Sigma 50 mm f/1,4 DG HSM Art - test

Sigma 50 mm f/1,4 DG HSM do druga stałka z serii Art w portfolio marki. Jasny obiektyw standardowy ma oferować świetną jakość obrazu już od maksymalnego otworu względnego przysłony. W naszym teście zweryfikowaliśmy zapowiedzi producenta.
2
Patryk Wiśniewski
22 Maj 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
1.Wstęp

Sigma 50 mm f/1,4 DG HSM Art to jasny obiektyw standardowy, który jest zupełnie nową konstrukcją optyczną, a nie tylko odświeżeniem obiektywu, który miał swoją premierę kilka lat temu. Obiektyw został przeznaczony do współpracy z pełnoklatkowymi lustrzankami cyfrowymi. Szkło pochodzi z serii "Art", oznaczającej profesjonalne obiektywy z dużym otworem względnym (według nowej klasyfikacji Sigmy).

Obudowa obiektywu została odświeżona - wygląda nowocześniej, niż znane do tej pory konstrukcje Sigmy. 9-cio listkowa przysłona f/1,4 pozwala na uzyskanie rozmycia, a jednocześnie na pracę w ograniczonym oświetleniu. W konstrukcji optycznej obiektywu wykorzystano aż 13 elementów ustawionych w 8 grup. W konstrukcji nowej Sigmy użyto soczewek SLD o obniżonej dyspersji oraz soczewki asferyczne. Za ostrzenie odpowiada ultradźwiękowy silnik HSM - Hyper Sonic Motor.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)


Obiektyw jak zwykle testowany był z aparatem Canon 5D Mark III na standardowych ustawieniach aparatu.

Test został podzielony na następujące części:
 1. Wstęp
 2. Specyfikacja
 3. Konstrukcja
 4. Autofokus
 5. Stabilizacja
 6. Rozdzielczość RAW
 7. Rozdzielczość JPEG
 8. Rozmycie
 9. Aberracja chromatyczna
 10. Dystorsja
 11. Winietowanie
 12. Odblaski
 13. Podsumowanie
 14. Zdjęcia do pobrania


 15. Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
  Digital Camera Polska

poprz.

Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
37
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
21
6
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
23
5