Polacy wśród zwycięzców B&W Child 2016, największego konkursu fotografii dziecięcej
0
Zobacz piękno podwodnego świata na zdjęciach laureatów Underwater Photographer of the Year 2017
14 luty 2017
Prawie 3 tys. nadesłanych prac, a każda z nich ukazuje podwodny świat wraz z jego mieszkańcami. Spośród wszystkich fotografii zgłoszonych do tegorocznej edycji najlepszą okazał się dynamiczny portret ośmiornicy autorstwa francuskiego fotografa, Gabriel Barathieu.
0
Digital Storytelling Contest 2017 - wyniki
13 luty 2017
„The Dig“, „A New Age of Walls“, „When the Spirit Moves“ i „Claressa“ to cztery multimedialne projekty, które zwyciężyły w nowym konkursie Digital Storytelling Contest.
0
O tym jak fotografować gwiazdy muzyki opowiada Danny Clinch
13 luty 2017
Wielkie emocje i ułamek sekundy na uchwycenie decydującego momentu - właśnie tak w kilku słowach można opisać pracę fotografa muzycznego. O tym czego się ustrzec i w jaki sposób nawiązać kontakt z artystą mówi jedna z ikon fotografii muzycznej - Danny Clinch.
1
World Press Photo 2017 - nagrodzone prace
13 luty 2017
Właśnie poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji konkursu World Press Photo, który już od 60 lat nagradza najlepsze fotografie prasowe z całego świata. Nie zabrakło świetnych, mocnych fotografii, a wybór zdjęcia roku na pewno wywoła debatę. Niestety kolejny rok z z rzędu na podium zabrakło Polaków.
5
Arianna Lago: “Film pozwala zaufać sobie i skupić się na chwili”
10 luty 2017
Fotografowanie na filmie ma w sobie element zaskoczenia. Dzięki niemu mogę zaufać sobie i pozwolić na błąd, który może doprowadzić do przepięknych rezultatów. - mówi nam Arianna Lago, dla której fotografia uliczna stała się punktem wyjścia do eksperymentów z kolorem i abstrakcją.
0
Emily Stein udowadnia, że piękno to stan umysłu
8 luty 2017
Na nas, kobietach, ciąży ogromna presja. Wszystkie czujemy, że powinniśmy w pewnym wieku osiągnąć już konkretne, narzucone nam cele, lustrujemy się nawzajem, mamy tendencję do martwienia się starzeniem… - tłumaczy nam Emily Stein, której projekt zrywa z ideałami, do których przyzwyczaiła nas współczesna kultura.
5
Nie żyje Lino Manfrotto - twórca marki, która zrewolucjonizowała rynek statywów
7 luty 2017
W niedzielę, w wieku 80 lat zmarł Lino Manfrotto, założyciel znanej na całym świecie marki statywów. Początki jego imperium były jednak bardzo skromne.
0
Oto szybki przegląd wszystkich filmów, które dostały Oscara za zdjęcia
3 luty 2017
Jak rozwinąć zmysł kompozycyjny i trenować oko? Jednym z lepszych (i przyjemniejszych) sposobów jest oglądanie obrazów malarskich i filmów. Oto fantastyczny przekrój przez najlepsze osiągnięcia kinematografii.
4
Larry Fink: „W każdym z nas poszukuję godności”
0