Olympus zapowiedział wprowadzenie firmware v 2.0 do OM-D E-M1

0
Patryk Wiśniewski
15 Wrzesień 2014
Artykuł na: 6-9 minut
Photokina 2014 Olympus wraz ze startem targów Photokina zapowiada wprowadzenie nowego firmware do swojego flagowego bezlusterkowca - OM-D E-M1. Oprócz nowej wersji oprogramowania na rynku pojawi się także srebrna wersja tego aparatu.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Podczas targów Photokina odbywających się w Kolonii Olympus zapowiedział dużą zmianę oprogramowania. Japoński producent wprowadza firmware w wersji 2.0 do swojego flagowego bezlusterkowca. Oprogramowanie będzie dostępne dla użytkowników od 24 września. Wprowadza ono szereg zmian.

Od tej daty każdy użytkownik E-M1 po wgraniu firmware, będzie mógł wyzwalać aparat po kablu w warunkach studyjnych. Fotografowie architektury będą mogli skorzystać z funkcji „cyfrowego shiftu”. Flagowy OM-D będzie także wyposażony w opcje Live Compostion. Oprócz tego firmware wprowadza kilka mniejszych poprawek jak przyspieszenie odświeżania wizjera elektronicznego, nowa aplikacja umożliwiająca zdalne sterowanie z poziomu smartfonu lub tabletu, nowe filtry artystyczne zarówno w trakcie fotografowania jak i filmowania.

Oprócz firmware japoński producent wprowadza srebrną wersję aparatu Olympus OM-D E-M1, która będzie w sprzedaży od września. Cena za oceanem to około 1400 dolarów, w tym momencie nie znamy polskiej ceny.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Capture One for Nikon - konkurent Lightrooma o połowę tańszy dla użytkowników aparatów producenta
Capture One for Nikon - konkurent Lightrooma o połowę tańszy dla użytkowników aparatów producenta
Po Sony i Fujifilm przyszedł czas na Nikona. Twórcy Capture One robią kolejny ważny ruch w kierunku detronizacji pakietu Adobe. A przy okazji wprowadzają kilka...
103
13
Let’s Enhance 2.0 - sztuczna inteligencja, która powiększy twoje zdjęcia
Let’s Enhance 2.0 - sztuczna inteligencja, która powiększy twoje zdjęcia
Pamiętacie skalowanie zdjęć w serialu CSI, gdzie ze zlepka pikseli bohaterzy otrzymywali szczegółowe zdjęcie? To już nie tylko science fiction. Systemu AI serwisu...
16
0
Programista stworzył aplikację, która pozwoli błyskawicznie przenieść obrazy z rzeczywistości do Photoshopa
Programista stworzył aplikację, która pozwoli błyskawicznie przenieść obrazy z rzeczywistości do...
Kopiuj i wklej, tyle że z rzeczywistości. Projekt AR Cut & Paste ma szansę znacznie usprawnić proces szparowania zdjęć i tworzenia makiet.
23
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)