„Witaj w domu“ to wstrząsający obraz warunków, w jakich żyją uchodźcy
8
Darmowe warsztaty mokrego kolodionu podczas Festiwalu Wschodu Kultur w Lublinie
22 czerwiec 2017
Warsztaty Kultury zapraszają na przygodę ze szlachetnymi technikami, która pozwoli poznać tajniki pracy pionierów fotografii. Uczestnicy będą mieli m.in możliwość fotografowania artystów występujących w ramach festiwalu Inne Brzmienia.
0
Już niebawem wystartuje trzecia edycja konkursu „Z podróży koleją”
22 czerwiec 2017
Wybierasz się w wakacyjną podróż koleją? Nie zapomnij aparatu, a uwiecznione na fotografiach historie prześlij do konkursu fotograficznego organizowanego przez Sandmix i Klub Podróżników BIT. Nabór prac rusza już 1 lipca.
0
Jak uchwycić naturalność na portrecie? Odpowiedź poznasz podczas warszawskiego spotkania z Magdą Hueckel
21 czerwiec 2017
Już w najbliższy poniedziałek w warszawskim Barze Studio odbędzie się drugie z czterech spotkań w ramach projektu "Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z...". Jego bohaterkami będą Magda Hueckel, ceniona polska artystka wizualna, fotografka, scenografka i podróżniczka oraz Anna Smolar, wybitna reżyserka teatralna.
0
Autochrom, czyli wystawa o triumfie koloru w 110 rocznicę wynalezienia fotografii barwnej
21 czerwiec 2017
Jakkolwiek współcześnie fotografia stała się powszechnie stosowanym środkiem przekazu, to historia fotografii - zwłaszcza tej barwnej - nie jest szeroko znana. Wystawa organizowana w Muzeum Narodowym w Gdańsku przybliży istotę autochromu i przydatność barwnego medium dla dokumentacji rzeczywistości sprzed ponad 100 lat.
0
Film o kontrowersyjnym fotografie Robercie Mapplethorpie już dzisiaj w ramach Letniego Kina WJF
21 czerwiec 2017
Już dziś o na warszawskim Placu Defilad odbędzie się projekcja dokumentu o jednym z najciekawszych fotografów XX wieku. Wstęp wolny.
0
Jak wygląda Polska mniejszych miast? Odpowiedź poznasz już dziś podczas spotkania z Filipem Springerem
20 czerwiec 2017
Podtytuł książki „Miasto Archipelag” będzie pretekstem do rozmowy o sytuacji mniejszych miast w Polsce oraz ich mieszkańców. Spotkanie z jej autorem, Filipem Springerem odbędzie się już dziś o 18:00 w Zielonej Górze.
1
Wielki sukces, czyli podsumowanie 18. aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej
20 czerwiec 2017
Podczas 18. aukcji projektu Fotografia Kolekcjonerska sprzedano zdjęcia za prawie 240 000 złotych. „To sukces polskiej fotografii“ - podsumowują organizatorzy.
0
Dzień otwarty z Canonem w krakowskim salonie Proclub
19 czerwiec 2017
W związku z otwarciem nowego salonu w Krakowie, Proclub zaprasza na dzień otwarty z firmą Canon. Oprócz specjalnej oferty i doradztwa specjalistów uczestnicy będą też mieli okazję przetestować profesjonalny sprzęt podczas sesji zdjęciowej.
1
Filmy o fotografii w ramach 3. edycji letniego kina WJF
0
Mario Testino, Helmut Newton, Jean Pigozzi. Wystawa trzech legend fotografii
16 czerwiec 2017
W Muzeum Fotografii w Berlinie wystartowała wyjątkowa wystawę 3 wybitnych fotografów. Na ekspozycji zobaczymy odważne fotografie Mario Testino, niepublikowane wcześniej zdjęcia Helmuta Newtona oraz serię Pool Party Jeana Pigozzi.
0
Pokaż swój projekt w ramach 7. Opolskiego Festiwalu Fotografii
16 czerwiec 2017
Już po raz czwarty w ramach OFF pojawia się konkurs “Pokaż się”, którego zwycięzca będzie miał okazję zaprezentować swoją wystawę podczas nadchodzącej edycji festiwalu. Nabór zgłoszeń potrwa do 15 lipca.
0
Europa początku XX wieku na zdjęciach Henryka Czeczotta
14 czerwiec 2017
W warszawskim PAN Muzeum Ziemi można oglądać nową wystawę blisko 200 zdjęć wykonanych podczas podróży po Europie w 1900 roku przez doktora nauk technicznych, Henryka Czeczotta.
0
Ruszył nabór zdjęć do 4. edycji Eastreet, największego projektu poświęconego fotografii ulicznej Europy Wschodniej
14 czerwiec 2017
Unikalny projekt poświęcony fotografii ulicznej i dokumentalnej z krajów regionu Europy Wschodniej powraca po 2 latach. W poprzednich edycjach zaprezentowano ponad 300 zdjęć autorów z 22 krajów. Najbliższa odsłona rusza już w październiku. Zgłoszenia możecie przesyłać do 23 lipca.
8
„Kolekcja“ Anny Zagrodzkiej to zbiór około 20 tys. barwnych diapozytywów będących bazą wiedzy o sztuce i przemianach artystycznych
13 czerwiec 2017
Tytułowa „Kolekcja” to prawie 20 tys. slajdów zawierających wizerunki dzieł malarstwa, rzeźby i architektury. Przede wszystkim jednak odzwierciedla przemiany zachodzące w pojmowaniu zjawisk kultury współczesnej. Wernisaż wystawy już dziś w warszawskiej Galerii Fundacji Archeologia Fotografii.
0
Barwne i unikatowe prace legendarnego Alexa Webba w Leica 6x7 Gallery Warszawa
13 czerwiec 2017
„Czasem bogowie fotografii są mi przychylni i pozwalają natknąć się na wyjątkowy moment“ - powiedział w jednym z wywiadów Alex Webb, jeden z najbardziej znanych fotografów słynnej agencji Magnum Photos. Wystawę zdjęć z trzydziestoletniego dorobku fotografa będzie można zobaczyć w Leica 6x7 Gallery Warszawa. Wernisaż już w przyszły czwartek.
0
Kreacja to twoja pasja? Ten konkurs czeka na zdjęcia inne niż wszystkie
13 czerwiec 2017
Spontaniczność, dobry humor, relaks z twistem bez kompromisów. Wszystko to marka Redd’s chce pokazać dzięki kreatywności twórców, których zaprasza do zaprezentowania oblicza nowej bezbarwnej butelki piwa innego niż inne. Z tej okazji za pośrednictwem platformy MillionYou organizuje serię konkursów, w których do wygrania jest łączna pula nagród o wysokości 44 tys. złotych. Na autorów najlepszych prac w konkursie fotograficznym oczekuje suma nagród w wysokości 7 tys. złotych. Prace można nadsyłać do 26 czerwca.
1
"Tak widzą" - panorama fotografii węgierskiej w Muzeum Narodowym
12 czerwiec 2017
W historii fotografii światowej dzieła artystów węgierskich zajmują osobne miejsce. Dziś w Muzaum Narodowym rusza wystawa, na której zobaczymy zdjęcia takich twórców jak André Kertész, Brassaï, Robert Capa, czy Lucien Hervé.
0