Nikon Coolpix AW130 i Coolpix S33 - wytrzymałe aparaty dla wymagających

Autor: Michał Chrzanowski

10 Luty 2015
Artykuł na: 9-16 minut
Nikon poszerzył dziś swoją ofertę o dwa wodoszczelne i wytrzymałe kompakty. Coolpix AW130 posiada matrycę o rozdzielczości 16 megapixeli, pięciokrotny zoom optyczny oraz wodoszczelność do głębokości 30 metrów. Drugi model, Coolpix S33 dysponuje 13-megapixelową matrycą, trzykrotnym zoomem optycznym oraz możliwością nurkowania do 10 metrów.

Nikon zaprezentował dziś dwa wodoszczelne oraz wytrzymałe kompakty: Coolpix AW130 i Coolpix S33.

Coolpix AW130 został zaprojektowany z myślą o aktywnych entuzjastach fotografii. Do najważniejszych cech tego modelu można zaliczyć wodoszczelność, dzięki której z aparatem będziemy w stanie zanurkować do głębokości sięgającej nawet 30 metrów. Aparat jest też odporny na pył, niską temperaturę (do -10oC) oraz upadek z wysokości do około 2 metrów. Ponadto, Coolpix AW130 został wyposażony w 16-megalixelową matrycę CMOS technologii BSI, redukcję drgań (VR) oraz moduł Wi-Fi i NFC.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Coolpix S33 również jest wodoszczelnym i wytrzymałym kompaktem. Z aparatem będziemy mogli zanurkować do głębokości około 10 metrów. Aparat jest także odporny na pył, upadek z wysokości około półtora metra oraz niskie temperatury wynoszące nawet -10oC. Ponadto, dzięki możliwości dostosowania menu dla dzieci i dorosłych, Coolpix S33 może być dobrym rozwiązaniem jako wszechstronny aparat rodzinny.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Specyfikacja Nikona Coolpix AW130:

Nazwa Nikon Coolpix AW130
Producent Nikon
Typ aparatu aparat kompaktowy
Matryca 1/2.3
Efektywna rozdzielczość 16 Mp
Matryca 1/2.3“
Czułość ISO 200
ISO 400
ISO 800
ISO 1600
ISO 3200
ISO 6400
ISO 125
Rozdzielczość maksymalna 16M (High) [4608 x 3456 (Fine)], 16M [4608 x 3456], 8M [3264 x 2448], 4M [2272 x 1704], 2M [1600 x 1200], VGA [640 x 480], 16:9 (12M) [4608 x 2592], 1:1 [3456 x 3456]
Formaty zapisu JPEG
Obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym; 4,3–21,5 mm (kąt widzenia odpowiada zakresowi ogniskowych 24–120 mm w formacie małoobrazkowym)
Przysłona f/2,8–4,9
Lampa błyskowa wbudowana
Stabilizacja tak
Karta pamięci SD/SDHC/SDXC
473 MB
Kompensacja ekspozycji +/- 2 EV, co 1/3 EV
Migawka 1/1500–1 s
Pomiar światła matrycowy
centralnie-ważony
punktowy
Samowyzwalacz 2,10 s
Tryb pracy AF pojedynczy AF
ciągły AF
wykrywanie twarzy
Wizjer brak
Ekran LCD 3-calowy
921 000 punktów
Złącza USB 2.0
microHDMI
Pilot Wi-Fi
Zasilanie akumulator litowo-jonowy
EN-EL12
Wydajność zasilania około 370 zdjęć
Wymiary Około 110,4 x 66,0 x 26,8 mm (bez części wystających)
Waga Około 221 g (z akumulatorem i kartą pamięci SD)
Gwint statywu Tak
Warunki atmosferyczne -10°C do +40°C (użycie na lądzie); 0°C do 40°C (użycie pod wodą)

Specyfikacja Nikona Coolpix S33:

[SPK|aparat;39]

Informacja prasowa

Firma Nikon poszerza swoją ofertę aparatów wodoszczelnych o wytrzymały {BLD|COOLPIX AW130 o rozdzielczości 16 mln pikseli, wyposażony w duży wyświetlacz OLED o przekątnej 3 cali gwarantujący doskonałą widoczność nawet w pełnym słońcu lub pod wodą oraz uniwersalny COOLPIX S33 o rozdzielczości 13 mln pikseli, posiadający menu w dwóch wersjach – dla dorosłych i dla dzieci.

