Problemy z migawką w modelu Nikon D750… po raz trzeci

0

Autor: Maciej Luśtyk

17 Lipiec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Wygląda na to, że Nikon nadal nie uporał się z wadą produkcyjną migawki, występującą w niektórych egzemplarzach modelu D750. Producent rozszerzył właśnie akcję serwisową o kolejne serie.

Nikon D750, choć jest jednym z najbardziej atrakcyjnych aparatów w ofercie firmy, na pewno nie jest modelem szczęśliwym. Niedługo po premierze okazało się, że wielu użytkowników boryka się w problemem nienaturalnego zacienienia partii kadru. Mimo że problem znany jest od niemal 3 lat, a Nikon dwukrotnie już organizował akcje bezpłatnej wymiany modułu migawki w dotkniętych nim modelach aparatu, producentowi nie udało się definitywnie zamknąć kwestii wady produkcyjnej.

"W lipcu 2015 r. i ponownie w lutym 2016 r. informowaliśmy, że migawka w niektórych egzemplarzach lustrzanki cyfrowej Nikon D750 wyprodukowanych od października 2014 r. do czerwca 2015 r. nie funkcjonuje prawidłowo, co niekiedy powoduje zacienienie części zdjęcia. Podczas szczegółowego badania tego problemu stwierdzono, że może on dotyczyć również aparatów D750 wyprodukowanych od lipca do września 2014 r. oraz od lipca 2015 r. do września 2016 r." - czytamy w oficjalnym oświadczeniu producenta.

Wygląda więc na to, że problem może dotyczyć większości kupionych w ostatnim czasie egzemplarzy modelu D750. Na szczęście kolejny raz firma oferuje darmową wymianę migawki, nawet jeśli standardowy okres gwarancji na aparat już upłynął. Aby przekonać się czy posiadany przez nad model objęty jest akcją serwisową, należy wpisać 7-cyfrowy numer seryjny aparatu na tej stronie.  Jeśli problem dotyczy posiadanego przez Was aparatu, zostaną wyświetlone instrukcje dotyczące zgłoszenia naprawy.

Jednocześnie producent bardzo przeprasza za wszelkie niedogodności, które mogły wyniknąć w związku z tą sprawą. Miejmy nadzieję, że to już ostatni raz.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nikonimgsupport.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
Większa matryca, szerszy obiektyw i sporo innych udoskonaleń. DJI zaprezentowało drugą generację kieszonkowego gimbala z wbudowaną kamerą.
2
0
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm postanowiło zrobić aparat dla mas. Na pokładzie znajdziemy najlepszą matrycę, najszybszy system AF, stabilizację, wydajną baterię i rozbudowany tryb filmowy,...
48
19
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Po dwóch latach od prezentacji prototypów, na rynek trafia w końcu oryginalny aparat Canona, pełniący rolę cyfrowej lunety. Pod względem jakości zapewne nie zaoferuje...
16
0
Powiązane artykuły