Sigma 18-300 mm f/3,5-6,3 DC MACRO OS HSM

Autor: Patryk Wiśniewski

12 Wrzesień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Sigma zaprezentowała dziś nowy obiektyw o zakresie ogniskowych 18-300mm i świetle f/3,5-5,6. Najnowsza propozycja należy do linii Contemporary. Konstrukcja obiektywu składa się z 17 elementów ułożonych w 13 grupach, w tym aż 4 soczewki ze szlachetnego szkła fluorytowego FLD i jedna ze szkła o niskiej dyspersji SLD.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Linia Contemporary to seria obiektywów o wysokiej wydajności optycznej przeznaczonych do codziennego użytku. Produkty tej linii łączą w sobie zarówno wysoką jakość optyczną, jak i uniwersalność zastosowania, przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów tak istotnych podczas podróży czy spacerów. To właśnie do niej należy dzisiejsza nowość Sigma 18-300 mm f/3,5-6,3 DC MACRO OS HSM.

Obiektyw o uniwersalnym zakresie ogniskowych, składa się z 17 elementów, które zostały ułożone w 13 grupach. W konstrukcji użyto aż 4 soczewek ze szlachetnego szkła fluorytowego FLD i jednej ze szkła o niskiej dyspersji SLD. Ma się to bezpośrednio przełożyć na dobrą jakość obrazu zarówno w centrum jak i w brzegach kadru.

Jak sama nazwa wskazuje Sigma 18-300 mm f/3,5-6,3 DC MACRO OS HSM została wyposażona w tryb makro, oraz w system stabilizacji obrazu. Producent chwali się, że "wydajność stabilizacji wynosi aż 3,5 kroku EV". Na uznanie zasługuje ultradźwiękowy silniki autofokusa HSM, który pozwala nam ostrzyć szybko, celnie i cicho.

Nowa Sigma ma wymiary 79mm x 101,5mm i waży 585g, a średnica mocowania filtra wynosi 72mm. Przysłona składa się z 7 zaokrąglonych listków. Sigma 18-300 mm f/3,5-6,3 DC MACRO OS HSM będzie dostępna z mocowaniami Sigma, Canon, Nikon, Sony, Pentax, a jej sugerowana cena detaliczna to 1990zł.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Dystrybutor marki Tamron informuje o dwóch interesujących promocjach na obiektywy producenta. Do wyczerpania zapasów, przy zakupie dwóch popularnych zoomów otrzymamy obiektywy...
2
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike prezentuje kolejny obiektyw wyposażony w silnik AF i tym razem celuje znacznie wyższy segment niż wcześniej. Meike 85 mm f/1.4 STM ma być konkurencją dla profesjonalnych modeli o...
8
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w krótkim czasie
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w...
Chiński 7Artisans dołącza do producentów optyki, którzy w swojej ofercie posiadają obiektywy z silnikiem AF. To jednocześnie kolejna z firm, która doszła do tego w ciągu raptem paru...
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)