Zobaczcie najlepsze zdjęcia z konkursu Smithsonian Photo Contest 2016
0
Kirsten Johnson: „Musisz mieć pozwolenie, by wkroczyć z kamerą w czyjś prywatny świat“
3 kwiecień 2017
Kirsten Johnson to uznana amerykańska dokumentalistka, która w swojej karierze zrealizowała dziesiątki reportaży i długoterminowych produkcji. Jak podkreśla, „w pracy filmowca ważne jest to, by pokazywać rzeczy w taki sposób, w jaki nigdy przedtem nie były ukazane“.
0
„Inspiracja czai się tuż za rogiem” - rozmowa z Maciejem Przeklasą
29 marzec 2017
O miłości do fotografii, fenomenie streeta i zaletach małych aparatów rozmawiamy z utalentowanym fotografem Maciejem Przeklasą.
4
SWPA 2017 - zwycięskie zdjęcia z kategorii otwartej. Arek Rataj z nagrodą National Award.
28 marzec 2017
Dziś poznaliśmy nazwiska fotografów nagrodzonych w sekcji Open konkursu Sony World Photography Awards 2017. Ogłoszono także zwycięzców programu National Award, nagradzających najlepsze zdjęcia lokalnych fotografów. W tym roku jego laureatem został Arek Rataj.
0
Jonathon Kambouris: „Inspiracja pochodzi od wszystkiego wokół mnie”
27 marzec 2017
Amerykański fotograf, Jonathon Kambouris, współpracując ze stylistami Jenny Wichman i Mattem Vohrem, stworzył serię zdjęć o akcesoriach dla kobiet. Inspiracją stały się dla nich obrazy amerykańskiego malarza Wayna Thiébaud.
0
"Rozmowa jest podstawą dobrego portretu" - wywiad z Agatą Serge
24 marzec 2017
O piegach, komunikacji oraz kondycji polskiego rynku fotograficznego rozmawiamy z Agatą Serge, młodą i utalentowaną fotografką portretową.
1
Jacek Ożóg sfotografował Gdańsk… swoim samochodem
24 marzec 2017
Każdy amator fotografii analogowej powinien choć raz w życiu zbudować swój własny aparat otworkowy. Jacek Ożóg poszedł o krok dalej i zamienił w niego swój własny samochód.
0
Aktorzy najstarszego łódzkiego teatru sfotografowani w technice mokrego kolodionu
24 marzec 2017
Pamiętacie kolodionowe zdjęcia aktorów z festiwalu filmowego Sundance? Polacy nie są gorsi. Mariusz Grzegorzek, reżyser spektaklu “Czarownice z Salem” wraz z Markiem Szyrykiem portretuje aktorów najstarszej sceny w Łodzi pokazując jak ciekawie promować wydarzenie teatralne.
1
Elsa Garrison: „Kobiety nie potrafią fotografować sportu? Jasne, pokażę Wam!“
23 marzec 2017
Od 1998 roku współpracuje z Getty Images, fotografuje największe wydarzenia sportowe, w tym Igrzyska Olimpijskie, a przez wielu fotografów jest uznawana za jedną z lepszych w swoim fachu.
0
Oto najlepsze filmy nagrane dronami w ostatnim roku
0