Sony A5100

0
Patryk Wiśniewski
18 Sierpień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Dzisiejsza premiera - Sony A5100 - to jeden z najmniejszych bezlusterkowców na rynku. Niewielki korpus kryje w sobie matrycę APS-C o rozdzielczości 24,3-megapikseli. Oprócz tego aparat został wyposażony w szybki, hybrydowy system ustawiania ostrości. Nie mogło również zabraknąć łączności bezprzewodowej.
Nadchodzące targi Photokina będą sprzyjały coraz częstszym premierom. Jako pierwsza swój aparat prezentuje firma Sony, model A5100. To ciekawa propozycja, ponieważ producentowi udało się dokonać trudnej sztuki - zachować duże możliwości aparatu przy jednoczesnym zmniejszeniu rozmiarów.


Sony A5100 to jeden z najmniejszych bezlusterkowców na rynku z matrycą APS-C. Sensor o rozdzielczości 24,3-megapikseli współpracuje z hybrydowym systemem autofokusa. Dzięki temu użytkownik korzysta z aż 179 pół opartych na detekcji fazy. System już znany i dobrze sprawdzający się np. w A6000.


Za przetworzenie obrazu odpowiada procesor BIONZ X znany z serii bezlusterkowców z pełną klatką - A7. Z tych suchych faktów wynika, że o jakość obrazu możemy być spokojni.


Niewielkie rozmiary i dobrze zapowiadająca się matryca to nie wszystko w co producent wyposażył A5100. Warto w tym miejscu wspomnieć jeszcze o bezprzewodowej łączności Wi-Fi oraz odchylanym o 180 stopni ekranie.

W tym momencie nie znanym jego ceny w Polsce, wiemy za to że Sony A5100 pojawi się w sprzedaży już w połowie września 2014.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Miesiąc po premierze na rynkach azjatyckich model E-PL debiutuje także w europie. Jest to jednak niewielka aktualizacja względem poprzednika.
5
0
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
6
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)