Patryk Wiśniewski

Do dzisiejszych nowości od Nikona dołącza aparat Nikon Coolpix S9600. Kieszonkowy kompakt, wyróżnia się ruchomym ekranem co ułatwia wykonywanie tzw. selfies. W tego typu aparacie nie mogło oczywiście zabraknąć łączności bezprzewodowej, która może się odbywać zarówno przez Wi-Fi jak i NFC.
12 Wrz 2014
Patryk Wiśniewski
0
Sigma zaprezentowała dziś nowy obiektyw o zakresie ogniskowych 18-300mm i świetle f/3,5-5,6. Najnowsza propozycja należy do linii Contemporary. Konstrukcja obiektywu składa się z 17 elementów ułożonych w 13 grupach, w tym aż 4 soczewki ze szlachetnego szkła fluorytowego FLD i jedna ze szkła o niskiej dyspersji SLD.
12 Wrz 2014
Patryk Wiśniewski
0
Oprócz dwóch nowych obiektywów koncern Sigma zaprezentował dziś dwa nowe telekonwertery. Propozycje przeznaczone do współpracy z obiektywami Sigma Global Vision dają mnożnik 1,4x lub 2,0x w zależności od modelu.
12 Wrz 2014
Patryk Wiśniewski
0
Pomimo że obiektyw portretowy Fujifilm Fujinon XF 56 mm f/1,2 R jest dość nową konstrukcją, producent postanowił ją udoskonalić. Z powodu dodania filtra apodyzacyjnego japończycy zdecydowali się na wprowadzenie zupełnie nowego obiektywu. Fujifilm Fujinon XF 56 mm f/1,2 R APD ma oferować jeszcze przyjemniejszy efekt bokeh w połączeniu z zachowaniem wysokiej ostrości.
10 Wrz 2014
Patryk Wiśniewski
0
Sony A7S to niezwykle ciekawa propozycja nie tylko dla fotografów, ale także dla filmowców. Wydaje się, że producent zdecydował się na przesunięcie akcentów i o A7S możemy powiedzieć, że to aparat przede wszystkim dla filmowców. Bezpośrednio na kartę aparat potrafi rejestrować materiał w rozdzielczości Full HD 1080p60 z wykorzystaniem formatu XAVC-S, zapewniającego przepływność 50 Mb/s. Warto wspomnieć także o możliwości nagrywania 4K na zewnętrzny rekorder, za pośrednictwem złącza HDMI....
5 Wrz 2014
Patryk Wiśniewski
0
IFA 2014 Podczas targów IFA, które właśnie odbywają się w Berlinie koncern Sony zaprezentował nowy, flagowy smartfon - Xperia Z3. Telefon wyposażono w 5,2-calowy wyświetlacz, który otacza zaokrąglona ramka z aluminium i panele z hartowanego szkła. Jest smukły i lekki: ma tylko 7,3 mm grubości i waży 152 g. To pyłoszczelne i wodoodporne urządzenie ma wbudowany aparat z matrycą 1/2,3-cala CMOS Exmor™ RS, procesor BIONZ do urządzeń mobilnych i nowy, szerokokątny (25 mm) obiektyw Sony typu G.
3 Wrz 2014
Patryk Wiśniewski
0
Dziś do naszej redakcji trafił najnowszy bezlusterkowiec Olympusa, model E-PL7. Aparat może pochwalić się 16-megapikselową matrycą współpracującą z procesorem TruePic VII znanym z flagowego modelu. Warto także wspomnieć o 3-osiowej stabilizacji obrazu, zobaczcie jak nowy PEN poradził sobie w plenerze.
2 Wrz 2014
Patryk Wiśniewski
0
Wydawnictwo Bosz zdecydowało się zaprezentować bardzo obszerny album poświęcony Powstaniu Warszawskiemu. „63 dni życia i walki” to wizualny zapis tego, co wydarzyło się w stolicy Polski 70 lat temu.
1 Wrz 2014
Patryk Wiśniewski
0
Nakładem Wydawnictwa BOSZ ukazał się album „Warszawa lata 40.”, prezentujący odnowione fotografie ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego. Książka zawiera kilkaset niepublikowanych dotąd zdjęć, które łamią stereotyp powojennej Warszawy, pokazując odradzającą się z ruin stolicę jako miasto pełne nadziei, ruchu i energii. To pierwsza pozycja z serii FOTO RETRO – cyklu, który w nowoczesnej szacie graficznej ukazuje fotograficzny zapis powojennej historii Polski.
1 Wrz 2014
Patryk Wiśniewski
0
TCL-X100 to drugi konwerter przeznaczony dla aparatów Fujifilm X100 i X100s. Tym razem japoński producent zaoferował konwerter o mnożniku 1,4x, dzięki czemu otrzymamy ekwiwalent 50 milimetrów. Zobaczcie jak TCL-X100 poradził sobie w naszym teście.
28 Sie 2014
Patryk Wiśniewski
0