Nikon Coolpix S37000 i Coolpix S2900 - ciekawe funkcje i nowoczesny design

0
Maciej Luśtyk
14 Styczeń 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Nikon zaprezentował nowe modele aparatów z serii Coolpix S. Nowe, kompaktowe aparaty Nikona posiadają mocne podzespoły i wiele funkcji wspomagających fotografowanie.
Nikon Coolpix S3700 został wyposażony w 20.1-megapikselową matrycę i 8-krotny zoom optyczny o zakresie ogniskowych 25-200mm. Obiektyw posiada zaawansowany system stabilizacji obrazu, dzięki czemu nawet w niesprzyjających warunkach uzyskamy nieporuszone zdjęcia. Aparat wyposażono w system łączności Wi-Fi i NFC, co umożliwi szybkie przesyłanie zdjęć na urządzenia mobilne i portale społecznościowe. Za pomocą smartfona będzie można również zdalnie sterować aparatem. Ponadto w modelu S3700 znajdziemy wzbogacony tryb Smart Portrait posiadający wiele funkcji poprawiających wygląd fotografowanych osób podczas wykonywania portretów.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Aparat Nikon Coolpix S2900 również posiada 20.1-megapikselową matrycę, natomiast obiektyw oferuję 5-krotny zoom optyczny o zakresie ogniskowych 26-130mm.
Aparat nie posiada systemu łączności bezprzewodowej, jednak również wyposażono go w ciekawe funkcje wspomagające fotografowanie, takie jak na przykład opcja ostrzenia Target Finding AF, która automatycznie ustawia ostrość na najbardziej odpowiedni obiekt w kadrze.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Ponadto oba aparaty wyposażono w wiele filtrów i efektów specjalnych wpływających na charakter wykonywanych zdjęć. Oba modele posiadają też 12 efektów Glamour Retouch, które pozwolą ukryć niedoskonałości fotografowanych osób i sprawią, że portrety wykonywane za pomocą aparatów będą wyjątkowe.

Aparaty dostępne będą w wielu wersjach kolorystycznych. Nie znamy jeszcze ceny urządzeń. Wiecej informacji o nowych aparatach znajdziemy na stronie producenta.

Informacja prasowa:
Nikon wprowadza trzy nowe modele aparatów kompaktowych. Społecznościowy” COOLPIX S3700 z wbudowaną obsługą technologii Wi-Fi[1] i NFC[2], stylowy COOLPIX S2900 o rozdzielczości 20 mln pikseli oraz COOLPIX L31 - intuicyjny w obsłudze aparat o rozdzielczości 16 mln pikseli.

Z aparatem COOLPIX S3700 o rozdzielczości 20 mln pikseli teraz jest jeszcze łatwiej być w kontakcie z bliskimi – wystarczy zbliżyć aparat do urządzenia mobilnego, aby udostępnić wysokiej jakości zdjęcia. Resztą zajmują się technologie Wi-Fi[1] i NFC[2]. Obiektyw z 8-krotnym zoomem optycznym i maksymalnie 16-krotnym zoomem Dynamic Fine Zoom3 pozwala bez wysiłku uchwycić wybrane momenty na zdjęciach i filmach w rozdzielczości HD. Długi czas działania akumulatora zwiększa komfort fotografowania, a funkcja retuszu upiększającego gwarantuje, że autoportrety i zdjęcia grupowe zawsze wyjdą dobrze!


Funkcje społecznościowe w doskonałym stylu
Smukły COOLPIX S3700 to aparat dla podążającego za modą fana mediów społecznościowych. Wygląda zachwycająco, robi doskonałe zdjęcia i umożliwia natychmiastowe ich udostępnianie. Aparat wyposażono w specjalny przycisk Wi-Fi[1], służący do przesyłania zdjęć do urządzeń mobilnych, dzięki któremu można publikować swoje zdjęcia online niemal z dowolnego miejsca.
Aparat COOLPIX S2900 o rozdzielczości 20 mln pikseli z łatwością mieści się w kieszeni lub torebce, a jego obsługa jest bardzo łatwa. Fotografowanie odległych obiektów umożliwia 5-krotny zoom optyczny oraz 10-krotny Dynamic Fine Zoom[3]. Z kolei rejestracja rodzinnych zabaw i niesamowitych scen na filmach HD staje się prosta dzięki funkcji zdjęć panoramicznych.
Robienie dobrych zdjęć nie musi być skomplikowane – nowy aparat COOLPIX L31 o rozdzielczości 16 mln pikseli jest prosty w obsłudze, niezawodny i niedrogi. 5-krotny zoom optyczny sprawia, że urządzenie nadaje się do rejestrowania pięknych portretów, a przełączanie między fotografowaniem i nagrywaniem filmów HD wymaga naciśnięcia tylko jednego przycisku. Dostępne w aparacie efekty specjalne inspirują do tworzenia kreatywnych zdjęć, a zasilanie powszechnie dostępnymi bateriami typu AA umożliwia fotografowanie nawet podczas dalekich podróży.

