The Societies’ Photographer of the Year Awards 2016 - wyniki
0
Trzeba być jak cień: Pete Souza podsumowuje 8 lat spędzonych w Białym Domu
17 styczeń 2017
Barack Obama powoli ustępuje z urzędu prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wraz z nim odchodzi także Pete Souza, jego oficjalny fotograf. Przez ostatnie osiem lat był jak cień – podążał wszędzie tam, gdzie prezydent. W efekcie powstało fotograficzne archiwum liczące prawie 2 miliony zdjęć.
0
Andrea Francolini:„ Zacząłem robić zdjęcia, bo nie byłem w stanie narysować tego, co widzę.“
16 styczeń 2017
650 kilometrów na północ od Islamabadu, w północnym Pakistanie, Andrea Francolini próbuje stworzyć dzieciom godne warunki do nauki, mimo wiecznych niedoborów prądu i braku podstawowego wyposażenia.  Ten włoski fotograf ma za sobą edukację w Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii, dziś jest mieszkańcem Australii. Na co dzień znany jest z… fotografii jachtów.
0
Nie żyje Lord Snowdon, jeden z najznamienitszych brytyjskich fotografów
16 styczeń 2017
W wieku 86 lat zmarł Antony Armstrong-Jones znany lepiej jako Lord Snowdon - brytyjski fotograf między innymi rodziny królewskiej oraz światowych sław kina, teatru i muzyki.
0
Phillip Toledano: „Fotografia ma zaskakiwać i tworzyć nowe światy”
16 styczeń 2017
„Przez fotografię chcę czuć coś, czego nigdy wcześniej nie doświadczyłem. Chcę być zarażony pomysłami, których w ogóle nie brałem pod uwagę” – mówi Phillip Toledano, kontrowersyjny brytyjski artysta. W najnowszym odcinku serii „First Take“ wyjaśnia czym dla niego jest fotografia.
0
International Landscape Photographer of the Year 2016 - wyniki
11 styczeń 2017
Przed jurorami International Landscape Photographer of the Year stanęło niełatwe zadanie - wybór najlepszych zdjęć ukazujących najpiękniejsze zakątki naszej planety. Koniecznie zobaczcie finałową galerię konkursową.
2
„Chcę tworzyć obrazy, które prowokują“ - rozmowa z CY Frankelem
9 styczeń 2017
CY Frankel interesuje się zdolnością medium fotograficznego do zarówno dokumentowania rzeczywistości, jak i konstruowania jej. Pod tym pseudonimem kryje się Chaim Yehuda Frankel, fotograf mieszkający w Londynie. W projekcie „Careful” zgromadził niepozowane, pozornie niepowiązane ze sobą fotografie, wykonane w różnych miejscach przez okres ponad dwóch lat. Opowiada nam o balansowaniu na granicy dokumentu i sztuki.
0
Martin Schoeller: „Fotografia ma być radością”
9 styczeń 2017
„Zawsze czerpię wielką przyjemność z robienia zdjęć, które sprawiają, że ludzie się śmieją” - mówi Martin Schoeller, ceniony portrecista sław. W najnowszym odcinku serii „First Take“ wyjaśnia czym dla niego jest fotografia.
0
Natalie Christensen: “Fotografia jest jak poszukiwanie skarbów”
5 styczeń 2017
Christensen zawsze ciągnęło do sztuk wizualnych i designu, jednak nigdy nie uznawała fotografii jako medium przez które mogłaby dać upust swojej kreatywności. Dziś, instagramowy profil @natalie_santafe ma ponad 7,5 tysiąca obserwatorów, których wciąż przybywa.
0
Niecodzienny "kurator" wyłonił najlepsze zdjęcia opublikowane w serwisie EyeEm w 2016 roku
3
zamknij X
Plebiscyt 2016
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2016
Głosuj!