Nikon Coolpix S6900

Autor: Patryk Wiśniewski

12 Wrzesień 2014
Artykuł na: 9-16 minut
Do dzisiejszych nowości od Nikona dołącza aparat Nikon Coolpix S9600. Kieszonkowy kompakt, wyróżnia się ruchomym ekranem co ułatwia wykonywanie tzw. selfies. W tego typu aparacie nie mogło oczywiście zabraknąć łączności bezprzewodowej, która może się odbywać zarówno przez Wi-Fi jak i NFC.
Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Nikon Coolpix S6900 to niewielki kompakt, który został zaprojektowany w taki sposób, aby ułatwić nam wykonywanie autoportretów z ręki, czy zdjęć grupowych. Oprócz dotykowego, ruchomego wyświetlacza o przekątnej 3-cale, korpus może pochwalić się podstawką pozwalającą na stabilne ustawienie aparatu.

Za jakość naszych zdjęć odpowiada obiektyw Nikkor z 12-krotnym zoomem optycznym (zakres ogniskowych 25-300mm), który został także wyposażony w tryb makro umożliwiający wyostrzenie z odległości 2cm. Obiektyw współpracuje z matrycą BSI CMOS o rozdzielczości 16-megapiskeli. Za obróbkę obrazu odpowiada również procesor Expeed C2.

Najnowszy kompakt Nikona może pochwalić się wieloma kreatywnymi trybami fotografowania, i aż 20 programami tematycznymi. S6900 umożliwia także ubarwienie zdjęć za pomocą 33 różnych efektów, takich jak Kolor selektywny, Efekt aparatu zabawkowego, Krosowanie, Malowidło lub Nostalgiczna sepia.

Naszymi zdjęciami możemy się praktycznie od razu podzielić ze światem dzięki łączności bezprzewodowej. Nikon Coolpix S6900 został wyposażony w moduły Wi-Fi oraz NFC. Dzięki temu bez najmniejszych problemów zdjęcia będziemy nie tylko mogli przesyłać na nasz smartfon, ale także zdalnie sterować aparatem.

Aparat Nikon COOLPIX S6900 dostępny będzie w kolorach: białym i czarnym. Do sprzedaży trafi w połowie października 2014 r. W tym momencie nie znamy sugerowanej ceny detalicznej.

Nikon COOLPIX S6900

jeszcze lepsze selfies i łatwiejsze udostępnianie zdjęć

Nikon przedstawia model COOLPIX S6900 – najdoskonalszy aparat kompaktowy przeznaczony 
do selfies. Nowy model został wyposażony w ruchomy wyświetlacz o przekątnej 3 cali z panelem dotykowym umożliwiającym idealne kadrowanie autoportretów oraz zdjęć grupowych, specjalną podstawkę, pozwalającą na stabilne ustawienie aparatu, szeroki wybór funkcji automatycznych 
i kreatywnych trybów retuszu, a także wbudowane moduły sieci Wi-Fi i technologii NFC, umożliwiające niemal natychmiastowe dzielenie się idealnymi zdjęciami w serwisach społecznościowych z przyjaciółmi.

„Teraz wszystko, czego potrzebujesz, aby wykonać idealne selfie to COOLPIX S6900. Kreatywne kadrowanie umożliwia ruchomy wyświetlacz LCD. Łatwo też wykonać bez użycia samowyzwalacza znakomite selfies lub ujęcia grupowe: wystarczy odpowiednio ustawić sprzęt w poziomie lub w pionie przy użyciu podstawki aparatu, a gdy wszystko będzie gotowe, skorzystać z funkcji Kontrola gestem. Już nie trzeba pędzić, żeby zmieścić się w kadrze, zanim zadziała samowyzwalacz. Dodatkowo, dzięki obsłudze sieci Wi-Fi i technologii NFC swoje zdjęcia można błyskawicznie udostępnić w sieciach społecznościowych” – powiedziała Ines Bernardes, Product Manager zajmująca się aparatami serii COOLPIX w Nikon Europe.

Doskonałe kadrowanie i fotografowanie bez dotykania aparatu

COOLPIX S6900 umożliwia łatwe fotografowanie z różnych perspektyw. Duży, ruchomy wyświetlacz Clear Color o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 460 000 punktów z wygodnym panelem dotykowym pozwala na wykonywanie zdjęć pod każdym kątem i idealne kadrowanie selfies lub ujęć grupowych. Można też skorzystać z wbudowanej podstawki aparatu, aby stabilnie ustawić sprzęt przed wykonaniem zdjęcia. COOLPIX S6900 pozwala nawet rejestrować filmy Full HD oraz zdjęcia bez dotykania aparatu. Wystarczy skorzystać z funkcji Kontrola gestem do sterowania spustem migawki i filmowania za pomocą ruchów ręką.

