Sony A5100

0
Patryk Wiśniewski
18 Sierpień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Dzisiejsza premiera - Sony A5100 - to jeden z najmniejszych bezlusterkowców na rynku. Niewielki korpus kryje w sobie matrycę APS-C o rozdzielczości 24,3-megapikseli. Oprócz tego aparat został wyposażony w szybki, hybrydowy system ustawiania ostrości. Nie mogło również zabraknąć łączności bezprzewodowej.
Nadchodzące targi Photokina będą sprzyjały coraz częstszym premierom. Jako pierwsza swój aparat prezentuje firma Sony, model A5100. To ciekawa propozycja, ponieważ producentowi udało się dokonać trudnej sztuki - zachować duże możliwości aparatu przy jednoczesnym zmniejszeniu rozmiarów.


Sony A5100 to jeden z najmniejszych bezlusterkowców na rynku z matrycą APS-C. Sensor o rozdzielczości 24,3-megapikseli współpracuje z hybrydowym systemem autofokusa. Dzięki temu użytkownik korzysta z aż 179 pół opartych na detekcji fazy. System już znany i dobrze sprawdzający się np. w A6000.


Za przetworzenie obrazu odpowiada procesor BIONZ X znany z serii bezlusterkowców z pełną klatką - A7. Z tych suchych faktów wynika, że o jakość obrazu możemy być spokojni.


Niewielkie rozmiary i dobrze zapowiadająca się matryca to nie wszystko w co producent wyposażył A5100. Warto w tym miejscu wspomnieć jeszcze o bezprzewodowej łączności Wi-Fi oraz odchylanym o 180 stopni ekranie.

W tym momencie nie znanym jego ceny w Polsce, wiemy za to że Sony A5100 pojawi się w sprzedaży już w połowie września 2014.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od lat
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od...
Dzięki pomyłce producenta otrzymaliśmy wgląd w nadchodzące modele, które udowadniają, że segment APS-C ma ciągle duży potencjał. Wygląda też na to, że Canon nareszcie...
10
10
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Nowa matryca Super 35 z dynamiką sięgającą 13 EV, możliwość nagrywania w rozdzielczości 6K i to w formacie RAW, mocowanie Canon EF i pełna komunikacja z obiektywami, a...
15
0
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Zdjęcia natychmiastowe nie muszą być ani piękne, ani dobre. Ich siłą jest to, że gotowy wydruk otrzymujemy tu i teraz. Trudno o produkt lepiej wpisujący się w tę...
15
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)