Nikon D750 - kolejne wadliwe modele

0
Michał Chrzanowski
10 Lipiec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Użytkownicy Nikona D750 nie mają łatwego życia. Producent za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej ogłosił, że kolejna partia aparatów może mieć usterki produkcyjne.
Problem w szczególności dotyczy modeli wyprodukowanych w październiku i listopadzie 2014 roku. Ta partia aparatów posiada wadliwą migawkę, która w niektórych przypadkach powoduje wyraźne zacienienie części kadru. Producent zobowiązał się do bezpłatnej naprawy uszkodzonych modeli D750 - nawet tych, którym wygasła już gwarancja. Aby sprawdzić, czy nasz aparat pochodzi z wadliwej partii wystarczy na spodzie korpusu odczytać 7-cyfrowy numer seryjny oraz wpisać go na stronie producenta (kliknij tutaj).
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Nie jest to pierwsza usterka popularnego modelu Nikona. Niedawno na łamach naszego serwisu informowaliśmy o problemie występującym w niektórych modelach aparatu D750, który objawiał się nienaturalnymi odblaskami światła pojawiającymi się w górnej części kadru. Tak też i w tym przypadku Nikon zobowiązał się do nieodpłatnej kontroli i naprawy elementów ochronnych aparatu, oraz do regulacji położenia czujnika AF.

Informacja prasowa

Dziękujemy za wybranie oferty firmy Nikon.

 Zauważyliśmy, że migawka w niektórych egzemplarzach cyfrowej lustrzanki jednoobiektywowej Nikon D750 wyprodukowanych w październiku i listopadzie 2014 r. nie funkcjonuje prawidłowo, co czasami powoduje zacienienie części zdjęcia. Aby rozwiązać ten problem, podjęliśmy opisane niżej kroki.
Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności, na które opisany problem mógł Państwa narazić.

{BLD|Identyfikowanie produktów, których dotyczy problem


W celu sprawdzenia, czy opisany problem występuje w aparacie, prosimy kliknąć poniższe łącze http://advisory.nikonrepair.eu/Language_Select_D750_2.aspx i wprowadzić numer seryjny aparatu D750 zgodnie z instrukcjami. Na podstawie numeru seryjnego określimy, czy w danym egzemplarzu występuje ten problem. Jeśli problem dotyczy Państwa aparatu, zostaną wyświetlone instrukcje dotyczące zgłoszenia naprawy. Jeśli problem go nie dotyczy, naprawa aparatu nie jest konieczna i można kontynuować korzystanie z aparatu, nie przejmując się problemem.

Rozwiązanie
Jeśli posiadają Państwo cyfrową lustrzankę jednoobiektywową Nikon D750, której dotyczy ten problem, prosimy skontaktować się z najbliższym centrum serwisowym firmy Nikon. Jego pracownicy sprawdzą Państwa aparat i naprawią bezpłatnie migawkę, nawet jeśli okres gwarancji na aparat już upłynął.

Zgłoszenia serwisowe

Pytania dotyczące omawianej kwestii prosimy kierować do najbliższego najbliższego centrum serwisowego firmy Nikon.

 Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności, które mogły wyniknąć w związku z tą sprawą.

Firma Nikon będzie nadal podejmować wszelkie możliwe działania w celu dalszego podnoszenia jakości swoich produktów. Jeszcze raz dziękujemy za wybranie oferty firmy Nikon.]

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
6
1
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Po czterech latach od debiutu modelu SL (typ 601), do walki w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców i rozwijającym się systemie L-mount staje jego następca, który został przeprojektowany w...
22
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)