Właśnie Ty możesz pomóc w ulepszeniu Adobe Lightroom

Właśnie Ty możesz pomóc w ulepszeniu Adobe Lightroom

„Poprawa ogólnej stabilności i działania Lightrooma jest teraz dla nas sprawą priorytetową” – czytamy na oficjalnym blogu Adobe. Firma zgłosiła się bezpośrednio do fotografów z całego świata, by Ci zaakcentowali najważniejsze i najbardziej irytujące problemy programu, które spowalniają ich „workflow”.

Adobe Lightroom to bez wątpienia jeden z popularniejszych programów służących do edycji i wywoływania zdjęć RAW. Każda z nowych aktualizacji zwiększa jego możliwości wprowadzając to coraz bardziej zaawansowane funkcje. Jednak tajemnicą poliszynela jest wydajność i szybkość działania samego programu. Mimo większych pamięci RAM, lepszych kart graficznych, czy samych procesorów, Lightroom wciąż potrafi spowolnić swoje działanie lub nawet się zawiesić – a nie jest to winą naszego komputera, a właśnie samego programu.

Przez ostatnie lata Adobe milczało w tej kwestii i zdawało się, że po prostu nie chce zmierzyć się z poważnym problemem, który często zaburza nasz „workflow”. Do teraz. Na oficjalnym blogu firmy pojawił się wpis, w którym producent jasno daje do zrozumienia, że poprawa ogólnej stabilności i działania programu jest teraz sprawą priorytetową.

- Przez ostatnie lata dodaliśmy wiele nowych funkcji usprawniających Lightrooma. Jednak zdajemy sobie sprawę, że przed nami jeszcze długa droga, by w pełni sprostać oczekiwaniom profesjonalnych fotografów. Poprawa wydajności oraz eliminacja błędów systemowych jest teraz dla nas najważniejszą sprawą - powiedział Tom Hogarty, menadżer do spraw produktu w Adobe.

I tutaj właśnie producent potrzebuje Twojej pomocy. Adobe chce współpracować z fotografami z całego świata, by zidentyfikować najważniejsze i najbardziej uciążliwe aspekty, które mają negatywny wpływ na wydajność i działanie programu. Tak więc jeśli zauważyłeś jakiś wyjątkowo irytujący mankament Lightrooma lub po prostu masz pomysł w jaki sposób usprawnić soft, to teraz możesz je przekazać bezpośrednio do Adobe. Swoje sugestie możesz ująć w specjalnie stworzonym do tego celu kwestionariuszu. Im więcej będzie wniosków, tym szybciej możemy spodziewać się naprawy wszelkich Lightrooma i poprawy jego wydajności i szybkości pracy.

wykorzystane zdjęcia: www.pexels.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
 
Polecane artykuły
Nikon D7500 - test aparatu
21 Lip 2017
D7500 to adresowana do zaawansowanego amatora lustrzanka APS-C, która sporą część specyfikacji dzieli z topowym modelem D500. Jak wypada na tle starszego brata oraz propozycji konkurencji?
0
Samyang 14 mm f/2.8 ED AS IF UMC - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2017
Korzystając z kilku słonecznych dni postanowiliśmy sprawdzić w praktyce Samyanga 14 mm f/2.8, na którego pokładzie znajdziemy system autofokusa. Zobaczcie, czy ta propozycja koreańskiego producenta ma szansę namieszać w segmencie ultraszerokokątnych szkieł do pełnoklatkowego systemu Sony.
0
Samyang AF 35 mm f/2.8 FE - test obiektywu
14 Lip 2017
Samyang - znany głównie z w pełni manualnych szkieł - coraz mocniej zaznacza swoją obecność także w segmencie obiektywów z autofoskusem do systemu Sony. Jednak czym na tle konkurencji wyróżni się nowy model AF 35 mm f/2.8 FE? Odpowiedź znajdziecie w naszym teście.
4
Leica TL2 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
12 Lip 2017
Leica TL2 to kolejna odsłona designerskiego aparatu niemieckiego producenta. Nowy model został usprawniony w niemal każdym calu. Ma być szybszy, wydajniejszy i jeszcze bardziej intuicyjny, a jakość obrazu ma stać na najwyższym poziomie. Jednak czy to wystarczy, by namieszać na rynku bezlusterkowców z matrycą APS-C?
2