Sigma 18-300 mm f/3.5-6.3 DC MACRO HSM z mocowaniami Sony i Pentax

0
Maciej Luśtyk
13 Sierpień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
W niecały rok po premierze na rynku pojawi się model Sigma 18-300 mm f/3,5-6,3 DC MACRO HSM z serii „Contemporary” w wersjach z mocowaniem do aparatów Sony i Pentax. Szkło trafi do sprzedaży pod koniec sierpnia.
Układ optyczny obiektywu składa się z 17 elementów w 13 grupach, w tym z czterech soczewek ze szkła fluorytowego i jednej soczewki o obniżonym współczynniku dyspersji. Ma się to bezpośrednio przełożyć na dobrą jakość obrazu zarówno w centrum jak i w brzegach kadru. Przysłona składa się z 7 zaokrąglonych listków. Obiektyw wyposażono w ultradźwiękowy silnik autofokusa HSM, który pozwala ostrzyć szybko, celnie i cicho, a konstrukcja umożliwia też pracę w trybie makro. Jego wymiary to 79 x 101,5 mm przy wadze 595 g. Na obiektyw zamontujemy filtr o średnicy 72 mm.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Pod koniec sierpnia na rynku mają pojawić się wersje obiektywu z mocowaniami do aparatów Sony i Pentax. Modele te będą pozbawione systemu stabilizacji obrazu, gdyż ta nie współpracowałaby z systemem stabilizacji matryc w korpusach aparatów. Nie wiemy w jakich cenach będą oferowane nowe modele, jednak przypominamy, że obiektyw w wersjach do innych systemów kosztuje około 1,990 zł.

Więcej informacji o obiektywie znajdziecie na stronie sigma-foto.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix Cine 45 mm T1.5 - lekki filmowy standard bez zniekształceń
Irix Cine 45 mm T1.5 - lekki filmowy standard bez zniekształceń
Irix rozszerza linię obiektywów filmowych o model 45 mm T1.5, który zapewniać ma wysoką jakość optyczną i wygodnie zaprojektowany tubus.
3
0
Laowa 17 mm f/1.8 MFT - dla takich obiektywów istnieje system Mikro Cztery Trzecie
Laowa 17 mm f/1.8 MFT - dla takich obiektywów istnieje system Mikro Cztery Trzecie
Chiński producent zdecydował się na odświeżenie swojego kompaktowego klasyka, który ze względu na swoje rozmiary i parametry może być idealnym obiektywem spacerowym dla miłośników manualnych...
0
0
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Coraz mniej optycznych premier na lustrzanki o mniejszych matrycach? Tokina zdaje się tej tezie zaprzeczać, ale trochę trudno nazwać obiektyw zaprezentowany dla aparatów Nikon F i Canon EF-S...
13
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)