ZAPOWIEDŹ: George Rodger: Nuba & Latuka, The Colour Photographs
0
Na horyzoncie nowe aktualizacje Fujifilm X-T2 i X-Pro2. Wraz z nimi aż 33 usprawnienia
23 marzec 2017
Firma Fujifilm zapowiedziała ważną aktualizację oprogramowania swoich flagowych modeli X-T2 oraz X-Pro2. Jak obiecuje producent, uaktualnienia będą „odzwierciedlać oczekiwania użytkowników.“
0
Instagram wprowadzi możliwość rezerwacji usług przez aplikację
23 marzec 2017
Znany serwis z każdą aktualizacją coraz mocniej przekształca się w platformę komercyjną. I choć dla wielu zabija to jego sens, nowa funkcjonalność może okazać się jedną z najważniejszych dla zawodowych fotografów.
0
Weź udział w webinarium z technik i narzędzi retuszu high-end ze Szkołą Retuszu
23 marzec 2017
Znasz narzędzia i techniki retuszu high-end, ale masz problem w ich stosowaniu na zdjęciach? Zapisz się na szkolenie online organizowane przez Szkołę Retuszu, podczas którego poznasz ich praktyczne zastosowanie.
0
Czy Adobe sprawi, że selekcja skomplikowanych obiektów stanie się dziecinnie prosta?
23 marzec 2017
Być może już niedługo praca retuszerów i grafików stanie się dużo prostsza. Adobe pracuje nad inteligentnym systemem, który zaznaczy nawet skomplikowane obiekty z niebywałą precyzją.
6
Oberwerth Donau to ekskluzywne, stylowe i nieziemsko drogie pokrowce na obiektywy
22 marzec 2017
Jeżeli poszukujecie wysokiej klasy nieprzeciętnych akcesoriów, to swój wzrok powinniście skierować w stronę firmy Oberwerth. Jej najnowsza kolekcja Donau to cztery skórzane pokrowce zaprojektowane z myślą o obiektywach stałoogniskowych.
2
Grand Press Photo 2017 - pozostały już tylko dwa tygodnie na zgłoszenia
22 marzec 2017
Pozostało już niewiele czasu na wzięcie udziału w kolejnej edycji największego polskiego konkursu fotografii prasowej - Grand Press Photo. Jeszcze tylko do 4 kwietnia jurorzy będą czekać na wasze zdjęcia i fotoreportaże. Prace należy nadsyłać wyłącznie drogą elektroniczną.
0
Fotograf stworzył aparat natychmiastowy z klocków Lego
22 marzec 2017
Widzieliśmy już wiele fotograficznych projektów typu “zrób to sam”. Ten jednak jest naprawdę wyjątkowy. Używając obiektywów ze starej lustrzanki i części z aparatu Instax Mini, fotograf Albertino Tam zbudował z klocków Lego w pełni funkcjonalny aparat natychmiastowy.
0
Rozmowy nie tylko o fotografii - weź udział w śniadaniu z Szymonem Szcześniakiem
22 marzec 2017
Organizatorzy cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami zapraszają na wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Kameralne spotkanie ze znanym fotografem Szymonem Szcześniakiem, będzie okazją do szczerego porozmawiania o pracy i wymiany cennych wskazówek.
0
„United State of Insecurity“ - starcie mitów, czyli Europa dwóch spojrzeń
0
ZAPOWIEDŹ: Dronescapes: The New Aerial Photography from Dronestagram
21 marzec 2017
To pierwsza książka, która ma na celu zebranie najlepszych fotografii zrobionych przez drony z całego świata i ukazanie czytelnikom nowego obrazu Ziemi widzianego z zupełnie innej perspektywy.
0
Gnarbox to rozwiązanie, które może zmienić oblicze gry
21 marzec 2017
To niepozorne urządzenie z ogromnymi możliwościami - obiecuje producent. Gnarbox ma zapewniać backup danych, edytowanie zdjęć RAW i filmów 4K oraz dzielenie się zarejestrowanym materiałem w pełnej rozdzielczości.
0
Innego końca świata nie będzie
20 marzec 2017
„Obserwujemy rzeczywistość, która kroczy ku zagładzie. Nie jest to proces linearny, są zwroty akcji, chwilowe odrodzenia, są momenty wiosny i pozornej nadziei“ - mówią Zuzanna Szarek i Hanna Śliwińska, autorki „Innego końca świata nie będzie“. Wernisaż odbędzie się już w najbliższy piątek w Gdańsku.
0
BenQ PD2700Q - 27“ monitor QHD dla wymagających
20 marzec 2017
Model PD2700Q to najnowszy reprezentant zaawansowanej serii Pro Designers, która jest projektowana z myślą o projektantach grafiki i animacji. Monitor ma więc spełniać oczekiwania nawet najbardziej zaawansowanych twórców wizualnych.
0
Film Ferrania P30 Alpha dostępny w sprzedaży
20 marzec 2017
Na początku lutego informowaliśmy Was o wznowieniu działalności marki Ferrania i reaktywacji klasycznego, czarno-białego filmu Pancro 30. Materiał właśnie trafił na rynek.
4
Gdy otoczenie wymyka się spod kontroli - nowa wystawa Jowity Mormul w Galerii Obok ZPAF
20 marzec 2017
Czym jest dzisiejsza Arkadia? Gdzie, będąc na co dzień otoczeni budynkami i ulicami, możemy zaznać chwilę powierzchownego szczęścia? Nowy projekt Jowity Mormuł to wyjątkowe spojrzenie na współczesne centra handlowe.
0
Jesteś kobietą? Dzięki nowym grantom masz szansę zrealizować projekt marzeń
20 marzec 2017
Serwis Women Photograph przy wsparciu Pulitzer Center i marki ONA startuje z programem grantów, który pomoże doświadczonym i początkującym fotografom płci żeńskiej zrealizować projekt reportażowy.
0
Zielone Chicago, czyli dzień św. Patryka na filmie poklatkowym 4K
17 marzec 2017
Farbowanie rzeki Chicago na zielono to już tradycja, bez której mieszkańcy „wietrznego miasta“ nie potrafią sobie wyobrazić dnia św. Patryka. A dzięki najnowszej produkcji Chris Biela możemy zobaczyć to wyjątkowe wydarzenie.
0