Delphine Schacher: „Poprzez fotografię skupiam się na uczuciu melancholii"
0
Obrazy, których nigdy nie zapomnisz. 100 najbardziej wpływowych fotografii według "Time"
18 listopad 2016
Magazyn Time właśnie uruchomił zapowiadaną od kilku tygodni platformę, która oferuje wyjątkowy wgląd w 100 najważniejszych zdaniem tygodnika fotografii wszechczasów.
0
Ark Lodge: miejsce, w którym czas się zatrzymał
15 listopad 2016
„Schronienie przed codziennością”, należące do rodziny Jen Ervin, zostało zbudowane w 1940 roku i od tamtego czasu gościło trzy pokolenia gawędziarzy. To tam, w lasach Południowej Karoliny, powstają klimatyczne, czarno-białe zdjęcia Ervin, składające się na serię „The Arc of Summer”.
0
Spróbuj się nie zaśmiać, czyli wyniki Comedy Wildlife Photography Awards
14 listopad 2016
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się czy zwierzęta mają osobowość, to te zdjęcia rozwieją wszelkie wątpliwości. Zobaczcie najlepsze prace nagrodzone w konkursie Comedy Wildlife Photography Awards 2016.
0
Hank Willis Thomas o celu w fotografii
14 listopad 2016
Hank Willis Thomas to jeden z bardziej rozpoznawalnych amerykańskich fotografów konceptualnych. W kolejnym odcinku serii „First Take“ wyjaśnia czym dla niego jest fotografia i dlaczego zdjęcia muszą zapadać w pamięć.
0
Michał Patroń: „Fotografuję zwykłe życie, bo jest niezwykłe“
10 listopad 2016
Wielu fotografów szuka tematów na zdjęcia w egzotycznych krajach, ekstremalnych sytuacjach, szokujących sceneriach. Fotograf z Lublina, Michał Patroń, pokazuje, że często spotkanie z pozornie zwyczajnymi, nieciekawymi ludźmi, może okazać się bramą do wspaniałej przygody, jeśli tylko okażemy im trochę zainteresowania. Spowity dymem kosmos, który ogląda, jest rozświetlony 70 watową żarówką.
0
"The Camera Collector" - opowieść o pasji
9 listopad 2016
Co sprawia, że niektóre rzeczy mają dla nas szczególną wartość? Jak duży wpływ mają na to związane z nimi historie? Zobaczcie krótkometrażowy film “The Camera Collector”.
0
Black & White Spider Awards 2016 - Polacy wśród nagrodzonych
9 listopad 2016
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii czarno-białej. Wśród zwycięzców znaleźli się twórcy z Polski. Zobaczcie galerię nagrodzonych prac.
1
Polski Konkurs Fotografii Sportowej - wyniki
7 listopad 2016
Ponad 2 tys. zgłoszonych zdjęć, a spośród nich najlepszą okazała się fotografia Daniela Frymarka. To właśnie w jego ręce powędrował tytuł najlepszego fotografa sportowego roku III edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej.
0
Ruddy Roye: „W fotografii poszukuję godności“
0