Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Sigma 150-600 mm f/5-6,3 DG OS HSM Sport

0

Autor: Michal Grzegorczyk

12 Wrzesień 2014
Artykuł na: 6-9 minut
Linia obiektywów Sigma Sport wzbogaciła się o nowy model - to Sigma 150-600 mm f/5-6,3 DG OS HSM, czyli uniwersalny tele-zoom o imponującym zakresie ogniskowych. Obiektyw ma nowy moduł stabilizacji, uszczelnienia i blokadę przedniego tubusu przy dowolnej ogniskowej.

Nowy obiektyw Sigma 150-600 mm f/5-6,3 DG OS HSM to ciekawa propozycja dla fotografów sportu i przyrody, tym bardziej, że ma uszczelnioną obudowę, a przednią i tylną soczewkę pokryto warstwą hydrofobową oraz specjalną warstwą utrudniającą utrzymywanie się tłuszczu. Jego konstrukcja optyczna obejmuje 24 elementy ustawione w 16 grup, przy czym dwie soczewki powstały z wysokiej jakości szkła fluorytowego FLD (F Low Dispersion), a trzy soczewki ze szkła SLD. Przysłona ma 9 listków.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Obiektyw jest wyposażony w blokadę wysuwu przedniego tubusa. Blokadę można uaktywnić w przy dowolnej wartości ogniskowych, co umożliwia stabilne fotografowanie w przypadku obiektywu skierowanego w górę lub w dół. Funkcja ta jest niezbędna przy długich czasach naświetlania np. przy astrofotografii.

Nowością jest zastosowanie precyzyjnego akcelerometru wspierającego działanie stabilizacji obrazu, a także nowego rodzaju silnika AF, który jest cichszy i szybszy od konstrukcji stosowanych w poprzednich modelach. W porównaniu do nich udało się poprawić efektywność pracy silnika o 5 %.

Sugerowana cena obiektywu wynosi 7490 złotych brutto

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Fujifilm Fujinon XF 70-300 mm f/4-5.6 R LM - kompaktowy długi zoom w zasięgu portfela
Fujifilm Fujinon XF 70-300 mm f/4-5.6 R LM - kompaktowy długi zoom w zasięgu portfela
Do systemu Fujifilm X dołącza wreszcie przystępny cenowo zoom o dużym zasięgu.
0
0
Fujifilm Fujinon GF 80 mm f/1.7 R WR - najjaśniejsze szkło z AF do średniego formatu
Fujifilm Fujinon GF 80 mm f/1.7 R WR - najjaśniejsze szkło z AF do średniego formatu
Fujifilm rozszerza system GFX o jedno z najciekawszych szkieł, jakie w ostatnich latach wzbogaciło segment średniego formatu. Fujinon GF 80 mm f/1.7 R W ma szansę stać...
0
1
Fujinon XF 27 mm f/2.8 R WR - uniwersalny obiektyw typu naleśnik do aparatów Fujifilm
Fujinon XF 27 mm f/2.8 R WR - uniwersalny obiektyw typu naleśnik do aparatów Fujifilm
Waży 84 gramy i ma tylko 2 cm grubości. Nowy obiektyw Fujinon XF 27 mm f/2.8 R WR może stać się jedną z najpopularniejszych stałek w systemie X.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)