Sigma 18-300 mm f/3.5-6.3 DC MACRO HSM z mocowaniami Sony i Pentax

0

Autor: Maciej Luśtyk

13 Sierpień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
W niecały rok po premierze na rynku pojawi się model Sigma 18-300 mm f/3,5-6,3 DC MACRO HSM z serii „Contemporary” w wersjach z mocowaniem do aparatów Sony i Pentax. Szkło trafi do sprzedaży pod koniec sierpnia.

Układ optyczny obiektywu składa się z 17 elementów w 13 grupach, w tym z czterech soczewek ze szkła fluorytowego i jednej soczewki o obniżonym współczynniku dyspersji. Ma się to bezpośrednio przełożyć na dobrą jakość obrazu zarówno w centrum jak i w brzegach kadru. Przysłona składa się z 7 zaokrąglonych listków. Obiektyw wyposażono w ultradźwiękowy silnik autofokusa HSM, który pozwala ostrzyć szybko, celnie i cicho, a konstrukcja umożliwia też pracę w trybie makro. Jego wymiary to 79 x 101,5 mm przy wadze 595 g. Na obiektyw zamontujemy filtr o średnicy 72 mm.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Pod koniec sierpnia na rynku mają pojawić się wersje obiektywu z mocowaniami do aparatów Sony i Pentax. Modele te będą pozbawione systemu stabilizacji obrazu, gdyż ta nie współpracowałaby z systemem stabilizacji matryc w korpusach aparatów. Nie wiemy w jakich cenach będą oferowane nowe modele, jednak przypominamy, że obiektyw w wersjach do innych systemów kosztuje około 1,990 zł.

Więcej informacji o obiektywie znajdziecie na stronie sigma-foto.pl

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Król teleobiektywów Canon EF 1200 mm f/5,6L USM zostanie zlicytowany
Król teleobiektywów Canon EF 1200 mm f/5,6L USM zostanie zlicytowany
Największy obiektyw z autofokusem, czyli niezwykle rzadki Canon EF 1200 mm f/5,6L USM zostanie wystawiony na aukcji w Niemczech. Dlaczego to szkło jest takie wyjątkowe?
0
0
Superjasny i bardzo rzadki - obiektyw Zeiss Planar 50 mm f/0.7 wystawiony na aukcji
Superjasny i bardzo rzadki - obiektyw Zeiss Planar 50 mm f/0.7 wystawiony na aukcji
Wyprodukowano go w ilości jedynie 10 sztuk. Zeiss Planar 50 mm f/0.7 zaprojektowano dla NASA, by fotografować Księżyc. Teraz jeden z egzemplarzy dostępny jest na aukcji. Oczywiście tani nie...
0
0
Olympus M.Zuiko 8-25 mm f/4 PRO - uniwersalny krótki zoom wyższej klasy
Olympus M.Zuiko 8-25 mm f/4 PRO - uniwersalny krótki zoom wyższej klasy
Olympus rozbudowuje ofertę profesjonalnych obiektywów do Mikro Cztery Trzecie o uniwersalny model o ekwiwalencie 16-50 mm, który choć nie należy do najjaśniejszych,...
0
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)