Nokia 8 to optyka firmy Zeiss i bogate funkcje fotograficzne
0
Godox A1 już dostępny w przedsprzedaży. Cena może zaskoczyć
17 sierpień 2017
Godox A1 to urządzenie jedyne w swoim rodzaju. Łączy w sobie zewnętrzną lampę błyskową do smartfonów, która posłuży nam także za wyzwalacz do reporterskich fleszy i lamp studyjnych.
0
Venus Optics Laowa 15 mm f/2 FE ZERO-D - znamy więcej szczegółów, w tym cenę
17 sierpień 2017
Wreszcie producent ujawnił więcej informacji o modelu Laowa 15 mm f/2 FE ZERO-D, którego cechą charakterystyczną będzie zupełny brak dystorsji. Obiektyw ma pojawić się w sprzedaży w przeciągu miesiąca.
0
Nadchodzi Aurora HDR 2018. Tym razem także w wersji na Windowsa
16 sierpień 2017
Macphun Autora HDR to jeden z najlepiej ocenianych programów do obróbki zdjęć o rozszerzonej dynamice tonalnej. Już we wrześniu na rynku zawita nowa usprawniona wersja, z której nareszcie będą mogli skorzystać także użytkownicy Windowsa.
0
Ubiquiti FrontRow - relacje na żywo bez użycia rąk
16 sierpień 2017
Dziś, ze względu na wygodę większość codziennych chwil fotografujemy i filmujemy naszymi smartfonami. A co gdyby materiał rejestrował się się automatycznie, bez konieczności naszej ingerencji? Właśnie to proponują nam twórcy aparatu FrontRow.
0
Bezpłatne warsztaty astrofotografii na Dolnym Śląsku
16 sierpień 2017
Już w najbliższą sobotę, w ramach festiwalu Wszystkie Przejawy Artyzmu organizowanego w Dusznikach-Zdroju odbędą się praktyczne warsztaty astrofotografii z Crisem Froesem. Wstęp wolny.
0
Zostań bohaterem zdjęć Filipa Ćwika
16 sierpień 2017
Chcesz stać się głównym aktorem wyjątkowej sesji zdjęciowej autorstwa Filipa Ćwika? Wszystko co musisz zrobić to wziąć udział w projekcie “Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…”. Zgłoszenia są przyjmowane do 26 sierpnia.
2
Samsung Portable SSD T5 - kolejna odsłona małego mocarza
16 sierpień 2017
Wysoka prędkość odczytu i zapisu, zaawansowana technologia V‑NAND, niezwykle kompaktowa i odporna na wstrząsy aluminiowa obudowa oraz pojemność nawet do 2TB - to kluczowe cechy nowego przenośnego dysku z rodziny Samsung Portable SSD.
0
Czy legendarna konstrukcja Biotar 75 mm f/1.5 powróci z martwych?
16 sierpień 2017
Wszystko na to wskazuje. Firma Oprema Jena ma plan, by już w przyszłym roku w pełni zaprezentować nowe wcielenie kultowej optyki Zeiss Biotar 75 mm f/1.5.
0
Andrzej Hrechorowicz nie jest już fotografem prezydenta Andrzeja Dudy
1
Przetestuj trzy obiektywy Samyang AF i wygraj jeden z nich – wyniki pierwszego etapu
14 sierpień 2017
Poznaliśmy nazwiska osób, które wezmą udział w testach konsumenckich trzech wyjątkowych obiektywów Samyang z autofokusem, które zaprojektowano z myślą o bezlusterkowym systemie Sony. Autor najlepszego tekstu zostanie nagrodzony wybraną przez siebie jedną z trzech testowych stałek Samyanga.
0
Edelkrone SurfaceONE - tworzenie najazdów i panoram jeszcze nie było tak wygodne
14 sierpień 2017
Wprowadzenie ruchu do ujęć znacznie wzbogaca materiały wideo. Zazwyczaj wymaga to jednak stosowania dużych sliderów czy jazd. Dzięki nowemu urządzeniu Edelkrone, tworzenie różnego rodzaju najazdów i panoram ma stać się prostsze niż kiedykolwiek.
0
Więcej szczegółów na temat specyfikacji Nikona D850. Czy nadchodzi lustrzankowa bestia?
14 sierpień 2017
Zwykle nie piszemy o plotkach, tym razem jednak prawdopodobieństwo, że znajdą potwierdzenie w rzeczywistości jest bardzo duże. Do sieci wyciekła bowiem oficjalna chińska prezentacja aparatu. Czy będziemy mieli do czynienia z nowym królem lustrzanek?
7
Polski sąd przyznał 7 tys. zł odszkodowania i zadośćuczynienia za kradzież i przeróbkę zdjęcia
10 sierpień 2017
Wbrew temu co niektórzy sądzą, w Polsce także można uzyskać uczciwe odszkodowanie w przypadku bezprawnego wykorzystania zdjęć. Jak informuje serwis rp.pl kolejny tego typu proces został rozstrzygnięty na korzyść fotografa, a cała sprawa kosztowała winnego aż 7 tys. zł.
2
Masz ciekawe zdjęcia współczesnego Mokotowa? Weź udział w konkursie “Mokotów - teraz” i wygraj aparaty Instax oraz inne nagrody
10 sierpień 2017
Jeśli mieszkacie na Mokotowie, lub po prostu zrobiliście na nim jakieś wyjątkowe zdjęcia, nie zapomnijcie zgłosić ich do konkursu “Mokotów Teraz”. Kategorię konkursowe oferują dużą różnorodność, a do wygrania są m.in. aparaty Instax i warsztaty z Szymonem Szcześniakiem.
0
Nadciąga TIFF Festiwal 2017. O tym, czego się spodziewać opowiada dyrektor artystyczny, Maciej Bujko
10 sierpień 2017
Tegoroczna edycja TIFF Festival startuje już 7 września we Wrocławiu. W tym roku tematem przewodnim będą “zasoby” - jak postrzegają je artyści? Jak radzić sobie z ich niedoborem? Jak je dostrzegać? O tym, co czeka nas podczas festiwalu opowiada Maciej Bujko.
0
Wiemy jak będzie wyglądał kalendarz Pirelli 2018. Zobaczcie zdjęcia z planu
9 sierpień 2017
Gdy na początku maja dowiedzieliśmy się, że fotografem wybranym do realizacji kalendarza Pirelli na rok 2018 został Tim Walker, wiedzieliśmy, że możemy spodziewać się czegoś specjalnego. Dziś już wiemy, co będzie motywem przewodnim kalendarza.
0
Oto, na co stać smartfonowy wyzwalacz i lampę błyskową Godox A1 w połączeniu z iPhonem 7
9 sierpień 2017
Pod koniec lipca Godox zaprezentował urządzenie jedyne w swoim rodzaju - zewnętrzną lampę błyskową do smartfonów, która posłużyć może także za wyzwalacz do reporterskich fleszy i lamp studyjnych. Oto, jak zestaw składający się z lampy Godox A1 i iPhone’a 7 sprawdził się w praktyce.
0