Nikon prezentuje 4 nowe superzoomy z serii COOLPIX

Autor: Maciej Luśtyk

23 Luty 2016
Artykuł na: 6-9 minut
Jak co roku producent aktualizuje ofertę aparatów kompaktowych z serii Coolpix. Tym razem pojawiły się 4 nowe modele: B700, A900, B500 i A300. Oprócz matryc o wysokiej rozdzielczości i długich zoomów będą oferować też zaawansowane funkcje łączności bezprzewodowej.

Zaprezentowane aparaty to kolejna odsłona aktualizowanej co roku serii superzoomów COOLPIX. Tym razem do rodziny dołączyły 4 nowe modele. Najbardziej zaawansowane modele, COOLPIX B700 i A900 pozwalają na nagrywanie w jakości 4K z prędkością 30 kl./s, ale i bardziej budżetowe modele prezentują się ciekawie. Wszystkie aparaty wyposażono w moduły Wi-Fi i NFC, dzięki którym współpracują z zaprezentowanym na początku stycznia nowoczesnym systemem łączności bezprzewodowej Snapbridge.

Nikon COOLPIX B700 oferuje 20,3-megapikselową matrycę CMOS, pozwalającą na zapis zdjęć w formacie RAW, obiektyw o ekwiwalencie 24-1440 mm i swietle f/3.4-6,9, system stabilizacji obrazu, który według producenta odznacza się skutecznością rzędu 5 EV, wydajny system AF, ruchomy i dotykowy, 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 921 tys. punktów. Jak już wspomnieliśmy, aparat pozwoli również na rejestrowanie wideo w rozdzielczości 4K.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Model COOLPIX A900 oferuje podobne podzespoły w kompaktowej, kieszonkowej obudowie. tu również znajdziemy 20-megapikselową matryce i możliwość rejestracji materiału w jakości 4K. Z kolei obiektyw zoom o świetle f/3,4-6,9 pokrywa zakres ogniskowych 24-840 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki). Na pokładzie znalazł się także odchylany monitor o rozdzielczości 921 000 pikseli, a oprócz równie szybkiego systemu AF i optycznej stabilizacji obrazu, aparat oferuje manualne tryby ekspozycji, co pozwoli na wygodne sterowanie parametrami fotografowania.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Z kolei COOLPIX B500 to nieco okrojona wersja modelu B700. Otrzymujemy 16-milionową matrycę i „jedynie” 40-krotny zoom ze światłem f/3.0-6.5 (ekwiwalent 22-900 mm dla pełnej klatki), a możliwości filmowe ograniczają się do jakości Full HD i prędkości 30 kl./s. Podobnie jednak jak w bardziej zaawansowanym modelu znajdziemy tu 3-calowy ekran LCD (tym razem odchylany) oraz zaawansowaną ergonomię pozwalającą na wygodne sterowanie funkcjami aparatu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Kompaktowy COOLPIX A300 to najbardziej podstawowy z zaprezentownych aparatów. Oferuje 20,1-megapikselową matryc i obiektyw z 8-krotnym zoomem optyczny. Użytkowników ucieszą z pewnością inteligentne tryby tematyczne, które automatycznie dobiorą właściwe ustawienia w zależności od fotografowanej sceny.

Nowe aparaty trafią na rynek w kwietniu bieżącego roku w cenach 2099 zł (COOLPIX B700], 1849 zł (COOLPIX A900), 1249 zł (COOLPIX B500) i 699 zł (COOLPIX A300). Więcej informacji znajdziecie na stronie nikon.pl.

