ZAPOWIEDŹ: George Rodger: Nuba & Latuka, The Colour Photographs
0
ZAPOWIEDŹ: Dronescapes: The New Aerial Photography from Dronestagram
21 marzec 2017
To pierwsza książka, która ma na celu zebranie najlepszych fotografii zrobionych przez drony z całego świata i ukazanie czytelnikom nowego obrazu Ziemi widzianego z zupełnie innej perspektywy.
0
ZAPOWIEDŹ: Saul Leiter: In my Room
16 marzec 2017
Na rynku ciężko jest teraz dostać album z fotografiami Saula Leitera, niemal wszystkie publikacje zawierające jego zdjęcia są albo w dodruku, albo ich nakład jest całkowicie wyczerpany. Dlatego dobrą informacją dla fanów jego prac jest ta, którą dla Was mamy: premiera nowego albumu artysty została zaplanowana na 30 marca.
0
„Aparat to moja broń“, czyli wszystko co musisz wiedzieć o fotografii Gordona Parksa
14 marzec 2017
Już w najbliższy piątek w warszawskiej Zachęcie odbędzie się wernisaż wystawy prac Gordona Parksa. Mamy dla Was listę albumów fotograficznych, które pomogą Wam bliżej zapoznać się z jego sylwetką.
0
ZAPOWIEDŹ: The Japanese Photobook
10 marzec 2017
Już niedługo na rynku wydawniczym pojawi się album The Japanese Photobook. Przybliży swoim czytelnikom proces rozwoju fotografii w Japonii dzięki szczegółowym informacjom na temat ponad 500 fotopublikacji wydanych w tym kraju.
0
ZAPOWIEDŹ: Tomasz Gudzowaty: All Eyes
7 marzec 2017
All Eyes to idealna propozycja dla osób, które są zaintrygowane zarówno tempem pracy Tomasza Gudzowatego, jak i fenomenem jego portretów.
0
ZAPOWIEDŹ: Harper’s Bazaar: 150 Years: The Greatest Moments
2 marzec 2017
„Harper’s Bazaar” to pierwszy amerykański magazyn koncentrujący w jednym miejscu nie tylko potężną dawkę modowych inspiracji wywodzących się od światowych stylistów, ale prezentujący również wizje legendarnych redaktorów i wspaniałe prace fotografów.
0
7 fotograficznych eBooków, które już dziś możesz mieć za darmo
2 marzec 2017
Takiej okazji nie wolno przegapić. Serwis PhotoWhoa udostępnił do bezpłatnego pobrania aż siedem eBooków, które mogą pomóc stać się lepszymi fotografami.
8
ZAPOWIEDŹ: Yves Saint Laurent: The Scandal Collection
24 luty 2017
Wraz z początkiem marca doczekamy się premiery albumu dającego nam niecodzienną możliwość lepszego przyjrzenia się kolekcji Yves Saint Laurent, która zszokowała świat mody swoim skandalicznym wydźwiękiem.
0
ZAPOWIEDŹ: Ryan McGinley: The Kids Were Alright
0
ZAPOWIEDŹ: Magnum Contact Sheets
14 luty 2017
Nowy album wydawnictwa Thames and Hudson to wyselekcjonowany zbiór zdjęć i stykówek najwybitniejszych nazwisk z branży fotograficznej i idealna propozycja dla każdego miłośnika sztuki.
0
Lux, czyli nierozerwalny związek światła i fotografii
8 luty 2017
Słowo lux w języku łacińskim oznacza światło. W swojej wieloznaczności odnosi się także do bogactwa wrażeń wizualnych i zjawisk, które dzięki światłu i wykorzystującej go fotografii stają się naszym udziałem. Premiera książki „Lux“ odbędzie się już jutro w Warszawie.
0
Lutowe wydanie Digital Camera Polska już w sprzedaży
30 styczeń 2017
Już jutro do kiosków trafi najnowszy numer miesięcznika Digital Camera Polska, a w nim m.in. porady eksperta na temat budowania esejów fotograficznych, wywiad z Łukaszem Ziętkiem oraz test najnowszego Olympusa E-M1 Mark II.
7
Fruit Garden - premiera książki Sputnik Photos
26 styczeń 2017
Najnowsza publikacja to kolejna odsłona realizowanego od ośmiu lat projektu, w ramach którego członkowie kolektywu fotografowali tereny byłych republik ZSRR. Premierę książki „Fruit Garden“ zaplanowano na początek lutego
0
Książka „Make love not war”, czyli Woodstock w obiektywie Grzegorza Dembińskiego
4 styczeń 2017
Przystanek Woodstock fotografować jest łatwo, ale to też pułapka – mówi Grzegorz Dembiński, autor wydanego właśnie albumu „Make love not war” poświęconego w pełni tej imprezie.
0
Styczniowy numer Digital Camera Polska już w sprzedaży!
2 styczeń 2017
Do salonów prasowych trafiło właśnie najświeższe wydanie magazynu Digital Camera Polska, a w nim m.in. odkrywanie tajemnic „cyfrowej ciemni”, liczne wywiady i poradniki, a także prawdziwa gratka - pełny test Nikona D5, czyli najbardziej zaawansowanej lustrzanki w historii firmy.
1
Szymon Brodziak wydaje autorski kalendarz
16 grudzień 2016
Fotografa nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, to w końcu jeden z najbardziej znanych polskich fotografów modowych. Teraz autor po raz pierwszy wydaje kalendarz ze swoimi pracami.
0
Pozostał tydzień na pomoc w wydaniu polskiego podręcznika na temat kompozycji. Brakuje niewiele
15 grudzień 2016
Szukając fotograficznych wskazówek w internecie, często zapominamy o naszym rodzimym, świetnie opracowanym dorobku edukacyjnym. Przykładem może być książka “O kompozycji w fotografii” Witolda Dederki, która czeka na reedycję. Nie dojdzie ona jednak do skutku bez Waszej pomocy.
0