Olympus PEN E-PL7 - Podsumowanie

Olympus E-PL7 to aparat, który z kieszonkowymi rozmiarami łączy zaawansowane funkcje i dobrą jakość zdjęć. Zobaczcie jak ta propozycja japońskiego producenta sprawdziła się w praktyce i jak wypadła w naszym teście.

Autor: Patryk Wiśniewski

12 Wrzesień 2014
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

Olympus PEN E-PL7 to udana propozycja. Japoński producent po raz kolejny stanął na wysokości zadania. Niewielki PEN nie daje powodów do narzekań. Skorzystanie z matrycy znanej z flagowego modelu poskutkowało bardzo dobrą jakością zdjęć. Dzięki temu użytkownicy otrzymują bardzo udany korpus, który nawiązuje równą walkę nie tylko z bezlusterkowcami, ale także z lustrzankami jeśli chodzi o jakość zdjęć.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Jakość wykonania Olympusa PEN E-PL7 jest na dobrym poziomie. Metalowa obudowa, zwarta konstrukcja, rozłożenie elementów sterujących to wszystko sprawia, że PEN-em po prostu dobrze się fotografuje. Warto także wspomnieć o dotykowym ekranie, który usprawnia obsługę tego modelu.

Aparat świetnie radzi sobie z ustawianiem ostrości, pomiarem światła, a bogactwo trybów ekspozycji uprzyjemni nam zabawę E-PL7. Nie wypada w podsumowaniu nie wspomnieć o systemie obiektywów. Olympusa PEN możemy podpiąć bez najmniejszych problemów do jednego z kilkudziesięciu obiektywów oferowanych przez system Mikro Cztery Trzecie.

Na tym wizerunku pojawiają się jednak pewne skazy. Po pierwsze E-PL7 nie budzi już takich emocji jak E-PL5, pomimo że w dniu premiery jest tańszy. W podobnej cenie kupimy OM-D E-M10, który oferuje wbudowaną lampę oraz wizjer i dwie tarcze nastaw. Kolejnym zgrzytem na wizerunku nowego PEN-a jest ekran, który wygląda jakby był przyczepiony od zupełnie innego aparatu. Zmieniono także grip i to na niekorzyść w stosunku do poprzednika.

Olympus PEN E-PL7 to solidna propozycja, która da swoim przyszłym użytkownikom wiele radości. Nowy PEN to aparat, który bez dwóch zdań zasługuje na 5-tkę. Jest to jednak tylko niewielka ewolucja wobec poprzednika. I warto mieć to na względzie rozglądając się za nowym aparatem.

+ dobre wykonanie

+ dobre rozmieszczenie elementów sterujących

+ programowalne przyciski

+ dobra ergonomia

+ menu podręczne

+ bogaty system Mikro Cztery Trzecie

+ 16-megapikselowa matryca z systemem czyszczenia

+ działanie dedykowanej lampy błyskowej

+ odchylany 3-calowy ekran LCD

+ złącze HDMI

+ Wi-Fi

+ stabilizacja matrycy

+ wydajna bateria

+ przejrzyste menu

+ alarm prześwietleń

+ przewijanie powiększeń

+ szeroki możliwości personalizacji odtwarzania

+ histogram / histogram RGB

+ prędkość działania

+ szybki i celny autofokus

+ przewidywalny pomiar światła

+ szybkie zdjęcia seryjne

+ filtry artystyczne

+ rozbudowany bracketing

+ filmy Full HD

+ niski poziom szumu do ISO 3200

+ wysoka reprodukcja szczegółów do ISO 1600

+ reprodukcja kolorów

- niska jakość okleiny gripa

- brak wbudowanej lampy błyskowej

- proporcje i grubość ekranu LCD

- wysoka kompresja filmów

- ciepła dominanta w świetle żarowym

Olympus PEN E-PL7 uzyskał w swojej klasie 74%
Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści
Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica SL3 - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
Leica SL3 - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
Ta sama niemiecka precyzja, ale teraz z 60 Mp na pokładzie, szybszym autofokusem i odchylanym wyświetlaczem. Sprawdziliśmy, jak Leica SL3 spisuje się w praktyce.
21
Canon EOS R8 - test aparatu
Canon EOS R8 - test aparatu
Najnowsza kompaktowa pełna klatka Canona przełamuje schemat tego, co może oferować aparat dla amatorów. Specyfikacja zapożyczona z wyższego modelu R6 Mark II i przystępna cena...
41
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Szósta generacja jednego z najbardziej oryginalnych aparatów na rynku wprowadza do serii stabilizowaną matrycę o wysokiej rozdzielczości 40 Mp. To nowe możliwości kadrowania i pracy ze...
41
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)