Zawsze atrakcyjne selfies

Idealne selfie można wykonać także w trybie zdjęć seryjnych z prędkością do 8 kl./s, a tryb retuszu zapewni zawsze atrakcyjny wygląd na zdjęciach. Z ekranu dotykowego można z kolei wybrać jeden z czterech efektów – Miękki odcień skóry, Puder, Zmiękczenie i Żywe kolory, a następnie dostosować efekt końcowy przed potwierdzeniem wyniku. Dostęp do funkcji szybkiego retuszu podczas fotografowania pozwala błyskawicznie przesłać swoim znajomym najbardziej atrakcyjne selfies. Retusz upiększający w trybie przeglądania umożliwia nadawanie miękkiego odcienia skóry, wybielanie zębów, a nawet korzystanie z efektu makijażu. Ponadto, tryb Seria selfies pozwala uzyskać efekt automatu fotograficznego, rejestrując kilka ujęć z różnymi wyrazami twarzy, które następnie łączone są w jedno zdjęcie.

Szybkie dzielenie się zdjęciami

Dzięki błyskawicznemu nawiązywaniu łączności można przesyłać selfies zaraz po ich zrobieniu. Specjalny przycisk Wi-Fi zapewnia bezpośredni dostęp do ustawień sieci Wi-Fi, a dzięki obsłudze technologii NFC wystarczy zbliżyć aparat do kompatybilnego urządzenia mobilnego, aby przesłać zrobione zdjęcia. Wybrane zdjęcia lub filmy są automatycznie transferowane po nawiązaniu połączenia NFC. W przypadku pojedynczych zdjęć można bezpośrednio udostępniać fotografie wyświetlane w trybie odtwarzania, naciskając przycisk 
Wi-Fi. Możliwe jest też zdalne sterowanie aparatem za pomocą urządzenia mobilnego oraz synchronizacja z jego modułem GPS w celu dodawania danych o lokalizacji do przesyłanych zdjęć.

Łatwa obsługa, wyjątkowe zdjęcia

Obiektyw NIKKOR z 12-krotnym zoomem optycznym pozwala korzystać z szerokiego zakresu ogniskowych (25–300 mm), znakomitego do zdjęć grupowych, z opcją rozszerzenia do 24-krotnego zoomu Dynamic Fine Zoom. W trybie makro można z kolei fotografować w dużym zbliżeniu, 
z minimalnej odległości 2 cm.

Matryca CMOS o rozdzielczości 16 mln pikseli i wysokiej czułości ISO wykonana w technologii BSI współpracuje z procesorem EXPEED C2, gwarantując zawsze wyraziste zdjęcia, co jest szczególnie przydatne w przypadku fotografowania na imprezach i przy słabym oświetleniu. Autofokus 
z wyszukiwaniem celu automatycznie identyfikuje obiekt, by szybko i precyzyjnie ustawić na nim ostrość, zapewniając zawsze ostre zdjęcia, a funkcja czteroosiowej hybrydowej redukcji drgań (VR) skutecznie eliminuje efekt poruszenia aparatu, zmniejszając tym samym rozmycie obrazu, nawet podczas filmowania w marszu. Za pomocą 20 programów tematycznych można łatwo dostosować ustawienia – wystarczy wybrać program odpowiadający aktualnym warunkom fotografowania lub skorzystać z funkcji Automatyczny wybór programu.

Kreatywne efekty

Korzystając z panelu dotykowego na ekranie i efektu stylowego bokehu, można uzyskać ciekawe rozmycie tła, aby lepiej wyróżnić fotografowany obiekt. W trybie przeglądania po zakreśleniu obszaru, który ma pozostać ostry, cały kadr poza tym obszarem zostanie automatycznie rozmyty. Ponadto, w trybie Szybkie efekty wystarczy jedno naciśnięcie przycisku bezpośrednio po zarejestrowaniu zdjęcia, aby zastosować efekt specjalny, np. Miękki portret lub Odbicie lustrzane. Aparat umożliwia także ubarwienie zdjęć za pomocą 33 różnych efektów, takich jak Kolor selektywny, Efekt aparatu zabawkowego, Krosowanie, Malowidło lub Nostalgiczna sepia.

Aparat Nikon COOLPIX S6900 dostępny będzie w kolorach: białym i czarnym. Do sprzedaży trafi w połowie października 2014 r.