„Wśród nowych aparatów COOLPIX każdy może znaleźć model dla siebie, zarówno aktywny użytkownik serwisów społecznościowych, nierozstający się z aparatem miłośnik fotografii jak również ktoś, kto po prostu chce upamiętniać szczególne chwile z rodziną i znajomymi. Nowe aparaty to stylowe i zgrabne urządzenia, wyposażone w funkcje zapewniające nie tylko doskonałą jakość zdjęć, ale także mnóstwo radości z samego fotografowania” powiedziała Ines Bernardes, kierownik ds. produktów COOLPIX firmie Nikon Europe.


Potęga wielu milionów pikseli
Modele COOLPIX S3700 i COOLPIX S2900 zostały wyposażone w matryce CCD o rozdzielczości 20 mln pikseli, natomiast COOLPIX L31 w matrycę o rozdzielczości 16 mln pikseli. Duża liczba pikseli w każdym aparacie to ostre, pełne wyraźnych szczegółów zdjęcia, które można powiększać nawet do rozmiarów plakatu.

Sięgnij do epicentrum akcji
COOLPIX S3700 wyposażono w 8-krotny zoom optyczny i 16-krotny zoom Dynamic Fine Zoom[3], model COOLPIX S2900 ma 5-krotny zoom optyczny i 10-krotny zoom Dynamic Fine Zoom3, natomiast model COOLPIX L31 oferuje 5-krotny zoom optyczny.
Podsumowanie najważniejszych funkcji
COOLPIX S3700Wbudowana obsługa technologii Wi-Fi i NFC: Udostępnianie zdjęć i filmów przez urządzenia mobilne obsługujące technologię NFC[2] – wystarczy zbliżyć je do aparatu. Można też przesyłać za pomocą specjalnego przycisku Wi-Fi[1].
Smukła sylwetka: Zgrabna budowa zapewniająca poręczność, wysokiej jakości materiały wykończeniowe i paleta kolorów pozwalają wyróżnić się z tłumu.
Obiektyw NIKKOR z 8-krotnym zoomem optycznym: Szerokokątny obiektyw z 8-krotnym zoomem optycznym i możliwością 16-krotnego powiększenia dzięki zoomowi Dynamic Fine Zoom[3] pozwala rejestrować dynamiczne wydarzenia.
Matryca CCD o rozdzielczości 20 mln pikseli: Dzięki dużej liczbie pikseli zdjęcia są ostre i pełne wyraźnych szczegółów – można je powiększać nawet do rozmiarów plakatu.
Zdjęcia panoramiczne: Pochylając aparat w pionie lub obracając go w poziomie w trybie zdjęć panoramicznych, można łatwo tworzyć zachwycające panoramy.
Nagrywanie filmów HD: Nagrywanie filmów w rozdzielczości HD (720/30p) jednym naciśnięciem przycisku. Nawet w wyjątkowych momentach można korzystać z zoomu, ponieważ funkcja redukcji drgań zapewni płynność obrazu wideo.

COOLPIX S2900Matryca CCD o rozdzielczości 20 mln pikseli: Matryca o dużej rozdzielczości zapewnia wyraźne zdjęcia pełne ostrych szczegółów, które doskonale nadają się do powiększeń.
Obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym: Nietrudno zrobić doskonałe zdjęcia grupowe i piękne zbliżenia dzięki 5-krotnemu zoomowi optycznemu z możliwością uzyskania 10-krotnego powiększenia przy użyciu zoomu Dynamic Fine Zoom[3].
Nagrywanie filmów HD: W magicznej chwili wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, aby ją zapisać w rozdzielczości HD (720p).
Zdjęcia panoramiczne: Tworzenie spektakularnych pamiątek z wakacji dzięki trybowi zdjęć panoramicznych, który łączy zdjęcia w aparacie w jedną niezwykłą panoramę.
16 programów tematycznych: Po wybraniu rodzaju fotografowanej sceny aparat automatycznie dopasuje ustawienia w celu uzyskania idealnego zdjęcia.
AF z wyszukiwaniem celu: Szybki i precyzyjny autofokus ułatwia uzyskanie wyraźnych zdjęć, automatycznie identyfikując obiekt i ustawiając na nim ostrość.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Po 4 latach od premiery Olympusa OM-D E-M5 Mark II do walki na arenie systemu mikro 4/3 staje jego następca, który wprowadza tę linię aparatów o przygodowym zacięciu w świat 4K
14
0
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)