Nikon COOLPIX L31 i COOLPIX L32 - wysoka jakość i prostota obsługi

Nikon COOLPIX L31 i COOLPIX L32 - wysoka jakość i prostota obsługi
Nikon wzbogacił swoją ofertę również o nowe modele z serii COOLPIX L. Aparaty oferują wysoką jakość obrazu, prostotę obsługi i wiele funkcji ułatwiających fotografowanie.
Nikon COOLPIX L32 wyposażony został w 20.1-megapikselową matrycę CCD , obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym o ekwiwalencie 26-130mm i 3-calowy wyświetlacz TFT LCD o rozdzielczości 230 tyś. punktów. Ponadto w aparacie znajdziemy funkcję Glamour Retouch, która oferuje zestaw efektów poprawiających zdjęcia portretowe. Aparat zasilany jest akumulatorami AA, co umożliwi bezproblemowe korzystanie z urządzenia w podróży. W zależności od rodzaju baterii możliwe będzie zrobienie od 320 do 950 zdjęć. Niestety model L32 prawdopodobnie w ogóle nie pojawi się na rynku europejskim.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)
Do Polski trafi natomiast model L31, który tylko w niewielkim stopniu różni się od Coolpixa opisanego powyżej. Aparat Nikon COOLPIX L31 wyposażono w 16.1-megapikselową matrycę CCD i taki sam, jak w przypadku modelu L32, 5-krotny zoom optyczny. W przypadku modelu L32 przekątna ekranu wynosi 2,7 cala, a baterie w zależności od rodzaju pozwolą na zrobienie od 200 do 750 zdjęć. Aparat umożliwia też nagrywanie filmów w jakości HD 720p. Wszystko to czyni aparat bardzo uniwersalnym urządzeniem, które sprawdzi się w różnorodnych warunkach.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)
Ponadto obydwa aparaty posiadają tryb Scene Auto Selector, który automatycznie dobiera odpowiedni tryb pracy w zależności od fotografowanej sceny. Aparaty zostały też wyposażone w zestaw filtrów i efektów specjalnych wpływających na charakter zdjęcia. Kompaktowe rozmiary i wygodny grip umożliwią wygodną pracę z aparatem i pozwolą na zabranie go ze sobą w każde miejsce. Aparaty bedą dostępne w kolorze czarnym, srebrnym, czerwonym i fioletowym. Nie znamy jeszcze ceny urządzeń.

Więcej informacji znajdziemy na stronie producenta.

Informacja prasowa:
Nikon wprowadza trzy nowe modele aparatów kompaktowych. Społecznościowy” COOLPIX S3700 z wbudowaną obsługą technologii Wi-Fi[1] i NFC[2], stylowy COOLPIX S2900 o rozdzielczości 20 mln pikseli oraz COOLPIX L31 - intuicyjny w obsłudze aparat o rozdzielczości 16 mln pikseli.

Z aparatem COOLPIX S3700 o rozdzielczości 20 mln pikseli teraz jest jeszcze łatwiej być w kontakcie z bliskimi – wystarczy zbliżyć aparat do urządzenia mobilnego, aby udostępnić wysokiej jakości zdjęcia. Resztą zajmują się technologie Wi-Fi[1] i NFC[2]. Obiektyw z 8-krotnym zoomem optycznym i maksymalnie 16-krotnym zoomem Dynamic Fine Zoom3 pozwala bez wysiłku uchwycić wybrane momenty na zdjęciach i filmach w rozdzielczości HD. Długi czas działania akumulatora zwiększa komfort fotografowania, a funkcja retuszu upiększającego gwarantuje, że autoportrety i zdjęcia grupowe zawsze wyjdą dobrze!


