Zespół badawczy Caltech opracował czujnik, który może być bezobiektywowym aparatem przyszłości
0
Kropla wody zamiast obiektywu? Tak powstała wyjątkowa seria portretów
19 czerwiec 2017
Czy możliwe jest zastąpienie skomplikowanej optyki obiektywu zwykłą wodą? Tak właśnie zrobiła Robin de Puy przy tworzeniu swojej ostatniej serii portretów. Oto efekty.
1
Znamy ceny jubileuszowych edycji sprzętu Nikona
16 czerwiec 2017
Na początku kwietnia producent zaprezentował jubileuszową kolekcję aparatów, obiektywów i akcesoriów, które trafiają na rynek z okazji 100-lecia istnienia firmy. Właśnie poznaliśmy ich ceny.
1
Serwis Wydrukujfotografie.pl to druk w wystawowej jakości i możliwość zarobku na zdjęciach
13 czerwiec 2017
Szukasz miejsca, które w krótkim czasie i w rozsądnej cenie dostarczy Ci prawdziwie profesjonalnych wydruków? Koniecznie sprawdźcie serwis Wydrukujfotografie.pl, na którym przy okazji możecie zarobić.
3
Jak bezpiecznie fotografować i filmować dronem?
5 czerwiec 2017
Fotografię i filmowanie z powietrza można z całą pewnością uznać za najczęstsze zastosowanie komercyjnych dronów. Wraz z rosnącą dostępnością i szeroką ofertą modeli na rynku rośnie ilość użytkowników, którzy zarówno amatorsko jak i profesjonalnie zaczynają obserwować świat z góry. Warto jednak pamiętać, że oprócz odpowiednio dobranych kadrów i przemyślanych ujęć należy zadbać o bezpieczeństwo lotów, które z racji swojego charakteru niosą ze sobą zdecydowanie większe ryzyko.
1
Przyszłość fotografii w rękach Microsoft? Gigant zaprezentował zakrzywioną matrycę o niebywałych osiągach
2 czerwiec 2017
Microsoft zaprezentował zakrzywioną matrycę, która może być prawdziwą rewolucją. Zdaniem naukowców pozwoli ona w znacznym stopniu poprawić jakość obrazu i zminimalizować wszelkie aberracje. Na dowód tego pokazali pierwsze zdjęcie przykładowe wykonane prototypowym aparatem.
5
Szwajcarska miejscowość zakazuje fotografowania... bo jest zbyt piękna
1 czerwiec 2017
Wiadomo, że jak coś jest zakazane, to tym lepiej smakuje. Tym tropem poszło szwajcarskie miasteczko i część kurortu narciarskiego, Bergün, które zamierza karać grzywną fotografów wykonujących w nim zdjęcia.
2
Galeria Europeana udostępnia do pobrania za darmo ponad 2 mln zdjęć
24 maj 2017
Jeżeli poszukujecie inspiracji lub wiedzy na temat historii fotografii, to mamy coś właśnie dla Was. Swoimi zasobami pochwaliła się galeria Europeana, która zaprezentowała imponujący zbiór 2.2 milionów obrazów obejmujących pierwsze 100 lat fotografii.
0
Photokina przejdzie szereg zmian. Impreza będzie odbywać się co roku. Czy to dobrze?
23 maj 2017
Odbywające się co dwa lata w Kolonii targi Photokina to najważniejsza fotograficzna impreza na świecie. Czy jednak taką pozostanie? Organizatorzy szykują szereg diametralnych zmian.
0
Drukowanie wystawy to nie lada sztuka. Tak powstawała ekspozycja BZ WBK Press Foto 2017
0
Polaroid wykupiony przez polskiego inwestora, właściciela Impossible Project
15 maj 2017
Polaroid po raz kolejny w ciągu kilku ostatnich lat zmienia właściciela. Tym razem jednak jest to nie kto inny jak Wiaczesław Smołokowski, główny udziałowiec Impossible Project.
1
Oszustwo księgowe byłych szefów Olympusa. Menadżerowie winni ponad 500 mln dolarów
28 kwiecień 2017
Taką informację podała francuska agencja prasowa AFP. Były prezydent Olympusa oraz jego zastępca zostali skazani za udział w skomplikowanym oszustwie księgowym. Obaj muszą zapłacić równowartość 529 mln dolarów.
0
Rusza sezon dronowy. Co musisz wiedzieć?
24 kwiecień 2017
Choć ostatnie opady śniegu zaskoczyły chyba większość właścicieli dronów, to niewątpliwie początek wiosny mamy już za sobą, a wraz z nim rusza sezon dronowy. Dłuższe, pełne słońca dni i rozkwitająca zieleń zachęcają do poszukiwania nowych ciekawych kadrów. Warto wiedzieć co wydarzyło się na rynku dronów w Polsce i na świecie w ciągu kilku ostatnich tygodni.
1
Ricoh nie wycofuje się z rynku aparatów
13 kwiecień 2017
Wczoraj serwisy fotograficzne obiegła sensacyjna plotka jakoby Ricoh planował wycofanie się z produkcji aparatów, a tym samym uśmiercenie marki Pentax. Znamy oficjalne stanowisko firmy w tej sprawie.
20
Oto czym ryzykujesz nie zatrudniając fotografa na ślub
11 kwiecień 2017
W ostatnim czasie kilkukrotnie słyszeliśmy o trendzie porzucania pomysłu zatrudnienia profesjonalnego fotografa do obsługi ślubu na rzecz zdjęć wykonywanych przez gości. Dzięki norweskiemu fotografowi Eirikowi Halvorsenovi możemy zobaczyć czym to grozi.
21
O tym czy zarobisz na fotografii już niedługo może decydować komputer
10 kwiecień 2017
Co sprawia, że jakieś zdjęcie uważamy za świetne? Czy to tylko kwestia kompozycji, światła i i sprzętu? Czy zaawansowana technologia będzie w stanie zastąpić człowieka w procesie selekcji zdjęć i fotografów? Według twórców serwisu Everypixel, na pewno pomoże ten proces zrewolucjonizować.
2
Niemiecka precyzja? Zobaczcie, jak powstają aparaty Leica
7 kwiecień 2017
O jakości wykonania aparatów Leiki słyszymy z ust producenta za każdym razem gdy na rynku pojawia się nowy model z charakterystyczną czerwoną kropką. Teraz, dzięki serwisowi Surface Magazine możemy zajrzeć za kulisy ich produkcji.
2
iPORTFOLIO - polska platforma do tworzenia stron
31 marzec 2017
iPORTFOLIO to serwis umożliwiający założenie strony i prezentacje twórczości online. Z początkiem 2017 roku serwis został gruntownie przebudowany. Nowa identyfikacja wizualna to tylko początek widocznych zmian, na które każdy odwiedzający iportfolio.pl od razu zwróci uwagę.
6