Rusza sezon dronowy. Co musisz wiedzieć?
0
Ricoh nie wycofuje się z rynku aparatów
13 kwiecień 2017
Wczoraj serwisy fotograficzne obiegła sensacyjna plotka jakoby Ricoh planował wycofanie się z produkcji aparatów, a tym samym uśmiercenie marki Pentax. Znamy oficjalne stanowisko firmy w tej sprawie.
16
Oto czym ryzykujesz nie zatrudniając fotografa na ślub
11 kwiecień 2017
W ostatnim czasie kilkukrotnie słyszeliśmy o trendzie porzucania pomysłu zatrudnienia profesjonalnego fotografa do obsługi ślubu na rzecz zdjęć wykonywanych przez gości. Dzięki norweskiemu fotografowi Eirikowi Halvorsenovi możemy zobaczyć czym to grozi.
21
O tym czy zarobisz na fotografii już niedługo może decydować komputer
10 kwiecień 2017
Co sprawia, że jakieś zdjęcie uważamy za świetne? Czy to tylko kwestia kompozycji, światła i i sprzętu? Czy zaawansowana technologia będzie w stanie zastąpić człowieka w procesie selekcji zdjęć i fotografów? Według twórców serwisu Everypixel, na pewno pomoże ten proces zrewolucjonizować.
2
Niemiecka precyzja? Zobaczcie, jak powstają aparaty Leica
7 kwiecień 2017
O jakości wykonania aparatów Leiki słyszymy z ust producenta za każdym razem gdy na rynku pojawia się nowy model z charakterystyczną czerwoną kropką. Teraz, dzięki serwisowi Surface Magazine możemy zajrzeć za kulisy ich produkcji.
2
iPORTFOLIO - polska platforma do tworzenia stron
31 marzec 2017
iPORTFOLIO to serwis umożliwiający założenie strony i prezentacje twórczości online. Z początkiem 2017 roku serwis został gruntownie przebudowany. Nowa identyfikacja wizualna to tylko początek widocznych zmian, na które każdy odwiedzający iportfolio.pl od razu zwróci uwagę.
6
Gdzie jest Bentley, czyli reklamowe zdjęcie składające się z prawie 58 miliardów pikseli
30 marzec 2017
Bentley zrobił to kolejny raz. Producent udostępnił interaktywne zdjęcie, które jest częścią nowej kampanii. Jednak co jest w nim tak szczególnego? Fotografia składa się z blisko 2 tys. indywidualnych klatek, co daje łączenie aż 57,7 miliardów pikseli!
0
Czy przyszłość potrzebuje fotografów? Zobaczcie nad czym pracuje Adobe
28 marzec 2017
Automatyzacja procesów edycji zdjęć to coraz silniejszy trend, a technologie oparte o możliwości sieci neuronowych co i rusz budzą nasze (coraz większe) zdumienie. Czy jednak nie posuwa się to o krok za daleko?
1
Zielone Chicago, czyli dzień św. Patryka na filmie poklatkowym 4K
17 marzec 2017
Farbowanie rzeki Chicago na zielono to już tradycja, bez której mieszkańcy „wietrznego miasta“ nie potrafią sobie wyobrazić dnia św. Patryka. A dzięki najnowszej produkcji Chris Biela możemy zobaczyć to wyjątkowe wydarzenie.
0
Czy rzeźba może być plagiatem zdjęcia?
2
Zobaczyć niewidzialne, czyli majestatyczny time-lapse Oregonu w 4K
13 marzec 2017
Zniewalająca i hipnotyzująca - tak w dwóch słowach można opisać najnowszą produkcję Sama Forencicha, która w całości została zarejestrowana w podczerwieni. Efekt - przed nami ukazuje się niedostrzegalny dotąd świat, w którym można się zakochać.
0
Kodak na plusie po raz pierwszy od wielu lat
9 marzec 2017
Jeszcze w 2012 roku Kodak notował roczne straty w wysokości prawie 1,5 mld dolarów. Rok 2016 był pierwszym od wielu lat, w którym firma zanotowała zyski.
0
Zamyka się Popular Photography - czasopismo, na którym wychowało się kilka pokoleń fotografów
7 marzec 2017
W dobie internetu coraz trudniej przetrwać prasie drukowanej, nawet tej specjalistycznej. Po prawie 80 latach działalności zamyka się amerykańskie czasopismo Popular Photography i związane z nim serwisy.
0
Jeśli ciągle nie wierzycie, że smartfony zabijają rynek amatorskich aparatów, zobaczcie ten wykres
7 marzec 2017
Dziś trudno mieć wątpliwości co do tego, że rozwój smartfonów znajduje bezpośrednie odbicie w sytuacji na rynku aparatów fotograficznych. Warto jednak uzmysłowić sobie skalę tego zjawiska.
1
Rynek aparatów w 2016 roku - tempo recesji stale rośnie
3 marzec 2017
Mimo ewidentnego rozwoju i eksploracji nowych technologii, od kilku lat rynek aparatów fotograficznych przeżywa recesję, co potwierdzają to dane cyklicznie udostępniane przez producentów. Dzięki serwisowi Lensvid możemy szybko rozeznać się w sytuacji. Niestety nie mamy dobrych wiadomości.
1
Historyczny wyrok w sprawie fotografa, który dronem ranił dwie osoby
3 marzec 2017
Pamiętacie Paula Skinnera, fotografa, który w 2015 roku stracił panowanie nad dronem i ranił dwie osoby? Właśnie zapadł wyrok w jego sprawie - to najprawdopodobniej pierwsza taka decyzja w historii amerykańskiego sądownictwa.
0
Czy World Press Photo nagrodziło spreparowany reportaż?
2 marzec 2017
Niemal co roku po ogłoszeniu wyników WPP wybuchają mniejsze lub większe kontrowersje wokół tematu manipulacji zdjęciami. Według ostatnich doniesień nagrodzony projekt długoterminowy mógł zostać świadomie spreparowany przez autora. Co na to organizatorzy?
1
Fotograficzna ekspozycja bez zdjęć? Witajcie na wystawie przyszłości
24 luty 2017
Czy współczesna technologia na dobre zmieni sposób w jaki obcujemy ze sztuką? Projekt Lukasa Renlunda pokazuje alternatywną, a zarazem niepokojącą wizję wystawy fotograficznej.
0