Instrukcje odnośnie serwisowania wadliwych modeli aparatu Nikon D750

0
Maciej Luśtyk
21 Styczeń 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Od pewnego czasu na bieżąco informujemy was o postępach w temacie niepożądanych odbić światła występujących w lustrzance Nikon D750. Wczoraj producent opublikował instrukcje odnośnie identyfikacji i serwisowania aparatu.
O problemie występującym w niektórych modelach aparatu Nikon D750 informowaliśmy Was już pod koniec grudnia. Objawia się on występowaniem nienaturalnie odciętej flary w górnej części kadru. Producent zobowiązał się za darmo sprawdzić i naprawić wszystkie wadliwe modele aparatu. W tym celu podjął też współpracę z największymi dystrybutorami. Instrukcje dla konsumentów odnośnie serwisowania aparatów dotkniętych wadą produkcyjną miały ukazać się pod koniec stycznia.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Producent dotrzymał słowa i wczoraj opublikował notę skierowaną do wszystkich użytkowników aparatu D750. Użytkownicy mogą sprawdzić czy posiadany model obarczony jest wadą, wprowadzając numer seryjny do arkusza na stronie producenta. Ponadto wszystkie sprawdzone i naprawione aparaty oznaczone zostały czarną kropką na gwincie statywu, co ułatwi identyfikację problemu podczas zakupu aparatu.

Cieszymy się, że producent szybko i sprawnie poradził sobie z problemem. Z pewnością pomoże to odbudować zaufanie klientów.

Poniżej publikujemy pełną treść informacji zamieszczonej przez producenta:
Dziękujemy za wybranie oferty firmy Nikon.

Dotyczy wcześniejszych zapowiedzi z 9 stycznia 2015 r. i 29 grudnia 2014 r. Niektórzy użytkownicy zasygnalizowali, że podczas fotografowania scen, w których jasne źródło światła, takie jak Słońce lub intensywnie świecąca lampa, znajduje się w określonej pozycji nad górną krawędzią kadru, na zdjęciach zrobionych cyfrową lustrzanką D750 czasami może się pojawić flara nienaturalnego kształtu.

W przypadku osób, które już zakupiły aparat D750 i chcą go oddać do serwisu w celu ograniczenia tego problemu, centrum serwisowe firmy Nikon będzie przyjmowało aparaty, jak opisano poniżej. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, które mogły wyniknąć z tego problemu.


Identyfikowanie produktów, których dotyczy problem
W celu sprawdzenia, czy opisany problem występuje w aparacie, kliknij poniższe łącze „Numery seryjne produktów, których dotyczy problem” i wprowadź numer seryjny aparatu D750 zgodnie z instrukcjami. Zostaną wyświetlone wyniki dla wprowadzonego numeru seryjnego. Jeśli problem dotyczy sprawdzanego aparatu, zostaną wyświetlone instrukcje dotyczące zgłoszenia naprawy. Jeśli problem go nie dotyczy, można kontynuować korzystanie z aparatu i nie przejmować się problemem.

> Numery seryjne produktów, których dotyczy problem

W niektórych przypadkach aparat może zostać wymieniony na liście jako objęty problemem. Jeśli jednak w gnieździe statywu na spodzie korpusu znajduje się czarna kropka, jak pokazano na poniższym zdjęciu, oznacza to, że aparat został już sprawdzony i wprowadzono w nim niezbędne poprawki.

Czarna kropka: oznacza, że aparat został już sprawdzony i wprowadzono w nim niezbędne poprawki.

Rozwiązanie
Jeśli posiadasz cyfrową lustrzankę Nikon D750, której dotyczy ten problem, skontaktuj się z najbliższym centrum serwisowym firmy Nikon. W celu zmniejszenia flary firma Nikon bezpłatnie sprawdzi i naprawi elementy ochronne oraz wyreguluje czujnik AF. Te naprawy i regulacje nie wpłyną na precyzję autofokusa ani na możliwości innych funkcji aparatu.

Chociaż zastosowanie tych poprawek spowoduje, że nienaturalne flary zaobserwowane przez niektórych użytkowników będą mniej widoczne, flary często występują w przypadku wykonywania cyfrowymi lustrzankami jednoobiektywowymi zdjęć scen oświetlonych z tyłu. Zapewniamy, że będziemy dokładać wszelkich starań, aby w przyszłości dostarczać produkty spełniające wymagania naszych klientów.


Zgłoszenia serwisowe
Pytania dotyczące omawianej kwestii prosimy kierować do najbliższego  centrum serwisowego firmy Nikon.

Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności, które mogły wyniknąć w związku z tą sprawą.

Firma Nikon będzie nadal podejmować wszelkie możliwe działania w celu dalszego podnoszenia jakości swoich produktów. Jeszcze raz dziękujemy za wybranie oferty firmy Nikon.


Więcej informacji znajdziemy na stronie producenta

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Po 4 latach od premiery Olympusa OM-D E-M5 Mark II do walki na arenie systemu mikro 4/3 staje jego następca, który wprowadza tę linię aparatów o przygodowym zacięciu w świat 4K
0
0
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)