Zielone Chicago, czyli dzień św. Patryka na filmie poklatkowym 4K
0
Czy rzeźba może być plagiatem zdjęcia?
13 marzec 2017
Francuski sąd nakazał artyście Jeffowi Koonsowi i Centrum Pompidou zapłatę 40 tys. euro żonie fotografa Jean-Francois Baureta, na którego zdjęciu rzekomo wzorował się Koons podczas tworzenia swojej rzeźby.
2
Zobaczyć niewidzialne, czyli majestatyczny time-lapse Oregonu w 4K
13 marzec 2017
Zniewalająca i hipnotyzująca - tak w dwóch słowach można opisać najnowszą produkcję Sama Forencicha, która w całości została zarejestrowana w podczerwieni. Efekt - przed nami ukazuje się niedostrzegalny dotąd świat, w którym można się zakochać.
0
Kodak na plusie po raz pierwszy od wielu lat
9 marzec 2017
Jeszcze w 2012 roku Kodak notował roczne straty w wysokości prawie 1,5 mld dolarów. Rok 2016 był pierwszym od wielu lat, w którym firma zanotowała zyski.
0
Zamyka się Popular Photography - czasopismo, na którym wychowało się kilka pokoleń fotografów
7 marzec 2017
W dobie internetu coraz trudniej przetrwać prasie drukowanej, nawet tej specjalistycznej. Po prawie 80 latach działalności zamyka się amerykańskie czasopismo Popular Photography i związane z nim serwisy.
0
Jeśli ciągle nie wierzycie, że smartfony zabijają rynek amatorskich aparatów, zobaczcie ten wykres
7 marzec 2017
Dziś trudno mieć wątpliwości co do tego, że rozwój smartfonów znajduje bezpośrednie odbicie w sytuacji na rynku aparatów fotograficznych. Warto jednak uzmysłowić sobie skalę tego zjawiska.
1
Rynek aparatów w 2016 roku - tempo recesji stale rośnie
3 marzec 2017
Mimo ewidentnego rozwoju i eksploracji nowych technologii, od kilku lat rynek aparatów fotograficznych przeżywa recesję, co potwierdzają to dane cyklicznie udostępniane przez producentów. Dzięki serwisowi Lensvid możemy szybko rozeznać się w sytuacji. Niestety nie mamy dobrych wiadomości.
1
Historyczny wyrok w sprawie fotografa, który dronem ranił dwie osoby
3 marzec 2017
Pamiętacie Paula Skinnera, fotografa, który w 2015 roku stracił panowanie nad dronem i ranił dwie osoby? Właśnie zapadł wyrok w jego sprawie - to najprawdopodobniej pierwsza taka decyzja w historii amerykańskiego sądownictwa.
0
Czy World Press Photo nagrodziło spreparowany reportaż?
2 marzec 2017
Niemal co roku po ogłoszeniu wyników WPP wybuchają mniejsze lub większe kontrowersje wokół tematu manipulacji zdjęciami. Według ostatnich doniesień nagrodzony projekt długoterminowy mógł zostać świadomie spreparowany przez autora. Co na to organizatorzy?
1
Fotograficzna ekspozycja bez zdjęć? Witajcie na wystawie przyszłości
0
Nagrody za najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2016 roku rozdane!
23 luty 2017
Już po raz dwunasty z rzędu wręczamy najważniejsze nagrody branżowe, których laureaci zostali wyłonieni przez naszych czytelników. Oto produkty i wydarzenia fotograficzne minionego roku, które uznaliście za najlepsze.
7
Oto robot, który zastąpić ma fotografów modowych
22 luty 2017
Automatyzacja wkracza w niemal każdą dziedzinę naszego życia. Nic dziwnego, że coraz bardziej obecna staje się także w fotografii. Czy kiedykolwiek roboty zastąpią fotografów? Niestety, w przypadku niektórych dziedzin może wydarzyć się to szybciej niż nam się wydaje.
1
Oto jak twórcy Planet Earth II stworzyli najbardziej urzekające ujęcia w historii filmów przyrodniczych
21 luty 2017
Jeśli w świecie filmów dokumentalnych istnieje jakiś standard, z pewnością wyznacza go BBC. Najnowsza seria Planet Earth II, którą ogląda się jak dobry film akcji ustanawia poprzeczkę jeszcze wyżej. Jak udało się tego dokonać filmowcom?
1
Aparaty Canona kolejny raz zdominowały konkurs World Press Photo
14 luty 2017
Zastanawialiście się jakimi aparatami wykonano zdjęcia nagrodzone w konkursie World Press Photo 2017? Jeśli śledziliście ten temat przy okazji wcześniejszych edycji, nie będziecie zaskoczeni. Kolejny raz króluje Canon.
7
Metropolitan Museum of Art udostępnia do pobrania za darmo 375 tys. obrazów
10 luty 2017
Nowojorskie muzeum MET zawiązało współpracę z Pinterestem i Creative Commons i udostępnia za darmo 375 tys. obrazów, które podlegają licencji public domain.
3
To trzeba zobaczyć! Zniewalające krajobrazy Norwegii na filmie poklatkowym w jakości 8K
3 luty 2017
Blisko 20 tys. przebytych kilometrów, ponad 200 tys. wykonanych zdjęć oraz 4 miesiące spędzonych na edycji materiału. Koniecznie zobaczcie najnowszą produkcję Mortena Rustada. Robi ogromne wrażenie!
0
Dobre wieści z branży. Rynek notuje wzrost po raz pierwszy od 4 lat
2 luty 2017
Ostatnie lata nie były łatwym okresem dla producentów aparatów. Wygląda jednak na to, że w ciemnym tunelu pojawiło się światełko. Branża po raz pierwszy od długiego czasu notuje wzrost.
0
FILM Ferrania wraca na rynek z nowym materiałem P30 Alpha
2 luty 2017
Fotografia analogowa ma się coraz lepiej. FILM Ferrania, niegdyś jeden z największych producentów materiałów światłoczułych, powraca z zaświatów i prezentuje odświeżoną wersję monochromatycznego filmu P30.
5