Podsumowanie najważniejszych funkcji

- Ruchomy wyświetlacz LCD: rozkładany ekran Clear Color o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 460 000 punktów z panelem dotykowym pozwala na fotografowanie pod dowolnym kątem.
- Wbudowany interfejs Wi-Fi: łatwe przesyłanie zdjęć na urządzenie mobilne za pomocą specjalnego przycisku Wi-Fi.
- Obsługa technologii NFC (Near Field Communication): za jednym dotknięciem aparatu można przesłać zdjęcia i filmy do urządzenia mobilnego z obsługą technologii NFC.
- Matryca CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 16 mln pikseli: matryca współpracuje z procesorem EXPEED C2, umożliwiając rejestrowanie wyraźnych zdjęć w dowolnych warunkach oświetleniowych.
- Obiektyw NIKKOR z 12-krotnym zoomem optycznym: szerokokątny obiektyw z dużym zakresem ogniskowych (25–300 mm) i możliwością rozszerzenia do 24-krotnego zoomu Dynamic Fine Zoom. Wbudowana podstawka aparatu umożliwia stabilne ustawienie go podczas rejestrowania ujęć w poziomie i w pionie oraz idealne kadrowanie selfies i zdjęć grupowych.
- Kontrola gestem: aparat pozwala na sterowanie rejestrowaniem zdjęć i filmów za pomocą ruchu dłoni, z użyciem jednej z dwóch ikon na ekranie.
- Filmy Full HD: 1080/60i z zoomem optycznym i dźwiękiem stereo.
- Tryb Szybkie efekty: wystarczy jedno naciśnięcie przycisku tuż po wykonaniu zdjęcia, aby uatrakcyjnić fotografię za pomocą efektu specjalnego, takiego jak Miękki portret lub Odbicie lustrzane.
- 33 rodzaje efektów: m.in. Kolor selektywny, Efekt aparatu zabawkowego, Krosowanie, Malowidło lub Nostalgiczna sepia.
- Tryb Seria selfies: efekt automatu fotograficznego, pozwalający zarejestrować maksymalnie 9 ujęć z różnymi wyrazami twarzy, które następnie są łączone w jedno zdjęcie.
- Zmiękczenie wybiórcze - bokeh: po zakreśleniu obszaru ustawienia ostrości uzyskuje się automatyczne rozmycie tła w celu lepszego wyróżnienia fotografowanego obiektu.
- AF z wyszukiwaniem celu: aparat automatycznie identyfikuje obiekt i błyskawicznie ustawia na nim ostrość, zapewniając ostre, wyraziste zdjęcia.
- 20 programów tematycznych: aparat może automatycznie dostosować ustawienia programu tematycznego wybranego przez użytkownika lub wybrać program samodzielnie.
- Retusz upiększający: aparat umożliwia wybielanie zębów, nadawanie miękkiego odcienia skóry, a nawet korzystanie z efektu makijażu podczas przeglądania zdjęć, dzięki czemu wszystkie fotografowane osoby prezentują się na nich świetnie.
- Tryb retuszu: podczas fotografowania można stosować maksymalnie 4 efekty – Miękki odcień skóry, Puder, Zmiękczenie i Żywe kolory, a następnie dostosować efekt końcowy przed potwierdzeniem wyniku.
- Redukcja efektu poruszenia: Funkcja czteroosiowej hybrydowej redukcji drgań skutecznie eliminuje efekty poruszenia aparatu, dzięki czemu zarejestrowane filmy są zawsze płynne i ostre.
- Wysoka czułość ISO (125–6400): gwarantuje doskonałe wyniki podczas fotografowania dynamicznych scen lub imprez przy słabym oświetleniu.
- Łatwa panorama 360o/180o: obracając aparat w poziomie lub w pionie, można w prosty sposób tworzyć dynamiczne ujęcia panoramiczne i w pełni uwiecznić każdy zachwycający krajobraz.
- Szybkie zdjęcia seryjne: zmienne wyrazy twarzy fotografowanych osób można bez problemu uchwycić, fotografując z szybkością do 8 kl./s.
- Szybkie ładowanie przez gniazdo USB: dzięki funkcji szybkiego ładowania przez gniazdo USB łatwiej zadbać o pełne naładowanie akumulatora, aby aparat był w każdej chwili gotowy do pracy.
- EXPEED C2: szybki i zaawansowany system przetwarzania obrazu firmy Nikon zapewnia błyskawiczne działanie, wysoką czułość i wyjątkową jakość zdjęć.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Szósta generacja najbardziej stylowego aparatu Fujifilm to przede wszystkim lepsze podzespoły i większa wydajność. Obiektyw pozostaje bez zmian. Aparat pojawi się też w wersji limitowanej z...
29
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Według plotek, już w marcu ujrzymy najnowszą odsłonę flagowego pełnoklatkowego bezlusterkowca marki Leica. Oto, co oferować ma nadchodzący modele Leica SL3.
13
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Przeglądając popularne portale zakupowe łatwo natknąć się na oferty wyjątkowo tanich aparat cyfrowych. Czego można po nich oczekiwać?
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)