Aparaty Canona kolejny raz zdominowały konkurs World Press Photo
6
Metropolitan Museum of Art udostępnia do pobrania za darmo 375 tys. obrazów
10 luty 2017
Nowojorskie muzeum MET zawiązało współpracę z Pinterestem i Creative Commons i udostępnia za darmo 375 tys. obrazów, które podlegają licencji public domain.
3
To trzeba zobaczyć! Zniewalające krajobrazy Norwegii na filmie poklatkowym w jakości 8K
3 luty 2017
Blisko 20 tys. przebytych kilometrów, ponad 200 tys. wykonanych zdjęć oraz 4 miesiące spędzonych na edycji materiału. Koniecznie zobaczcie najnowszą produkcję Mortena Rustada. Robi ogromne wrażenie!
0
Dobre wieści z branży. Rynek notuje wzrost po raz pierwszy od 4 lat
2 luty 2017
Ostatnie lata nie były łatwym okresem dla producentów aparatów. Wygląda jednak na to, że w ciemnym tunelu pojawiło się światełko. Branża po raz pierwszy od długiego czasu notuje wzrost.
0
FILM Ferrania wraca na rynek z nowym materiałem P30 Alpha
2 luty 2017
Fotografia analogowa ma się coraz lepiej. FILM Ferrania, niegdyś jeden z największych producentów materiałów światłoczułych, powraca z zaświatów i prezentuje odświeżoną wersję monochromatycznego filmu P30.
5
Kodak Kodachrome może powrócić, ale nie w najbliższej przyszłości
27 styczeń 2017
Na początku stycznia tego roku Kodak zapowiedział wznowienie produkcji filmu Ektachrome. Następnie świat obiegła informacja, że firma rozważa także przywrócenie do życia legendarnego Kodachrome. Jednak już wiemy, że na ten dzień będziemy musieli jeszcze poczekać.
0
500px wprowadza wyszukiwarkę fotografów dla klientów. Nowa możliwość zarobku?
24 styczeń 2017
Portal 500px to jeden z wiodących serwisów łączących funkcje społecznościowe z możliwością prezentacji zdjęć. Twórcy chcą jednak sprawić, by stała się także głównym kierunkiem obieranym przez potencjalnych klientów podczas poszukiwań odpowiedniego fotografa.
0
Wanderlust - nowy program o fotografii krajobrazowej
20 styczeń 2017
Ostatnimi czasy powstaje coraz więcej produkcji, których centrum zainteresowań stają się fotografowie. Po serii programów konkursowych przyszedł czas na popularnonaukowy reality show dla fotografów krajobrazowych.
0
Masz między 18 a 30 lat? Masz szansę otrzymać za darmo profesjonalne oświetlenie Broncolor
18 styczeń 2017
Jak co roku, Bronocolor rusza z akcją Gen NEXT, w ramach której obiecujący młodzi twórcy będą mieli szansę stać się ambasadorami marki i otrzymać sprzęt oświetleniowy o wartości prawie 25 tys. dolarów.
0
Czy grafen zrewolucjonizuje rynek matryc?
3
Edycja zdjęć za pomocą głosu? Adobe już nad tym pracuje
12 styczeń 2017
Inteligentne systemy rozpoznawania głosu pojawiają się w coraz większej liczbie urządzeń. Nic więc dziwnego, że w końcu zainteresowali się nimi producenci oprogramowania. Adobe pracuje nad wirtualnym asystentem, który za pomocą komend głosowych pomoże w edycji zdjęć.
0
Zobaczcie specjalną stronę internetową przygotowaną z okazji 100-lecia firmy Nikon
10 styczeń 2017
W lipcu tego roku Nikon będzie świętować 100-lecie swojego istnienia. Z okazji jubileuszu firma zaprezentowała specjalnie zaprojektowany logotyp oraz stronę internetową upamiętniającą historię jednego z największych producentów sprzętu fotograficznego.
0
Analogowa ofensywa Kodaka. Możliwe, że powróci także Kodachrome
10 styczeń 2017
Jedną z największych niespodzianek tegorocznych targów CES była informacja o wznowieniu produkcji filmu Ektachrome. Wygląda jednak na to, że Kodak może przygotowywać prawdziwą analogową ofensywę.
2
Niemożliwe? A jednak! Kodak wznawia produkcję filmu Ektachrome
6 styczeń 2017
CES 2017: Jeżeli do tej pory mieliście jakiekolwiek wątpliwości co do tego czy fotografia analogowa rzeczywiście przeżywa swoją druga młodość, najnowsze wieści powinny je rozwiać. Kodak zdecydował się przywrócić do życia film Ektachrome, wycofany ze sprzedaży w 2012 roku.
2
„Puls“: destrukcyjna siła żywiołu, z którą nie chcecie się zmierzyć
5 styczeń 2017
Mike Olbinski z pewnością wie jak poskromić niejedną burzę. Jeżeli nie dowierzacie zobaczcie jego najnowszą produkcją „Puls“ - robi wrażenie.
0
Ostatnie dni na wzięcie udziału w plebiscycie na najlepsze produkty i wydarzenia 2016 roku
4 styczeń 2017
Jeszcze tylko do 30 stycznia możecie głosować na najlepsze produkty, wydarzenia i publikacje fotograficzne minionego roku w największym w Polsce plebiscycie fotograficznym, po raz pierwszy organizowanym wspólnie z magazynem Digital Camera Polska!
0
Naukowcy opracowali płaskie obiektywy. Nowy rozdział optyki?
3 styczeń 2017
Optyka wykorzystywana w aparatach fotograficznych wciąż bazuje na 19-wiecznej koncepcji. Już niedługo możemy być jednak świadkami niemałej rewolucji. A wszystko dzięki metamateriałom, które umożliwiają stworzenie niemal idealnie płaskich obiektywów.
5
PhotoBlog365: kalendarz, który pomoże stać się lepszym fotografem
3 styczeń 2017
Chcesz rozpocząć ciekawy projekt, ale w głowie brak pomysłów i inspiracji? Nic prostszego. Z pomocą przychodzi kalendarz PhotoBlog365, który zapewnia fotograficzne zadania na każdy dzień roku.
0