Nie żyje Ren Hang, jeden z najbardziej kontrowersyjnych chińskich fotografów
1
Sony World Photography Awards 2017 - Polacy w finale
28 luty 2017
Właśnie poznaliśmy finalistów tegorocznej edycji konkursu SWPA. Miło nam poinformować, że wśród nich znalazło się aż 5 Polaków. Zobaczcie galerię wybranych prac.
1
Calvin Chen: „Stawiam na lepszą wersję siebie.“
24 luty 2017
Z zawodu jest pediatrą, ale woli określać siebie jako „ciekawska osoba, która ciągle stara się stawać się lepszą wersję siebie”. Calvin Chen zaczął robić zdjęcia w trakcie kolejnych szkoleń medycznych. Po długich nocach w szpitalu był zdesperowany i szukał ujścia dla swojej twórczości, więc złapał za stary aparat swojego ojca i zaczął fotografować.
0
Rémy Soubanère: „Nie chodzi o znalezienie piękna w brzydkiej rzeczywistości“
22 luty 2017
Francuskie przedmieścia o zmierzchu, rejony przemysłowe i małe uliczki Paryża, czasem rozświetlone jedynie przez neony i okna jeszcze nie pogrążonych we śnie domów. Pomysł na serię „Alphaville” narodził się w skutek dziwnej atmosfery, w jakiej według Soubanère’a skąpany jest dzisiejszy Paryż.
0
Polacy nagrodzeni w konkursie International Photographer of the Year 2016
21 luty 2017
Konkurs IPOTY organizowany jest dopiero do dwóch lat, ale wysoki poziom prezentowanych prac już pozwolił mu zdobyć popularność w świecie fotografii. W tym roku w poszczególnych kategoriach nagrodzono wielu Polaków.
2
Polacy wśród zwycięzców B&W Child 2016, największego konkursu fotografii dziecięcej
17 luty 2017
Konkurs B&W Child co roku nagradza najlepsze zdjęcia dzieci. W tegorocznej edycji na podium stanęło wyjątkowo dużo Polaków. Zobaczcie nagrodzone prace.
1
Zobacz piękno podwodnego świata na zdjęciach laureatów Underwater Photographer of the Year 2017
14 luty 2017
Prawie 3 tys. nadesłanych prac, a każda z nich ukazuje podwodny świat wraz z jego mieszkańcami. Spośród wszystkich fotografii zgłoszonych do tegorocznej edycji najlepszą okazał się dynamiczny portret ośmiornicy autorstwa francuskiego fotografa, Gabriel Barathieu.
0
Digital Storytelling Contest 2017 - wyniki
13 luty 2017
„The Dig“, „A New Age of Walls“, „When the Spirit Moves“ i „Claressa“ to cztery multimedialne projekty, które zwyciężyły w nowym konkursie Digital Storytelling Contest.
0
O tym jak fotografować gwiazdy muzyki opowiada Danny Clinch
13 luty 2017
Wielkie emocje i ułamek sekundy na uchwycenie decydującego momentu - właśnie tak w kilku słowach można opisać pracę fotografa muzycznego. O tym czego się ustrzec i w jaki sposób nawiązać kontakt z artystą mówi jedna z ikon fotografii muzycznej - Danny Clinch.
1
World Press Photo 2017 - nagrodzone prace
6