Chcesz zwiększyć zasięg na Instagramie? Koniecznie sprawdź ten poradnik
1
Nocne portrety bez dodatkowego oświetlenia? Zobaczcie, jak robić to dobrze!
7 kwiecień 2017
Jeżeli kiedykolwiek chcieliście uchwycić pięknie oświetlony miejski portret, ale kończyliście z nieostrym i poruszonym lub niedoświetlonym zdjęciem, to premierowy odcinek serii „Tips that Matter" da Wam kilka podpowiedzi, jak tego dokonać.
4
Nadaj zdjęciom filmowego charakteru dzięki zastosowaniu tablic 3D LUT w obróbce
27 marzec 2017
O tablicach LUT, stosowanych powszechnie w przemyśle filmowym, wielu fotografów słyszało tylko w kontekście kalibracji monitora. Dzięki nim możemy jednak urozmaicić i przyspieszyć edycję zdjęć.
0
School of Visual Arts udostępniła prawie 100 godzin bezpłatnych wykładów o fotografii
27 marzec 2017
Takiego kompendium wiedzy po prostu nie wolno przegapić. Amerykańska uczelnia School of Visual Arts zamieściła na swoim kanale na Youtube aż 99 darmowych wykładów, a znaczna ich część dotyczy fotografii.
0
Nie wiesz jak działa przysłona? Ta animacja dokładnie Ci to wytłumaczy
24 marzec 2017
Początkującym fotografom często niełatwo jest zrozumieć koncept trójkąta ekspozycji i zależności pomiędzy przysłoną, a pozostałymi parametrami. Dzięki tej animacji stanie się to dużo łatwiejsze.
0
Nigdy więcej nieostrych kadrów. Dzięki tej tablicy zapanujesz nad czasem naświetlania
20 marzec 2017
Czy kiedykolwiek chciałeś zatrzymać w kadrze ruch, jednak w efekcie otrzymałeś poruszone i nieostre zdjęcie? A może Twoim celem było plastyczne rozmycie płynącej wody, ale nic z tego nie wyszło? Jeśli tak, to tablica czasów naświetlania przygotowana przez PhotoTraces może pomóc Ci stać się lepszym fotografem.
3
Jedna minuta, jedna umiejętność. Adobe prezentuje nową serię bezpłatnych tutoriali o Photoshopie
15 marzec 2017
Niezależnie czy jesteś zawodowcem czy może dopiero zaczynasz swoją przygodę z Photoshopem, powinieneś odwiedzić oficjalny kanał Adobe na Youtube. Firma wystartowała z nową serią krótkich poradników, które ukażą różne funkcje tego popularnego programu.
1
To prawdziwa żyła złota! Broncolor udostępnia prawie 100 darmowych tutoriali
8 marzec 2017
Niezależnie czy jesteś zawodowcem czy może dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią, powinieneś odwiedzić stronę Broncolor. Producent udostępnił blisko 100 bezpłatnych poradników, które mogą pomóc zapanować nad sztucznym oświetleniem zarówno w studiu jak i plenerze.
0
Zobacz, jak niedrogim sposobem zbudować domowe studio do fotografii produktowej
10 luty 2017
W zawodzie fotografa ważna jest pomysłowość, która niejednokrotnie pomaga nadrobić braki w sprzęcie. Zobaczcie jak za grosze stworzyć domowe studio do fotografii produktowej.
2
Jak fotografować sporty akcji - podpowiada Bartek Woliński
5