„Witaj w domu“ to wstrząsający obraz warunków, w jakich żyją uchodźcy
8
Sigma ART 24-70 mm f/2.8 DG OS HSM i 14 mm f/1.8 DG HSM - poznaliśmy polskie ceny
23 czerwiec 2017
Pod koniec lutego tego roku Sigma zaprezentowała dwa bardzo ciekawe modele - profesjonalny zoom Sigma 24-70 mm f/2.8 DG OS HSM ART oraz jasną szerokokątną stałkę Sigma 14 mm f/1.8 DG HSM ART. Dziś natomiast poznaliśmy ich ceny.
0
Tamron 18-400 mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD to prawdziwy rekordzista wśród zoomów
23 czerwiec 2017
Tamron nie zwalnia tempa. Firma zaprezentowała kolejny bardzo uniwersalny obiektyw zmiennoogniskowy, który może stać się obiektem westchnień niejednego fotografa z żyłką podróżnika. Wszystko za sprawą imponującego zakresu ogniskowych, który przeliczeniu na pełną klatkę w wynosi aż 29-640 mm.
2
Zespół badawczy Caltech opracował czujnik, który może być bezobiektywowym aparatem przyszłości
23 czerwiec 2017
Inżynierowie z Caltech chcą zrewolucjonizować świat fotografii. Udało im się stworzyć specjalny chip skupiający źródło światła, dzięki czemu jesteśmy w stanie uzyskać zdjęcie bez konieczności podłączenia obiektywu.
0
Darmowe warsztaty mokrego kolodionu podczas Festiwalu Wschodu Kultur w Lublinie
22 czerwiec 2017
Warsztaty Kultury zapraszają na przygodę ze szlachetnymi technikami, która pozwoli poznać tajniki pracy pionierów fotografii. Uczestnicy będą mieli m.in możliwość fotografowania artystów występujących w ramach festiwalu Inne Brzmienia.
0
Dzięki Photographer’s Ephemeris 3D planowanie zdjęć krajobrazowych stanie się łatwe jak nigdy wcześniej
22 czerwiec 2017
Photographer’s Ephemeris to popularna wśród fotografów krajobrazowych aplikacja, która pozwala określić położenie słońca i księżyca w danym miejscu, o określonej porze. Jej nowa wersja przeniesie jednak proces planowania kadrów na wyższy poziom.
1
Już niebawem wystartuje trzecia edycja konkursu „Z podróży koleją”
22 czerwiec 2017
Wybierasz się w wakacyjną podróż koleją? Nie zapomnij aparatu, a uwiecznione na fotografiach historie prześlij do konkursu fotograficznego organizowanego przez Sandmix i Klub Podróżników BIT. Nabór prac rusza już 1 lipca.
0
Majestat polskich gór. Śladami pierwszych turystów i fotografów
22 czerwiec 2017
Jak po raz pierwszy fotografowano Tatry i Pieniny? W jakim stopniu ewoluowały stroje i obyczaje turystów? A także jak od 1859 roku zmienił się tatrzański pejzaż? Na te i inne pytanie znajdziecie odpowiedź w najnowszym albumie „Tatry i Pieniny. Śladami pierwszych turystów i fotografów“ autorstwa Jarka Majchra.
0
Zeiss Milvus 35 mm f/1.4 to wysoka rozdzielczość i niemal zerowa aberracja chromatyczna
22 czerwiec 2017
Specyfikacja najnowszego obiektywu Zeissa wygląda bardzo obiecująco. Milvus 35 mm f/1.4 to wyjątkowo zaawansowana konstrukcja, która ma odznaczać się ponadprzeciętną rozdzielczością, świetnie korygowanymi wadami układu optycznego oraz plastycznym obrazem z małą głębią ostrości.
0
Jak uchwycić naturalność na portrecie? Odpowiedź poznasz podczas warszawskiego spotkania z Magdą Hueckel
0
Autochrom, czyli wystawa o triumfie koloru w 110 rocznicę wynalezienia fotografii barwnej
21 czerwiec 2017
Jakkolwiek współcześnie fotografia stała się powszechnie stosowanym środkiem przekazu, to historia fotografii - zwłaszcza tej barwnej - nie jest szeroko znana. Wystawa organizowana w Muzeum Narodowym w Gdańsku przybliży istotę autochromu i przydatność barwnego medium dla dokumentacji rzeczywistości sprzed ponad 100 lat.
0
Film o kontrowersyjnym fotografie Robercie Mapplethorpie już dzisiaj w ramach Letniego Kina WJF
21 czerwiec 2017
Już dziś o na warszawskim Placu Defilad odbędzie się projekcja dokumentu o jednym z najciekawszych fotografów XX wieku. Wstęp wolny.
0
One Plus 5  - czy nadciąga pogromca topowych fotograficznych smartfonów?
20 czerwiec 2017
Telefony One Plus już od pewnego czasu cieszą się popularnością wśród użytkowników, którzy doceniają mocną specyfikację w niższej niż u konkurencji cenie. Aparat do tej pory jednak nie był najmocniejszą stroną aparatu. Zmienić ma to nowy model One Plus 5.
1
Pixel Peeper - serwis stworzony przez Polaka pokaże jak zdjęcia były obrabiane w Lightroomie
20 czerwiec 2017
Jeżeli kiedykolwiek patrząc na zdjęcie pragnęliście odgadnąć jakiej dokładnie edycji zostało poddane, mamy dla Was dobrą wiadomość. Dzięki nowemu serwisowi stworzonemu przez Piotra Chmołowskiego możecie to dokładnie sprawdzić.
5
Jak wygląda Polska mniejszych miast? Odpowiedź poznasz już dziś podczas spotkania z Filipem Springerem
20 czerwiec 2017
Podtytuł książki „Miasto Archipelag” będzie pretekstem do rozmowy o sytuacji mniejszych miast w Polsce oraz ich mieszkańców. Spotkanie z jej autorem, Filipem Springerem odbędzie się już dziś o 18:00 w Zielonej Górze.
1
Wielki sukces, czyli podsumowanie 18. aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej
20 czerwiec 2017
Podczas 18. aukcji projektu Fotografia Kolekcjonerska sprzedano zdjęcia za prawie 240 000 złotych. „To sukces polskiej fotografii“ - podsumowują organizatorzy.
0
Dzień otwarty z Canonem w krakowskim salonie Proclub
19 czerwiec 2017
W związku z otwarciem nowego salonu w Krakowie, Proclub zaprasza na dzień otwarty z firmą Canon. Oprócz specjalnej oferty i doradztwa specjalistów uczestnicy będą też mieli okazję przetestować profesjonalny sprzęt podczas sesji zdjęciowej.
1
Filmy o fotografii w ramach 3. edycji letniego kina WJF
19 czerwiec 2017
Już od najbliższej środy na warszawskim Placu Defilad organizowane będą plenerowe pokazy filmów o fotografii pod hasłem “Kino Letnie VOL. 3 Wszyscy Jesteśmy Fotografami”. W ramach trzeciej edycji pokazane zostaną 4 różnorodne dokumenty dotykające różnych aspektów zawodu fotografa.
0