Problemy z migawką w modelu Nikon D750… po raz trzeci

Problemy z migawką w modelu Nikon D750… po raz trzeci

Wygląda na to, że Nikon nadal nie uporał się z wadą produkcyjną migawki, występującą w niektórych egzemplarzach modelu D750. Producent rozszerzył właśnie akcję serwisową o kolejne serie.

Nikon D750, choć jest jednym z najbardziej atrakcyjnych aparatów w ofercie firmy, na pewno nie jest modelem szczęśliwym. Niedługo po premierze okazało się, że wielu użytkowników boryka się w problemem nienaturalnego zacienienia partii kadru. Mimo że problem znany jest od niemal 3 lat, a Nikon dwukrotnie już organizował akcje bezpłatnej wymiany modułu migawki w dotkniętych nim modelach aparatu, producentowi nie udało się definitywnie zamknąć kwestii wady produkcyjnej.

"W lipcu 2015 r. i ponownie w lutym 2016 r. informowaliśmy, że migawka w niektórych egzemplarzach lustrzanki cyfrowej Nikon D750 wyprodukowanych od października 2014 r. do czerwca 2015 r. nie funkcjonuje prawidłowo, co niekiedy powoduje zacienienie części zdjęcia. Podczas szczegółowego badania tego problemu stwierdzono, że może on dotyczyć również aparatów D750 wyprodukowanych od lipca do września 2014 r. oraz od lipca 2015 r. do września 2016 r." - czytamy w oficjalnym oświadczeniu producenta.

Wygląda więc na to, że problem może dotyczyć większości kupionych w ostatnim czasie egzemplarzy modelu D750. Na szczęście kolejny raz firma oferuje darmową wymianę migawki, nawet jeśli standardowy okres gwarancji na aparat już upłynął. Aby przekonać się czy posiadany przez nad model objęty jest akcją serwisową, należy wpisać 7-cyfrowy numer seryjny aparatu na tej stronie.  Jeśli problem dotyczy posiadanego przez Was aparatu, zostaną wyświetlone instrukcje dotyczące zgłoszenia naprawy.

Jednocześnie producent bardzo przeprasza za wszelkie niedogodności, które mogły wyniknąć w związku z tą sprawą. Miejmy nadzieję, że to już ostatni raz.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nikonimgsupport.com

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Olympus OM-D E-M10 Mark III - test aparatu
13 Lis 2017
Nowy bezlusterkowiec Olympusa to już trzecia odsłona jednej z najbardziej popularnych amatorskich konstrukcji na rynku. E-M10 III z jednej strony wprowadza istotne usprawnienia, z drugiej wydaje się być kierowany do mniej wymagającego odbiorcy niż poprzednik. Przekonajmy się więc, czy jest jego godnym następcą.
1
Quadralite A1 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
9 Lis 2017
Przedwczoraj w Krakowie odbyła się polska premiera Quadralite A1, a my mogliśmy nieco bliżej zapoznać się z tym kompaktowym rozwiązaniem. Czy jest to jedynie zewnętrzna lampa błyskowa do smartfona, a może to coś znacznie więcej? Zobaczcie sami.
1
Panasonic Lumix DMC-G9 - pierwsze wrażenia
8 Lis 2017
Spodziewaliśmy się następcy amatorskiego G80, ujrzeliśmy zaawansowany korpus dla profesjonalistów. Specyfikacja sugeruje, że G9 ma rywalizować z topowymi modelami konkurencji, wprowadza też kilka ciekawych nowości...
7
Leica DG Elmarit 200 mm f/2.8 Power O.I.S - zdjęcia przykładowe
8 Lis 2017
Podczas premiery aparatu mieliśmy także okazje wykonać pierwsze zdjęcia najnowszym, kompaktowym teleobiektywem Leica DG Elmarit 200 mm f/2.8 Power O.I.S. Zobaczcie, na co go stać.
0