Nikon współpracuje ze sprzedawcami w celu wymiany wadliwych modeli aparatu D750

Nikon współpracuje ze sprzedawcami w celu wymiany wadliwych modeli aparatu D750
Ostatnio można było zauważyć ,że z katalogów największych sklepów internetowych znikły aparaty Nikon D750. Użytkownicy podejrzewali, że było to związanie z wadą produkcyjną objawiającą się charakterystyczna flarą na zdjęciach. Ukazało się już oświadczenie producenta w tej sprawie.
Niedawno informowaliśmy was o problemie występującym w niektórych modelach aparatu Nikon D750. Na początku stycznia producent zobowiązał się do udzielenia bezpłatnej usługi serwisowej wszystkim użytkownikom, którzy w swoich aparatach zauważyli występowanie charakterystycznie odciętej flary przy fotografowaniu pod pewnymi katami. W ostatnim tygodniu zaniepokojeni internauci zauważyli, że ze stron największych sklepów internetowych zniknęły owe aparaty Nikona.
Nikon D750
Wczoraj pojawiło się oficjalne stanowisko producenta w tej sprawie. Jak informuje nota udostępniona przez serwis dpreview.com, Nikon podjął współpracę ze sprzedawcami w celu wymiany asortymentu obarczonego wadą produkcyjną. Cieszymy się, że w tej sytuacji Nikon staje na wysokości zadania. Jednocześnie przypominamy, że oficjalne wskazówki odnośnie usługi serwisowej wadliwych modeli aparatu Nikon D750 maja pojawić się pod koniec stycznia.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8