiśniewski
0