Olympus PEN E-PL7 - test

Olympus E-PL7 to aparat, który z kieszonkowymi rozmiarami łączy zaawansowane funkcje i dobrą jakość zdjęć. Zobaczcie jak ta propozycja japońskiego producenta sprawdziła się w praktyce i jak wypadła w naszym teście.

Autor: Patryk Wiśniewski

12 Wrzesień 2014
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Dwa lata po premierze E-PL5 na rynek trafia jego następca. Olympus PEN E-PL7 został zaprezentowany jeszcze przed targami Photokina w Kolonii. Teoretycznie aparat wprowadza tylko niewielkie zmiany, są one jednak dość istotne.

Po pierwsze odświeżono matrycę. Do serii E-PL7 ponownie trafił sensor i procesor znany z flagowego modelu. 16-megapikselowa matryca oraz procesor obróbki obrazu True Pic VII mają umożliwić równą rywalizację E-PL7 z amatorskimi lustrzankami i zaawansowanymi bezlusterkowcami. Poprawiono wbudowaną stabilizację, która została zaczerpnięta z modelu OM-D E-M10. Oprócz tych dwóch zmian, wprowadzono także łączność Wi-Fi co ucieszy fanów nowych technologii.

Za wersję z obiektywem EZ-M1442 zapłacimy 2699 zł. Bezlusterkowiec Olympusa będzie, więc konkurował z tańszymi bezlusterkowcami na rynku jak A6000, czy Panasonic Lumix G6. Warto także wspomnieć o amatorskich lustrzankach jak Canon EOS 700D, czy Nikon D5200. Nie powinniśmy także zapominać o zaawansowanych kompaktach jak Sony RX100 II. Jak sobie poradzi E-PL7 na tle swoich konkurentów?

Test został podzielony na następujące części:

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Ergonomia i funkcje przycisków
  4. Budowa i obsługa
  5. Menu i tryby odtwarzania
  6. Fotografowanie
  7. Jakość zdjęć
  8. Podsumowanie
  9. Zdjęcia do pobrania
Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon Z6 II - test aparatu
Nikon Z6 II - test aparatu
Tryb seryjny 14 kl./s, dwa gniazda pamięci, czy wykrywanie oczu w trakcie filmowania to tylko najważniejsze funkcje nowego Nikona. Sprawdziliśmy dokładnie jak bardzo wyprzedza poprzednika i...
33
Sony ZV-E10 - pierwsze wrażenia i materiały przykładowe
Sony ZV-E10 - pierwsze wrażenia i materiały przykładowe
Sony pokazało pierwszy aparat APS-C stworzony specjalnie z myślą o vlogerach. Sprawdzamy czy to rzeczywiście konstrukcja na miarę współczesnego youtubera.
50
Nikon Zfc - pierwsze wrażenia
Nikon Zfc - pierwsze wrażenia
Zaprezentowany dziś Nikon Zfc to współczesna wersja legendarnego FM2 i kolejna próba powrotu do korzeni. Czy nowy bezlusterkowiec zachwyci, czy rozczaruje? Mamy już swoje zdanie na ten temat.
45
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)