COOLPIX AW130 o rozdzielczości 16 mln pikseli to idealny wybór dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Można go zabrać ze sobą wszędzie – nawet na głębokość 30 m pod wodą1, czyli maksymalną głębokość dla stopnia nurkowego Advanced Open Water. Aparat jest też odporny na pył, niską temperaturę do -10oC i upadek z wysokości do 2 m2. Miłośnicy serwisów społecznościowych z pewnością docenią obsługę sieci Wi-Fi4 i technologii NFC3, dzięki której można błyskawicznie udostępniać wykonane zdjęcia, zbliżając aparat do urządzenia mobilnego obsługującego ten moduł.

Jasny obiektyw szerokokątny o ogniskowej 24 mm i otworze względnym f/2,8 znakomicie nadaje się do fotografii podwodnej lub nocnej, a 5-krotny zoom optyczny i maksymalnie 10-krotny zoom cyfrowy Dynamic Fine Zoom5 ułatwiają wykonanie zdjęć w zbliżeniu zarówno na lądzie, jak i pod wodą. Dynamiczne sceny można zarejestrować na płynnych filmach Full HD (1080/60i) z dźwiękiem stereofonicznym. Dzięki skutecznej redukcji drgań (VR) każdy ruch aparatu przy filmowaniu akcji i szybkiej zmianie ogniskowej jest ograniczony do minimum. Obsługa systemów nawigacji satelitarnej GPS/GLONASS/QZSS ułatwia rejestrowanie tras podróży i umożliwia zapisywanie danych pozycji na zdjęciach, z dokładniejszymi informacjami o szerokości i długości geograficznej. Na wbudowanej mapie świata można zachować maksymalnie 30 lokalizacji wraz z danymi o wysokości nad poziomem morza lub głębokości pod wodą.

Model COOLPIX AW130 będzie dostępny na polskim rynku także w atrakcyjnych zestawach „Adventurer” (z uchwytem na rower, szelkami oraz silikonowym etui) oraz „Diving” (z wodoodpornym plecakiem i nietonącym paskiem).

Aparat COOLPIX S33 o rozdzielczości 13 mln pikseli jest wyjątkowo uniwersalny, prosty w obsłudze oraz wytrzymały i znakomicie sprawdza się w trakcie podróży. Można z nim nurkować na głębokość do 10 m1 lub korzystać z funkcji „Kadrowanie twarzy pod wodą” pozwalającej wykrywać twarze bez konieczności zanurzania się w wodzie. Aparat jest odporny na pył i upadek z wysokości do 1,5 m6 i niskie temperatury do -10oC, dzięki czemu jest w stanie przetrwać wszelkie wyzwania.

Aparat charakteryzuje się dziecinnie prostą obsługą. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby rejestrować sceny z życia rodzinnego lub imprez z przyjaciółmi na filmach Full HD, a obiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym i maksymalnie 6-krotnym zoomem cyfrowym Dynamic Fine Zoom5 pozwala zbliżyć się do centrum wydarzeń. Dzięki menu w dwóch wariantach – dla dorosłych i dla dzieci – nie ma potrzeby kupowania osobnego aparatu dla młodszych członków rodziny. Programy tematyczne zapewniają najlepszy dobór ustawień – wystarczy włączyć odpowiedni program do danej sytuacji. Doskonałą ostrość i wyrazistość zdjęć gwarantuje autofokus z wyszukiwaniem celu, szybko i precyzyjnie wykrywający fotografowany obiekt.

Aparat COOLPIX S33 będzie dostępny na polskim rynku także w atrakcyjnych zestawach z plecakiem (w różnych kolorach).

„COOLPIX AW130 to znakomity aparat zarówno na ekstremalne warunki, jak i do codziennego użytku. Sprawdza się równie dobrze podczas sesji fotograficznych w centrum miasta, głęboko pod wodą1, jak i wysoko w górach, a wbudowana obsługa technologii Wi-Fi4 i NFC3 pozwala użytkownikowi dzielić się przeżyciami z rodziną i przyjaciółmi w dowolnym miejscu. Aparat niezawodnie rejestruje wszystkie emocjonujące wydarzenia na znakomitych zdjęciach i wyrazistych filmach Full HD. Natomiast nowy COOLPIX S33 to wytrzymały aparat, który można zabrać ze sobą wszędzie – sprosta wyzwaniom napotkanym zarówno w życiu codziennym, jak i w podróży. Jeśli najciekawsze wydarzenia rozgrywają się pod wodą1, można je rejestrować na zdjęciach bez konieczności zanurzania się. Jedną z głównych zalet tego modelu jest wyjątkowo prosta obsługa – dzięki menu dla dorosłych i dzieci znakomite zdjęcia są w zasięgu możliwości każdego członka rodziny. Ten wyjątkowo wytrzymały aparat może towarzyszyć nawet amatorom ekstremalnych przygód”. – powiedziała Ines Bernardes, kierownik ds. produktów COOLPIX w firmie Nikon Europe

