Właśnie Ty możesz pomóc w ulepszeniu Adobe Lightroom

Właśnie Ty możesz pomóc w ulepszeniu Adobe Lightroom

„Poprawa ogólnej stabilności i działania Lightrooma jest teraz dla nas sprawą priorytetową” – czytamy na oficjalnym blogu Adobe. Firma zgłosiła się bezpośrednio do fotografów z całego świata, by Ci zaakcentowali najważniejsze i najbardziej irytujące problemy programu, które spowalniają ich „workflow”.

Adobe Lightroom to bez wątpienia jeden z popularniejszych programów służących do edycji i wywoływania zdjęć RAW. Każda z nowych aktualizacji zwiększa jego możliwości wprowadzając to coraz bardziej zaawansowane funkcje. Jednak tajemnicą poliszynela jest wydajność i szybkość działania samego programu. Mimo większych pamięci RAM, lepszych kart graficznych, czy samych procesorów, Lightroom wciąż potrafi spowolnić swoje działanie lub nawet się zawiesić – a nie jest to winą naszego komputera, a właśnie samego programu.

Przez ostatnie lata Adobe milczało w tej kwestii i zdawało się, że po prostu nie chce zmierzyć się z poważnym problemem, który często zaburza nasz „workflow”. Do teraz. Na oficjalnym blogu firmy pojawił się wpis, w którym producent jasno daje do zrozumienia, że poprawa ogólnej stabilności i działania programu jest teraz sprawą priorytetową.

- Przez ostatnie lata dodaliśmy wiele nowych funkcji usprawniających Lightrooma. Jednak zdajemy sobie sprawę, że przed nami jeszcze długa droga, by w pełni sprostać oczekiwaniom profesjonalnych fotografów. Poprawa wydajności oraz eliminacja błędów systemowych jest teraz dla nas najważniejszą sprawą - powiedział Tom Hogarty, menadżer do spraw produktu w Adobe.

I tutaj właśnie producent potrzebuje Twojej pomocy. Adobe chce współpracować z fotografami z całego świata, by zidentyfikować najważniejsze i najbardziej uciążliwe aspekty, które mają negatywny wpływ na wydajność i działanie programu. Tak więc jeśli zauważyłeś jakiś wyjątkowo irytujący mankament Lightrooma lub po prostu masz pomysł w jaki sposób usprawnić soft, to teraz możesz je przekazać bezpośrednio do Adobe. Swoje sugestie możesz ująć w specjalnie stworzonym do tego celu kwestionariuszu. Im więcej będzie wniosków, tym szybciej możemy spodziewać się naprawy wszelkich Lightrooma i poprawy jego wydajności i szybkości pracy.

wykorzystane zdjęcia: www.pexels.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sigma 100-400 mm f/5-6.3 DG OS HSM Contemporary - test obiektywu
18 Wrz 2017
Zaawansowany układ optyczny wspomagany systemem stabilizacji, szybki autofokus oraz kompaktowy, jak na tę klasę sprzętu, i uszczelniony tubus - to główne cechy obiektywu 100-400 mm f/5-6.3 DG OS HSM. Zobaczcie co oferuje najnowszy model Sigmy z rodziny Contemporary.
2
Nikon D850 - testy studyjne i zdjęcia plenerowe
15 Wrz 2017
W naszej redakcji na krótko zagościła najnowsza, porażająca specyfikacją lustrzanka Nikona. Na pełen test będziecie jeszcze musieli poczekać, ale już teraz nową matrycę sprawdziliśmy zarówno w studio jak i w praktyce.
0
Fujifilm X-E3 - pierwsze wrażenia
13 Wrz 2017
Zaprezentowany przed kilkoma dniami X-E3 odziedziczył po flagowcach aparatach firmy znaczną część specyfikacji. Do tego nowy model oferuje niespotykane nigdy wcześniej u Fujifilm podejście do ergonomii i fotografowania. Sprawdziliśmy jak wypada w praktyce.
0
Sigma 100-400 mm f/5-6.3 DG OS HSM Contemporary - zdjęcia przykładowe
8 Wrz 2017
Postanowiliśmy sprawdzić, czy Sigma 100-400 mm f/5-6.3 DG OS HSM Contemporary ma szansę stać się jednym z bardziej uniwersalnych szkieł w segmencie telezoomów. Zobaczcie przykładowe zdjęcia, które zrobiliśmy w warszawskim ZOO.
0