Galeria Europeana udostępnia do pobrania za darmo ponad 2 mln zdjęć
0
WD Red i WD Red PRO - jeszcze większa pojemność i wydajność
24 maj 2017
Pojemność zwiększona do 10 TB, nowa technologia HelioSeal oraz jeszcze lepsza optymalizacja pod kątem systemów NAS - to tylko niektóre z cech najnowszych modeli dysków z cenionej serii dysków WD Red i Red Pro.
0
Microsoft aktualizuje tablet Surface Pro. Czy sprawdzi się w fotograficznej pracy w terenie?
23 maj 2017
Do tej pory linia hybrydowych tabletów Surface Pro, choć ciekawa, raczej nie przyciągała większej uwagi fotografów szukających narzędzia do szybkiej pracy w terenie. Może się to jednak zmienić wraz z jej najnowszą odsłoną, którą właśnie pokazał Microsoft.
0
Photokina przejdzie szereg zmian. Impreza będzie odbywać się co roku. Czy to dobrze?
23 maj 2017
Odbywające się co dwa lata w Kolonii targi Photokina to najważniejsza fotograficzna impreza na świecie. Czy jednak taką pozostanie? Organizatorzy szykują szereg diametralnych zmian.
0
Meike 6,5 mm f/2 - jasne i tanie rybie oko do bezlusterkowców dostępne w Polsce
23 maj 2017
O nowym fish-eye’u firmy Meike, która w zeszłym roku przeprowadziła prawdziwa optyczną ofensywę po raz pierwszy usłyszeliśmy w styczniu. Szkło właśnie trafiło do Polski, w bardzo atrakcyjnej cenie.
0
Jutro DJI ma zaprezentować drona, który pchnie granice miniaturyzacji jeszcze dalej niż Mavic
23 maj 2017
Dronem Mavic Pro firma DJI pokazała, że można stworzyć kompaktowego, przyjaznego użytkownikowi drona, który dorównywał by specyfikacją topowym modelom. Jutro mamy poznać nowy model, który na nowo zdefiniuje pojęcie drona personalnego.
1
Powrót do korzeni, czyli fotografia otworkowa Piotra Kucii w Galerii Obok ZPAF
23 maj 2017
W dzisiejszych czasach fotografia jest miksem nowości ze świata nauki, optyki i fizyki. Tylko czy taki idealny, cyfrowy obraz świata jest jeszcze dla widza czymś zjadliwym i możliwym do przyjęcia? Wystawa “Return” to powrót do magii związanej z z początkami fotografii.
0
Co się stanie, gdy naukowcy z MIT wezmą się za produkcję drona?
23 maj 2017
Już niebawem możemy być świadkami prawdziwej ewolucji w dziedzinie dronów. Zespół naukowców z MIT opracował drona z wyjątkowo zaawansowanym systemem śledzenia, który mogą pokochać profesjonalni fotografowie i filmowcy.
0
Kup sprzęt Olympusa i weź udział w warsztatach ze znanymi polskimi fotografami
22 maj 2017
Wiktor Franko, Maciej Przeklasa i Andrzej “Fetish” Frankowski to trójka uznanych fotografów, z którymi będziecie mogli odbyć kameralne warsztaty jeśli w najbliższym czasie zdecydujecie się na zakup sprzętu marki Olympus.
0
Mitakon Zhongyi Freewalker 20 mm f/2 Super Macro dostępny w Polsce
0
Fotografie kolektywu Un-Posed w Leica 6x7 Gallery Warszawa
22 maj 2017
Wystawa Niepozowane kolektywu Un-Posed to aż 76 fotografii ułożonych w specjalnej aranżacji. Poza znanymi kadrami zobaczymy także zdjęcia nie publikowane i nie wystawiane wcześniej, a każde z nich ukazuje prawdziwe sedno street’a. Wernisaż odbędzie się w przyszłą środę w Warszawie.
0
Naukowcy opracowali program, który zamieni czarno-białe zdjęcia w kolorowe fotografie
22 maj 2017
Koloryzacja monochromatycznych obrazów może być żmudna i czasochłonna. Jednak za sprawą programu opracowanego przez Richarda Zhanga cały proces może zająć kilka chwil, a efekty mogą być naprawdę zdumiewające.
5
Drukowanie wystawy to nie lada sztuka. Tak powstawała ekspozycja BZ WBK Press Foto 2017
20 maj 2017
5 maja w Ostrołęce ruszyła wystawa pokonkursowa 13. edycji BZ WBK Press Foto. Ekspozycja odwiedzi jeszcze 14 polskich miast, dlatego koniecznym było zadbanie, by wydruki odznaczały się jak najwyższą jakością wykonania i wytrzymałością. Zobaczcie jak wyglądała praca nad ich przygotowaniem.
0
Rusza Festiwalu Kolorów - darmowe konsultacje z zakresu kalibracji i doboru sprzętu
19 maj 2017
Pasjonujesz się fotografią lub filmowaniem? Pragniesz poszerzyć swoją wiedzę w zakresie kontroli koloru? A może chciałbyś zobaczyć na czym polega kalibracja i przekonać się na żywo o jej korzyściach? To wszystko znajdziesz na Festiwalu Kolorów X-Rite.
0
Dziś wystartował Miesiąc Fotografii w Krakowie 2017. Co zobaczymy?
19 maj 2017
Ślady pozostawione przez obcych, tańce z podtekstem erotycznym, operatorzy dronów zrzucający śmiercionośne pociski w Pakistanie, siedząc w bazie na pustyni pod Las Vegas. Artyści 15. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie zabierają nas w balansującą na pograniczu prawdy i fikcji podróż po świecie widzianym oczami obserwatora skrytego za aparatem fotograficznym.
0
Google już niebawem automatycznie usunie niechciane elementy ze zdjęć
19 maj 2017
Chcesz zrobić ciekawe zdjęcie, ale widok przysłania Ci na przykład płot? Dzięki nowej technologii Google już niedługo przestanie to być problemem.
0
Używasz filtrów? W konkursie Kenko Tokina możesz wygrać ponad 15 tys. złotych
18 maj 2017
Z okazji 60-lecia istnienia firma Kenko Tokina organizuje konkurs International Filter Photo Contest, który ma na celu wyłonienie najlepszych zdjęć wykonanych z użyciem filtrów fotograficznych. Główna nagroda to prawie 17 tys. złotych.
0
Nagość jest zwyczajna, czyli subtelne akty w obiektywie Mateusza Hajmana
18 maj 2017
Delikatne, zmysłowe i owiane nutą tajemnicy, chyba w ten sposób możemy najlepiej opisać zdjęcia młodego polskiego fotografa, Mateusza Hajmana. Wernisaż wystawy „Teraz“ odbędzie się już w najbliższą sobotę w katowickiej Galerii Rondo Sztuki.
0