Funkcje społecznościowe w doskonałym stylu
Smukły COOLPIX S3700 to aparat dla podążającego za modą fana mediów społecznościowych. Wygląda zachwycająco, robi doskonałe zdjęcia i umożliwia natychmiastowe ich udostępnianie. Aparat wyposażono w specjalny przycisk Wi-Fi[1], służący do przesyłania zdjęć do urządzeń mobilnych, dzięki któremu można publikować swoje zdjęcia online niemal z dowolnego miejsca.
Aparat COOLPIX S2900 o rozdzielczości 20 mln pikseli z łatwością mieści się w kieszeni lub torebce, a jego obsługa jest bardzo łatwa. Fotografowanie odległych obiektów umożliwia 5-krotny zoom optyczny oraz 10-krotny Dynamic Fine Zoom[3]. Z kolei rejestracja rodzinnych zabaw i niesamowitych scen na filmach HD staje się prosta dzięki funkcji zdjęć panoramicznych.
Robienie dobrych zdjęć nie musi być skomplikowane – nowy aparat COOLPIX L31 o rozdzielczości 16 mln pikseli jest prosty w obsłudze, niezawodny i niedrogi. 5-krotny zoom optyczny sprawia, że urządzenie nadaje się do rejestrowania pięknych portretów, a przełączanie między fotografowaniem i nagrywaniem filmów HD wymaga naciśnięcia tylko jednego przycisku. Dostępne w aparacie efekty specjalne inspirują do tworzenia kreatywnych zdjęć, a zasilanie powszechnie dostępnymi bateriami typu AA umożliwia fotografowanie nawet podczas dalekich podróży.

„Wśród nowych aparatów COOLPIX każdy może znaleźć model dla siebie, zarówno aktywny użytkownik serwisów społecznościowych, nierozstający się z aparatem miłośnik fotografii jak również ktoś, kto po prostu chce upamiętniać szczególne chwile z rodziną i znajomymi. Nowe aparaty to stylowe i zgrabne urządzenia, wyposażone w funkcje zapewniające nie tylko doskonałą jakość zdjęć, ale także mnóstwo radości z samego fotografowania” powiedziała Ines Bernardes, kierownik ds. produktów COOLPIX firmie Nikon Europe.


Potęga wielu milionów pikseli
Modele COOLPIX S3700 i COOLPIX S2900 zostały wyposażone w matryce CCD o rozdzielczości 20 mln pikseli, natomiast COOLPIX L31 w matrycę o rozdzielczości 16 mln pikseli. Duża liczba pikseli w każdym aparacie to ostre, pełne wyraźnych szczegółów zdjęcia, które można powiększać nawet do rozmiarów plakatu.

Sięgnij do epicentrum akcji
COOLPIX S3700 wyposażono w 8-krotny zoom optyczny i 16-krotny zoom Dynamic Fine Zoom[3], model COOLPIX S2900 ma 5-krotny zoom optyczny i 10-krotny zoom Dynamic Fine Zoom3, natomiast model COOLPIX L31 oferuje 5-krotny zoom optyczny.

Podsumowanie najważniejszych funkcji
COOLPIX L31

Łatwa obsługa: Układ przycisków jest przejrzysty, a tryb Łatwa automatyka dostosuje wszystkie ustawienia, aby każde zdjęcie wyglądało doskonale.
Matryca CCD o rozdzielczości 16 mln pikseli: Zdjęcia zawsze będą przejrzyste z wyraźnymi szczegółami – idealne do dużych powiększeń ulubionych ujęć.
Obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym: 5-krotny zoom optyczny pozwala zbliżyć się do akcji i ułatwia fotografowanie w każdej sytuacji.
Nagrywanie filmów HD: Filmy pozwalają utrwalić wspomnienia – zachowaj swoje w rozdzielczości HD (720p) jednym dotknięciem przycisku.
Wygodny uchwyt: Gdy aparat dobrze leży w rękach, uchwyt jest stabilniejszy, a zdjęcia bardziej wyraźne. Przejrzysty układ przycisków dodatkowo zwiększa prostotę obsługi.
Baterie typu AA: Baterie typu AA są dostępne na całym świecie, dlatego z tym aparatem można podróżować, nie martwiąc się, że zabraknie energii podczas fotografowania.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
11
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8