Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Problemy Nikona D810

0

Autor: Patryk Wiśniewski

19 Sierpień 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Japoński oddział Nikona opublikował informację dotyczącą problemów Nikona D810 przy długich czasach naświetlania. Niektóre egzemplarze najnowszej pełnoklatkowej lustrzanki japońskiego producenta mogą mieć problemy termiczne, przez co na zdjęciach mają pojawiać się jasne plamki. Producent wraz z informacją o problemie udostępnił narzędzie, które pozwoli nam dowiedzieć się czy zagadnienie dotyczy naszego egzemplarza.

Nikon D810 to kolejna lustrzanka japońskiego producenta w ostatnim czasie, z którą użytkownicy mają problemy. Po słynnej sprawie z migawką w D600, teraz Nikon boryka się z problemami termicznymi i z firmware w najnowszej lustrzance wyposażonej w matrycę pełnoklatkową.

Problem dotyczy długich czasów naświetlania i fotografowania w trybie x1,2. W obu przypadkach na zdjęciach pojawiają się jasne plamki. Nie należy się jednak specjalnie martwić, ponieważ producent potraktował problem bardzo poważnie i zapewnia, że każdy egzemplarz, którego ten problem dotyczy, zostanie naprawiony. Producent wgra nowe oprogramowanie aparatu oraz wykalibruje matrycę, aby opisywana sytuacja nie pojawiła się ponownie.

Aby dowiedzieć się, czy nasz aparat podlega naprawie należy wejść na specjalnie uruchomioną przez producenta stronę (LNK|http://advisory.nikonrepair.eu/language_select_D810.aspx;kliknij tutaj]) i wpisać numer seryjny swojego egzemplarza.

Producent zadbał także o osoby, które planowały zakup Nikona D810 w niedalekiej przyszłości. W końcu część egzemplarzy obarczonych tą wadą właśnie schodziła z taśm produkcyjnych. Aby dowiedzieć się, czy aparat został przeserwisowany i ma wgrany nowy firmware, należy spojrzeć na dolną ściankę. Gwint statywu w aparatach, które zostały naprawione jest na samym końcu czarny, zamiast w kolorze metalu, z którego został wykonany

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Nikon oznaczył modele D3500 i D5600 jako "stare". To oznacza koniec produkcji budżetowych lustrzanek. A co oferuje na ich miejsce?
1
1
102 Mp w cenie i rozmiarach GFX 50S - czy taki będzie Fujifilm GFX 100S?
102 Mp w cenie i rozmiarach GFX 50S - czy taki będzie Fujifilm GFX 100S?
Wyciekła informacja o dacie premiery i cenie 100-megapikselowego aparatu Fujifilm GFX 100S. Czy to możliwe, że będzie tańszy od pełnoklatkowych lustrzanek?
26
1
Sony Airpeak to najmniejszy dron, który uniesie aparaty serii Alpha
Sony Airpeak to najmniejszy dron, który uniesie aparaty serii Alpha
Dziś Sony uchyliło wreszcie rąbka tajemnicy na temat nadchodzącego drona. Airpeak to model, który ma szansę zdemokratyzować segment profesjonalnych ujęć z...
8
1
Powiązane artykuły