INFORMACJA PRASOWA:

Poznaj cztery nowe modele aparatów z rodziny COOLPIX, które dzięki połączeniu najnowszych technologii przetwarzania obrazu i cenionych obiektywów NIKKOR typu superzoom zagwarantują doskonałą jakość zdjęć. Modele COOLPIX B700 i COOLPIX A900 umożliwiają nagrywanie filmów w doskonałej jakości 4K UHD/30p. COOLPIX B500 to połączenie matrycy CMOS o rozdzielczości 16 mln pikseli i 40-krotnego zoomu optycznego, a elegancki i smukły model COOLPIX A300 wyposażono m.in. w technologię Wi-Fi i NFC. Każdy z aparatów posiada wbudowaną nową aplikację SnapBridge, wykorzystującą technologię Bluetooth low Energy, która pozwala błyskawicznie przesyłać zdjęcia do smartfona i tabletu.

Model COOLPIX B700 wyposażony został w doskonały obiektyw NIKKOR z 60-krotnym zoomem optycznym
(z możliwością uzyskania 120-krotnego powiększenia za pomocą funkcji Dynamic Fine Zoom¹) i soczewką ze szkła Super ED. Dzięki temu aparat umożliwia wykonywanie niezwykle ostrych ujęć odległych obiektów (takich jak księżyc), dzikiej przyrody czy wydarzeń sportowych. Aparat typu superzoom ma niezwykle skuteczny system autofokusa (AF) oraz system optycznej redukcji drgań (VR)² z podwójną detekcją o efektywności 5 stopni ekspozycji i boczną dźwignię zoomu, która pozwala zminimalizować drganie aparatu.

Zastosowana w aparacie technologia 4K UHD/30p wyznacza kolejny poziom nagrywania znakomitej jakości filmów. COOLPIX B700 został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 20,3 mln pikseli a zapis zdjęć w formacie RAW (NRW) zapewnia doskonałe możliwości obróbki zdjęć. Do kadrowania ujęć można z kolei używać wizjera elektronicznego lub ruchomego monitora LCD o przekątnej 3 cali – oba oferują rozdzielczość 921 000 punktów i ułatwiają kreatywne tworzenie kompozycji pod dowolnym kątem.

Zdjęcia wykonane modelem B700 można błyskawicznie przesyłać do smartfona lub tabletu za pomocą aplikacji SnapBridge wykorzystującej technologię Bluetooth low Energy.
Aparat będzie dostępny w kolorach czarnym i czerwonym, do sprzedaży trafi w kwietniu 2016 r., w przewidywanej cenie detalicznej ok. 2099 PLN.

COOLPIX A900 zamknięty w niewielkich rozmiarach, znakomity 35-krotny zoom optyczny (z możliwością uzyskania 70-krotnego powiększenia za pomocą funkcji Dynamic Fine Zoom¹) gwarantuje niezwykle szczegółowe zdjęcia, a nagrywanie filmów w jakości 4K UHD/30p zapewnia doskonałą wyrazistość nagrywanych chwil. Dodatkowo funkcja nagrywania filmów poklatkowych oraz superpoklatkowych pozwala w prosty sposób uzyskać niezwykle efektowne rezultaty. Odchylany monitor LCD o wysokiej rozdzielczości 921 000 punktów i przekątnej 3 cali oraz manualne tryby ekspozycji (P/S/A/M) pozwalają uwolnić fotograficzną kreatywność. Szybki system AF gwarantuje niemal natychmiastową gotowość do wykonania zdjęcia, a przycisk zoomu krokowego ułatwia uchwycenie fotografowanego obiektu. Skuteczny system redukcji drgań (VR) gwarantuje wyrazistość zdjęć i filmów – nawet przy maksymalnej ogniskowej.

Zdjęcia wykonane modelem A900 można błyskawicznie przesyłać do smartfona lub tabletu za pomocą aplikacji SnapBridge wykorzystującej technologię Bluetooth low Energy.
Aparat będzie dostępny w kolorach czarnym i srebrnym, do sprzedaży trafi w kwietniu 2016 r., w przewidywanej cenie detalicznej ok. 1849 PLN.