Gotowy na przygody w dowolnym miejscu

Nikon COOLPIX AW130 to aparat stworzony z myślą o użytkownikach ceniących sobie aktywność bez ograniczeń. Jest równie niezawodny i łatwy w obsłudze głęboko pod wodą1 – do głębokości 30 m – jak i wysoko w górach, w niskiej temperaturze do -10oC. Po naciśnięciu przycisku „Obsługa ruchem” użytkownik może uzyskać dostęp do najważniejszych ustawień przez potrząśnięcie aparatem. Skuteczna redukcja drgań (VR) zapewnia ostre zdjęcia i płynne filmy nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych. Aparat jest odporny na pył i upadek z wysokości do 2 m2, dzięki czemu doskonale nadaje się dla użytkowników prowadzących aktywny tryb życia.

Łatwa obsługa, wyjątkowe zdjęcia

Z modelem COOLPIX AW130 łatwiej utrzymywać kontakty towarzyskie w dowolnym miejscu. Zdjęcia można błyskawicznie udostępnić, korzystając ze specjalnego przycisku Wi-Fi4 lub zbliżając aparat do urządzenia mobilnego z obsługą technologii NFC3. Znakomitą jakość zdjęć gwarantuje wysokoczuła matryca o rozdzielczości 16 mln pikseli i jasny obiektyw szerokokątny o ogniskowej 24 mm i otworze względnym f/2,8 z 5-krotnym zoomem optycznym i maksymalnie 10-krotnym zoomem cyfrowym Dynamic Fine Zoom5. Aparat pozwala rozpocząć nagrywanie filmu Full HD poprzez naciśnięcie jednego przycisku lub łatwo zarejestrować 10-sekundowy film poklatkowy. Kadrowanie zdjęć i filmów ułatwia duży wyświetlacz OLED o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 921 000 punktów, gwarantujący doskonałą widoczność nawet w pełnym słońcu lub pod wodą.

Aparat COOLPIX S33 został opracowany także z myślą o najmłodszych użytkownikach. - korpus aparatu doskonale leży w dłoni, niezależnie od wieku fotografa. Obsługa jest łatwa dzięki menu w dwóch wersjach – dla dzieci i dorosłych, a programy tematyczne umożliwiają najlepszy dobór ustawień do fotografowanej scenerii. Uchwycenie niepowtarzalnych wyrazów twarzy nie stanowi problemu dzięki obiektywowi z 3-krotnym zoomem optycznym i maksymalnie 6-krotnym zoomem cyfrowym Dynamic Fine Zoom5. Można też błyskawicznie przełączyć na nagrywanie płynnego filmu Full HD – wystarczy nacisnąć jeden przycisk.

Podsumowanie najważniejszych funkcji – COOLPIX AW130

Wodoszczelność do głębokości 30 m: możliwość nurkowania do maksymalnej głębokości dla stopnia nurkowego Advanced Open Water1 bez konieczności użycia specjalnej obudowy.

Konstrukcja gotowa na przygody: aparat może towarzyszyć Ci w ekstremalnych warunkach – jest odporny na upadek z wysokości do 2 m2, niską temperaturę do -10oC, oraz kurz.

Wbudowana obsługa technologii Wi-Fi i NFC: zdjęcia można błyskawicznie udostępnić, zbliżając aparat do urządzenia mobilnego z obsługą technologii NFC3 lub korzystając z przycisku Wi-Fi4.

Obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym: obiektyw o ogniskowej 24 mm i przysłonie f/2,8 z 5-krotnym zoomem optycznym i maksymalnie 10-krotnym zoomem cyfrowym Dynamic Fine Zoom5 doskonale nadaje się do wykonywania zdjęć podwodnych.

Wbudowana obsługa systemów GPS/GLONASS/QZSS: szybsze zapisanie danych pozycji z dokładniejszymi informacjami o szerokości i długości geograficznej.

Matryca CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 16 mln pikseli: doskonała jakość i szczegółowość zdjęć oraz niski poziom szumów, nawet pod wodą lub przy słabym świetle.

