Problemy Nikona D810

Autor: Patryk Wiśniewski

19 Sierpień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Japoński oddział Nikona opublikował informację dotyczącą problemów Nikona D810 przy długich czasach naświetlania. Niektóre egzemplarze najnowszej pełnoklatkowej lustrzanki japońskiego producenta mogą mieć problemy termiczne, przez co na zdjęciach mają pojawiać się jasne plamki. Producent wraz z informacją o problemie udostępnił narzędzie, które pozwoli nam dowiedzieć się czy zagadnienie dotyczy naszego egzemplarza.

Nikon D810 to kolejna lustrzanka japońskiego producenta w ostatnim czasie, z którą użytkownicy mają problemy. Po słynnej sprawie z migawką w D600, teraz Nikon boryka się z problemami termicznymi i z firmware w najnowszej lustrzance wyposażonej w matrycę pełnoklatkową.

Problem dotyczy długich czasów naświetlania i fotografowania w trybie x1,2. W obu przypadkach na zdjęciach pojawiają się jasne plamki. Nie należy się jednak specjalnie martwić, ponieważ producent potraktował problem bardzo poważnie i zapewnia, że każdy egzemplarz, którego ten problem dotyczy, zostanie naprawiony. Producent wgra nowe oprogramowanie aparatu oraz wykalibruje matrycę, aby opisywana sytuacja nie pojawiła się ponownie.

Aby dowiedzieć się, czy nasz aparat podlega naprawie należy wejść na specjalnie uruchomioną przez producenta stronę (LNK|http://advisory.nikonrepair.eu/language_select_D810.aspx;kliknij tutaj]) i wpisać numer seryjny swojego egzemplarza.

Producent zadbał także o osoby, które planowały zakup Nikona D810 w niedalekiej przyszłości. W końcu część egzemplarzy obarczonych tą wadą właśnie schodziła z taśm produkcyjnych. Aby dowiedzieć się, czy aparat został przeserwisowany i ma wgrany nowy firmware, należy spojrzeć na dolną ściankę. Gwint statywu w aparatach, które zostały naprawione jest na samym końcu czarny, zamiast w kolorze metalu, z którego został wykonany

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Filmowanie z szybkością 1,16 mln kl./s? Vision Research prezentuje nowe kamery Phantom
Filmowanie z szybkością 1,16 mln kl./s? Vision Research prezentuje nowe kamery Phantom
Dwie nowe ultraszybkie kamery wprowadza na rynek firma Vision Research. Model Phantom TMX 5010 może rejestrować obraz z szybkością ponad milion klatek na sekundę.
9
Nowe informacje o specyfikacji Nikona Z9. Co już wiemy o nowym reporterskim korpusie?
Nowe informacje o specyfikacji Nikona Z9. Co już wiemy o nowym reporterskim korpusie?
Producent nie ujawnił jeszcze specyfikacji, ale Internet huczy od domysłów na temat nowego flagowego Nikona. Coraz więcej pojawia się jednak wyważonych informacji. Zebraliśmy te najbardziej...
43
Pełna klatka Canona za 3000 zł? Podobno już w przyszłym roku
Pełna klatka Canona za 3000 zł? Podobno już w przyszłym roku
Jeżeli ta plotka okaże się prawdą, Canon wywróci rynek aparatów do góry nogami. Według doniesień, w przyszłym roku producent zaprezentować ma aparat pełnoklatkowy w...
51
Powiązane artykuły