Ciesz się zachwycającą jakością zdjęć i łatwością obsługi jaką zapewni model COOLPIX B500 z matrycą o rozdzielczości 16 mln pikseli. Obiektyw NIKKOR z 40-krotnym zoomem optycznym (z możliwością uzyskania 80-krotnego powiększenia za pomocą funkcji Dynamic Fine Zoom¹) pozwala znaleźć się w samym centrum obserwowanych wydarzeń, a boczna dźwignia zoomu ułatwia uzyskanie stabilnego obrazu. Oglądaj świat z wyjątkowej perspektywy przy pomocy odchylanego monitora LCD o rozdzielczości 921 000 punktów i przekątnej 3 cali, z łatwością uchwyć fotografowany obiekt dzięki przyciskowi zoomu krokowego i nagrywaj filmy w jakości Full HD. Model dysponuje również technologią Wi-Fi oraz NFC.

Aparat będzie dostępny w kolorach czarnym, czerwonym i fioletowym, do sprzedaży trafi w kwietniu 2016 r., w przewidywanej cenie detalicznej ok. 1249 PLN.

Smukły i stylowy COOLPIX A300 został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 20,1 mln pikseli, obiektyw NIKKOR z 8-krotnym zoomem optycznym (z możliwością uzyskania 16-krotnego powiększenia za pomocą funkcji Dynamic Fine Zoom¹), tryb Portret inteligentny, który ułatwia wykonywanie doskonałych zdjęć portretowych oraz funkcję automatycznego wyboru programu tematycznego, która intuicyjnie dobiera najlepsze ustawienia aparatu.

Aparat będzie dostępny w kolorach czarnym, czerwonym, srebrnym, różowym i czerwonym z ornamentem, do sprzedaży trafi w kwietniu 2016 r., w przewidywanej cenie detalicznej ok. 699 PLN.

Aplikacja SnapBridge, czyli płynne udostępnianie zdjęć w mediach społecznościowych

Od teraz nawiązywanie połączenia między urządzeniem mobilnym a aparatem Nikona to łatwa, jednorazowa operacja. Wystarczy zainstalować na smartfonie lub tablecie aplikację SnapBridge, włączyć aparat i wybrać go z listy dostępnych urządzeń w aplikacji. SnapBridge, wykorzystując technologię Bluetooth low Energy, utrzymuje łączność z aparatem w tle, dzięki czemu wykonane fotografie można przesyłać bez konieczności nawiązywania za każdym razem nowego połączenia. Synchronizacja zdjęć odbywa się nawet wówczas, gdy aparat pracuje w trybie uśpienia.
Dodatkowo aplikacja SnapBridge umożliwia wyświetlanie podglądu obrazu z aparatu w czasie rzeczywistym, komponowanie kadru oraz zdalne wyzwalanie migawki przy użyciu smartfona lub tabletu.

Ines Bernardes, kierownik ds. produktów COOLPIX w firmie Nikon Europe, stwierdziła: „Nowe modele aparatów COOLPIX oferują niezwykłe, niedostępne wcześniej możliwości. Nowa, rewolucyjna aplikacja SnapBridge pozwala z niezwykłą łatwością udostępniać i przesyłać wykonane zdjęcia na smartfon lub tablet w sposób natychmiastowy i automatyczny. Wśród nowych modeli COOLPIX każdy znajdzie aparat dla siebie – miłośnicy dynamicznych sportów, fotografii podróżniczej czy rodzinnej”.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 prezentuje swoją najnowsza flagową kamerkę sferyczną. Insta360 X4 rejestruje wideo 360° w rozdzielczości 8K i standardowe wideo 2D w 4K. Oferuje też o 50% bardziej wydajną...
6
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu budżetowych kamer
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu...
Blackmagic prezentuje PYXIS 6K - jedną z najbardziej wszechstronnych i przystępnych cenowo pełnoklatkowych kamer na rynku.
10
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI prezentuje drugą generację drona typu cinewhoop. Model Avata 2 lepsze ma praktycznie wszystko, a do tego poprawia największe niedociągnięcia poprzednika, jak ograniczone możliwości...
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)