Skuteczna redukcja drgań (VR) niweluje efekty drgania aparatu przy fotografowaniu dynamicznych scen lub zmianie ogniskowej, zapewniając ostrzejsze zdjęcia.

Film poklatkowy: możliwośc rejestrowania dziesięciosekundowych filmów poklatkowych.

Podsumowanie najważniejszych funkcji – COOLPIX S33

Wytrzymałość i niezawodność: aparat może towarzyszyć Ci wszędzie – jest odporny na pył, wodoszczelny1 do głębokości 10 m, odporny na niską temperaturę do -10oC i na upadek z wysokości do 1,5 m6.

Matryca CMOS o rozdzielczości 13 mln pikseli: maksymalne wykorzystanie możliwości wynikających z dużej rozdzielczości, gwarantując zdjęcia bogate w szczegóły – idealne do powiększania nawet do rozmiarów plakatu.

Menu dla dorosłych i dzieci: funkcja zmiany menu jest domyślnie ustawiona na łatwe menu dziecięce, które można w prosty sposób zmienić na menu dla dorosłych, dzięki czemu z aparatu będzie korzystać cała rodzina.

Obiektyw NIKKOR z 3-krotnym zoomem optycznym: szerokokątny obiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym i maksymalnie 6-krotnym zoomem cyfrowym Dynamic Fine Zoom5 pozwala rejestrować oddalone obiekty w ruchu.

Filmy Full HD: specjalny przycisk nagrywania filmu ułatwia rejestrację płynnego obrazu Full HD (1080/30p) w dowolnych warunkach.

Kadrowanie twarzy pod wodą: funkcja kadrowania twarzy umożliwia automatyczne wykrywanie twarzy i zwalnianie migawki, fotograf może więc wykonywać podwodne portrety bez zanurzania się w wodzie.

Wygodny uchwyt: młodsi użytkownicy mogą łatwo utrzymać aparat w małej dłoni i wykonywać świetne zdjęcia, a blokada usuwania zapobiega przypadkowemu wykasowaniu fotografii.

1. Wodoszczelność klasy 8 (IPX8) wg JIS/IEC oraz pyłoszczelność klasy 6 (IP6X) wg IEC/JIS.


2. Wstrząsoodporność potwierdzona w teście firmy Nikon zgodnie z normą MIL-STD-810F (metoda 516.5: odporność na wstrząsy – produkt jest upuszczany z wysokości 210 cm na sklejkę o grubości 5 cm).

3. Technologia NFC (Near Field Communication) jest obsługiwana przez zgodne smartfony i tablety z systemem AndroidTM (wersja 4.0 i późniejsze). Przed użyciem należy zainstalować na urządzeniu aplikację Wireless Mobile Utility firmy Nikon i skonfigurować je pod kątem przesyłania zdjęć.


4. Przed użyciem na urządzeniu inteligentnym należy zainstalować aplikację Wireless Mobile Utility firmy Nikon (dostępną dla systemów iOS i AndroidTM). 


5. Powiększenie uzyskane za pomocą funkcji Dynamic Fine Zoom jest obliczane od maksymalnej pozycji szerokokątnej zoomu optycznego. 


6. Wstrząsoodporność potwierdzona w teście firmy Nikon zgodnie z normą MIL-STD-810F (metoda 516.5: odporność na wstrząsy – produkt jest upuszczany z wysokości 1,5 m na sklejkę o grubości 5 cm).]

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI prezentuje drugą generację drona typu cinewhoop. Model Avata 2 lepsze ma praktycznie wszystko, a do tego poprawia największe niedociągnięcia poprzednika, jak ograniczone możliwości...
8
Nadchodzi duża aktualizacja Lumixa S5II i S5IIX - zapis proxy, integracja z chmurą i lepsze śledzenie
Nadchodzi duża aktualizacja Lumixa S5II i S5IIX - zapis proxy, integracja z chmurą i lepsze...
Panasonic zapowiedział ważną aktualizację dla aparatów Lumix S5II i S5IIX. Nowy firmware m.in. usprawni autofokus, ale także wprowadzi ważne funkcje dla zawodowych filmowców.
4
Leica SL3 - poznaj nowy aparat na spotkaniu z Patem Domingo i Kubą Dąbrowskim
Leica SL3 - poznaj nowy aparat na spotkaniu z Patem Domingo i Kubą Dąbrowskim
Leica zaprasza na prezentację modelu SL3 w warszawskim Studiu Daylight. W ramach wydarzenia spotkanie z fotografem mody Patem Domingo oraz Kubą Dąbrowskim, który w reporterskim stylu dokumentuje...
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)