Odkurzamy domowe archiwa, czyli wszystko co musisz wiedzieć o ochronie starych fotografii
0
Spotkanie ze Zbigniewem Liberą już w poniedziałek w ramach 7. edycji WJF
21 kwiecień 2017
Po co w fotografii sięgać po swój własny wizerunek? O tym przekonacie się już w poniedziałek, podczas trzeciego spotkania z 7. edycji cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami, które poprowadzi uznany artysta, Zbigniew Libera.
0
"Push the Sky Away" Piotra Zbierskiego w łódzkiej Galerii FF
14 kwiecień 2017
„Fotografia to mój sposób na komunikację, język w pośredni sposób opowiadający o mnie. Buduję historie na pograniczu fantazji, wyobrażenia i rzeczywistości“ - mówi Piotr Zbierski, autor Push the Sky Away. Wernisaż jego prac odbędzie się już w przyszły piątek.
0
Wystartował Międzynarodowy Konkurs Fotografii Przemysłowej i Industrialnej
13 kwiecień 2017
Międzynarodowy Konkurs Fotografii Przemysłowej i Industrialnej już od siedmiu lat cieszy się niemałą popularnością wśród miłośników miejskich eksploracji. Teraz wystartowała jego siódma odsłona. Zgłoszenia można przesyłać do 5 maja 2017 roku.
0
„Gmach“ Karola Pałki to fotograficzna podróż do czasów, o których chcemy zapomnieć
13 kwiecień 2017
Projekt "Czerwony pokój" Karola Pałki - nagrodzony na PDN Photo Annual w Nowym Jorku i pokazywany na festiwalu La Quatrieme Image w Paryżu - zostanie zaprezentowany pod tytułem "Gmach"pod koniec kwietnia w krakowskiej ZPAF Gallery.
0
Miesiąc Fotografii w Krakowie 2017 startuje już za miesiąc. Co zobaczymy?
13 kwiecień 2017
Ślady pozostawione przez obcych, tańce z podtekstem erotycznym, operatorzy dronów zrzucający śmiercionośne pociski w Pakistanie, siedząc w bazie na pustyni pod Las Vegas. Artyści 15. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie zabierają nas w balansującą na pograniczu prawdy i fikcji podróż po świecie widzianym oczami obserwatora skrytego za aparatem fotograficznym.
0
Inside Poland - unikalne spojrzenie na Polskę lat 70. już niebawem w Domu Spotkań z Historią
11 kwiecień 2017
Już 21 kwietnia w DSH startuje wystawa zdjęć wybitnego fotografa i pedagoga, Mariana Schmidta. To ponad 100 świetnych zdjęć reporterskich ukazujących życie codzienne w Polsce okresu PRL-u.
2
Vivian Maier - In her own hands
11 kwiecień 2017
Świetne oko i subtelność - właśnie w taki sposób Vivian Maier przyswoiła sobie wizualny język swoich czasów. Jej zdjęcia - zarówno monochromatyczne, jak i w kolorze - będzie można zobaczyć na wystawie „In her own hands“. Wernisaż już 28 kwietnia w Tarnowie.
0
Ruszyły zapisy na warsztaty Masterclass z Alixandrą Fazziną
10 kwiecień 2017
W jaki sposób opowiadać historię obrazami? Jak rozpocząć długoterminowy projekt fotograficzny? Między innymi na te pytania znajdziecie odpowiedź podczas nadchodzących warsztatów Masterclass, które poprowadzi Alixandra Fazzina - fotografka i dokumentalistka agencji NOOR.
0
Już dzisiaj kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami, VOL.7
0
Krzysztof Gołuch „Co siódmy“ - wystawa i premiera książki
7 kwiecień 2017
Fotografie z cyklu „Co siódmy“ przedstawiają ludzi poddanych przez los ciężkiej próbie życiowej. Jednak pomimo wielkiego obciążenia i trudów starają się normalnie żyć. Wernisaż wystawy oraz premiera albumu odbędą się już dziś w Rudzie Śląskiej.
0
Startuje konkurs Magnum Photography Awards 2017
6 kwiecień 2017
Po sukcesie zeszłorocznej edycji, legendarna agencja Magnum we współpracy z serwisem Lensculture startuje z drugą odsłoną konkursu mającego za zadanie wyłonić najlepszych wschodzących fotoreporterów i dokumentalistów. Zdjęcia można nadsyłać do 16 maja.
0
Czy możliwe jest zrobienie zdjęcia duszy?
6 kwiecień 2017
Odpowiedzi na tak postawione pytanie udziela duński fotograf Søren Solkær. Wernisaż jego prac z cyklu „Souls“ odbędzie się już jutro w Łodzi.
0
!ART COME OUT! - spotkanie z Hubertem Humką
5 kwiecień 2017
FotoBzik oraz Małopolski Ogród Sztuki zapraszają do kwietniowego spotkania z cyklu !ART COME OUT! Gościem wieczoru będzie Hubert Humka - fotograf, dokumentalista i autor takich projektów jak „Evil Man“, czy „Ladies of love“.
0
Piękno, natura, zmysłowość. “Bella” Robby’ego Cyrona to swoisty hołd dla kobiecości
5 kwiecień 2017
Już niebawem w Galerii w Lesie startuje wystawa będąca esencją 25 lat pracy Robby’ego Cyrona - fotografa, kolekcjonera i promotora fotografii. Podczas wernisażu odbędzie się także aukcja charytatywna na rzecz fundacji Rak’n’Roll.
0
Światło błyskowe bez tajemnic - darmowe warsztaty z Piotrem Piątkiem
4 kwiecień 2017
Chciałbyś uzyskać profesjonalne efekty oświetleniowe dostępne zwykle w studio fotograficznym, bez względu na miejsce sesji? Jeśli tak to warsztaty z Piotrem Piątkiem, które odbędą się 7 i 8 kwietnia podczas targów Film Video Foto w Łodzi, są właśnie dla Ciebie.
0
Fotofestiwal 2017: „Dasz wiarę? / Can you imagine?“ - znamy szczegóły
4 kwiecień 2017
Nowe rzeczywistości, niby-biografie, dziwaczne, nieprawdopodobne światy. W tym roku do Fotofestiwal zaprosił artystów, którzy używają fikcji do komentowania tego co tu i teraz. Nadchodząca XVI edycja Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi potrwa od 1 do 11 czerwca.
0
Młodzi twórcy w natarciu. Poznaliśmy laureatów 4. edycji projektu DEBUTS
4 kwiecień 2017
Poznaliśmy tegorocznych laureatów projektu DEBUTS, w którym wyłaniani są najbardziej utalentowani wschodzący polscy fotografowie. Tym razem uwagę międzynarodowego profesjonalnego jury skupiło 20 fotografów.
0