Andrzej Hrechorowicz nie jest już fotografem prezydenta Andrzeja Dudy
1
Polski sąd przyznał 7 tys. zł odszkodowania i zadośćuczynienia za kradzież i przeróbkę zdjęcia
10 sierpień 2017
Wbrew temu co niektórzy sądzą, w Polsce także można uzyskać uczciwe odszkodowanie w przypadku bezprawnego wykorzystania zdjęć. Jak informuje serwis rp.pl kolejny tego typu proces został rozstrzygnięty na korzyść fotografa, a cała sprawa kosztowała winnego aż 7 tys. zł.
2
Nowa technologia pozwoli na regulację ogniskowych w postprodukcji i tworzenie niemożliwych perspektyw
4 sierpień 2017
Wygląda na to, że świecie cyfrowej obróbki już niedługo zawita nowy termin. “Obliczeniowy zoom” nad którym pracują naukowcy z Nvidia i Uniwersytetu Kalifornijskiego, pozwolić ma na swobodne miksowanie efektów dostarczanych przez różne ogniskowe na etapie postprodukcji.
0
Reuters: 45% udziałów Leiki na sprzedaż. Kto stanie się nowym współwłaścicielem?
3 sierpień 2017
Ostatnio coraz częściej słyszymy o gigantycznych transakcjach na rynku fotograficznym. Warto przypomnieć chociażby wykupienie udziałów Hasselblada przez DJI czy sprzedaż marki Polaroid. Jak donosi Reuters, aktualnie gra toczy się o 45% udziałów firmy Leica, a wśród zainteresowanych znajduje się m.in. Zeiss.
0
Google i MIT pracują nad systemem, który dokona zaawansowanej edycji zdjęć już podczas ich wykonywania
3 sierpień 2017
A co gdyby tak można było nauczyć aparat konkretnego stylu obróbki i aplikować go na zdjęcia już podczas ich wykonywania? To nie science-fiction, Google już nad tym pracuje.
1
Rok 2017 na półmetku. Jak wygląda sytuacja na rynku fotograficznym?
2 sierpień 2017
Ostatnie lata były trudnym czasem dla producentów sprzętu fotograficznego, początek bieżącego roku wyglądał jednak optymistycznie. Czy trend ten się utrzymał?
0
„Nie możemy pozwalać na to, aby taka praktyka weszła w krew wydawcom“, czyli ciąg dalszy historii z okładką Gazety Polskiej w tle
31 lipiec 2017
Autorzy zmanipulowanych przez Gazetę Polską zdjęć, jak i agencja Forum nie wykluczają podjęcia odpowiednich kroków prawnych. „Jesteśmy oburzeni sposobem ich wykorzystania, odmiennym od kontekstu ich powstania i intencji autorów“ - powiedział "Presserwisowi" Piotr Kochański, dyrektor Polskiej Agencji Fotografów Forum.
2
Ambasador Pentax - nowy program dla miłośników fotografii
28 lipiec 2017
Jesteś użytkownikiem aparatu Pentax? Chcesz pokazać swoje zdjęcia i wymienić się uwagami dotyczącymi warsztatu czy sprzętu? Ambasador Pentax to nowy program skierowany właśnie do Ciebie.
2
Chris Biela: „Dotarcie do mało dostępnych miejsc i ich uwiecznienie w postaci time lapse jest nagrodą, którą mogę się podzielić.“
28 lipiec 2017
Chris Biela powraca i to w najlepszym z możliwych stylów. Tym razem zabiera nas w filmową podróż po Północnej Kalifornii i ukazuje jej majestatyczne i nieznane oblicze.
1
„To obrzydliwa manipulacja i pogwałcenie zasad dziennikarstwa“ - środowisko fotoreporterów oburzone okładką Gazety Polskiej
37
Nikon świętuje 100 urodziny
25 lipiec 2017
Z okazji 100 urodzin Nikon publikuje serię wyjątkowych materiałów: kultowe zdjęcia, opowieści i porady fotografów z całego świata, którzy pomogli ukształtować bogatą historię marki. To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie na specjalnej jubileuszowej stronie.
0
To już oficjalne. Bowens znika z rynku
21 lipiec 2017
Taką informację podał magazyn Photo District News, który powołuje się na oficjalną wiadomość otrzymaną od Aurelius Group - firmy, która ponad rok temu wykupiła Bowens.
7
Prawie 100-letnia historia może dobiec końca. Czy firmie Bowens grozi likwidacja?
18 lipiec 2017
Wszystko na to wskazuje. W sieci pojawia się coraz więcej przesłanek, że legendarny producent oświetlenia studyjnego najprawdopodobniej zniknie z rynku.
0
To już pewne! Nikon oficjalnie potwierdza prace nad zaawansowanym bezlusterkowcem
13 lipiec 2017
Kilka dni temu świat fotografii zelektryzowała wieść o tym, że Nikon planuje podbić segment bezlusterkowców. Teraz otrzymujemy oficjalny komunikat firmy - „zaprezentujemy bezlusterkowca, który będzie się odwoływał do charakteru Nikona i zapewniał najwyższą wydajność, jakiej mogą oczekiwać wymagający klienci“.
17
Muzeum Historii Fotografii w zupełnie nowej odsłonie
10 lipiec 2017
To już pewne - krakowskie Muzeum Historii Fotografii zmieni swoją lokalizację. Budynek dawnej Zbrojowni zostanie przekształcony na nową siedzibę, dzięki czemu MHF zyska cztery aż duże sale ekspozycyjne. A to nie wszystko.
0
Lexar znika, ale co z gwarancją? Oto oficjalne oświadczenie dystrybutora
30 czerwiec 2017
Na początku tygodnia fotografów zaskoczyła informacja o tym, że Lexar, jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku nośników pamięci ma zniknąć z rynku. Jak wobec tego wygląda sytuacja z gwarancją na zakupione wcześniej produkt? Znamy stanowisko dystrybutora.
1
Jak wygląda i jak wybrać szkolenie dronowe?
28 czerwiec 2017
Szkolenia dronowe na państwową licencję, nazywane profesjonalnie szkoleniami UAVO cieszą się sporą popularnością wśród osób, które m.in. wykorzystują drony do fotografii i filmowania. Wynika to z dość prostego faktu: przeszkolony operator ze świadectwem kwalifikacji UAVO może więcej! Dowiedz się, dlaczego warto zrobić takie szkolenie i jak ono przebiega!
2
Lexar znika z rynku
27 czerwiec 2017
Smutna wiadomość dla użytkowników przywiązanych do marki Lexar. Firma Micron, jej właściciel, zapowiedział wycofanie marki z rynku i uśmiercenie całej linii produktów.
4