Patryk Wiśniewski

Rok 1839 to szczególna data w historii. Louis Jacques Daguerre zaprezentował wtedy swoją wersję wynalazku fotografii przed Akademią Francuską. To od tej daty liczymy czas, kiedy to medium pojawiło się na świecie. Od 1839 roku powstało tysiące różnych modeli aparatów fotograficznych. Czy da się wybrać taki, który był kluczowy dla rozwoju tej dziedziny?
8 Paź 2014
Patryk Wiśniewski
0
Chris Niedenthal to bez wątpienia człowiek legenda. Fotograf odpowiedzialny za najważniejsze zdjęcia z bloku wschodniego po raz kolejny sięgnął do swojego archiwum. Wczoraj do sprzedaży weszła jego najnowsza książka pod tytułem "Wybrane Fotografie 1973-1989", która ukazała się nakładem wydawnictwa Bosz.
7 Paź 2014
Patryk Wiśniewski
0
Wydawnictwo Bosz zdecydowało się zaprezentować bardzo obszerny album poświęcony Powstaniu Warszawskiemu. „63 dni życia i walki” to wizualny zapis tego, co wydarzyło się w stolicy Polski 70 lat temu.
1 Wrz 2014
Patryk Wiśniewski
0
William Eggleston to jedna z najważniejszych postaci w historii fotografii. Prekursor fotografii kolorowej, pierwszy fotograf, który w nowojorskim muzem MoMA pokazał barwne zdjęcia. W tym roku wydawnictwo Steidl zaprezentowało najnowszą książkę tej nietuzinkowej postaci.
31 Lip 2014
Patryk Wiśniewski
0
Szwedzki fotograf - Anders Petersen - obchodzi w tym roku swoje 70 urodziny. Wydawnicwto Max Ström z tej okazji wydało potężną monografię tego artysty. Znajdziemy w niej zdjęcia z praktycznie wszystkich projektów Szweda.
18 Mar 2014
Patryk Wiśniewski
0
"The Black Photo Album" Santu Mofokenga to zbiór archiwalnych portretów Afrykańczyków, wykonywanych u lokalnych fotografów. Na książkę składają się zdjęcia wykonane w latach 1890-1950 w Republice Południowej Afryki.
14 Lut 2014
Patryk Wiśniewski
0
"Fotograf" to wyjątkowo ciekawa publikacja na polskim rynku wydawnicznym. Na kartach książki swoją historię opowiada francuski fotograf Didier Lefevre. W 1986 roku na zamówienie Lekarzy Bez Granic robi reportaż o jednej z misji do pogrążonego w wojnie Afganistanu.
28 Sty 2014
Patryk Wiśniewski
0
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Kilka dni wypełnionych ubieraniem choinki, przygotowywaniem wigilijnych potraw oraz spotkaniami z bliskimi. W "The Christmas Tree Bucket" Trent Parke daje nam dostęp do tych intymnych chwil.
24 Gru 2013
Patryk Wiśniewski
0
Kuba Dąbrowski to jeden z najciekawszych polskich fotografów. W najbliższym czasie odbędą się dwa spotkania autorskie dotyczące nowej, trzeciej już, książki tego autora. W środku znajdziemy zdjęcia, szczere teksty i poznamy rozterki autora.Dzięki jego uprzejmości mogliśmy zrecenzować dla Was jego najnowszą publikację "113, 604 Stray Dogs".
6 Gru 2013
Patryk Wiśniewski
0
"The Making of an Argument" Gordona Parksa to niezwykle ciekawa propozycja ksiażkowa, która może znaleźć się na waszych półkach. Publikacja, która ukazała się nakładem wydawnictwa Steidl, to historia powstania pierwszego eseju Gordona Parksa dla legendarnego magazynu "Life".
6 Lis 2013
Patryk Wiśniewski
0