Powrót do korzeni, czyli fotografia otworkowa Piotra Kucii w Galerii Obok ZPAF
0
Kup sprzęt Olympusa i weź udział w warsztatach ze znanymi polskimi fotografami
22 maj 2017
Wiktor Franko, Maciej Przeklasa i Andrzej “Fetish” Frankowski to trójka uznanych fotografów, z którymi będziecie mogli odbyć kameralne warsztaty jeśli w najbliższym czasie zdecydujecie się na zakup sprzętu marki Olympus.
0
Fotografie kolektywu Un-Posed w Leica 6x7 Gallery Warszawa
22 maj 2017
Wystawa Niepozowane kolektywu Un-Posed to aż 76 fotografii ułożonych w specjalnej aranżacji. Poza znanymi kadrami zobaczymy także zdjęcia nie publikowane i nie wystawiane wcześniej, a każde z nich ukazuje prawdziwe sedno street’a. Wernisaż odbędzie się w przyszłą środę w Warszawie.
0
Rusza Festiwalu Kolorów - darmowe konsultacje z zakresu kalibracji i doboru sprzętu
19 maj 2017
Pasjonujesz się fotografią lub filmowaniem? Pragniesz poszerzyć swoją wiedzę w zakresie kontroli koloru? A może chciałbyś zobaczyć na czym polega kalibracja i przekonać się na żywo o jej korzyściach? To wszystko znajdziesz na Festiwalu Kolorów X-Rite.
0
Dziś wystartował Miesiąc Fotografii w Krakowie 2017. Co zobaczymy?
19 maj 2017
Ślady pozostawione przez obcych, tańce z podtekstem erotycznym, operatorzy dronów zrzucający śmiercionośne pociski w Pakistanie, siedząc w bazie na pustyni pod Las Vegas. Artyści 15. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie zabierają nas w balansującą na pograniczu prawdy i fikcji podróż po świecie widzianym oczami obserwatora skrytego za aparatem fotograficznym.
0
Używasz filtrów? W konkursie Kenko Tokina możesz wygrać ponad 15 tys. złotych
18 maj 2017
Z okazji 60-lecia istnienia firma Kenko Tokina organizuje konkurs International Filter Photo Contest, który ma na celu wyłonienie najlepszych zdjęć wykonanych z użyciem filtrów fotograficznych. Główna nagroda to prawie 17 tys. złotych.
0
Nagość jest zwyczajna, czyli subtelne akty w obiektywie Mateusza Hajmana
18 maj 2017
Delikatne, zmysłowe i owiane nutą tajemnicy, chyba w ten sposób możemy najlepiej opisać zdjęcia młodego polskiego fotografa, Mateusza Hajmana. Wernisaż wystawy „Teraz“ odbędzie się już w najbliższą sobotę w katowickiej Galerii Rondo Sztuki.
0
Wystawa najlepszych na świecie zdjęć prasowych wraca do Chorzowa 
17 maj 2017
Wystawę prezentującą zdjęcia nagrodzone w World Press Photo, najważniejszym konkursie fotografii prasowej na świecie, po raz drugi będzie można obejrzeć w Chorzowie. Wernisaż zaplanowano na 26 maja.
0
Widzi-mi-się, czyli darmowe warsztaty z "czytania fotografii" dla dzieci i dorosłych
17 maj 2017
Czym różni się patrzenie na fotografię od patrzenia przez fotografię? Czy to, co widzimy zależy od tego, kto patrzy? Czym jest kadr i czego na zdjęciu nie widzimy? Na te i inne pytania Fundacja Archeologia Fotografii spróbuje odpowiedzieć już 28 maja podczas dwóch darmowych warsztatów.
0
GrandFront 2016 - okładka Digital Camera Polska wyróżniona
1
Poleć w surrealizm - wyniki konkursu
15 maj 2017
Antonina Bukowska została laureatką naszego konkursu “Poleć w surrealizm“, który zorganizowaliśmy wspólnie z firmą Asus. Jury postanowiło wyróżnić także dwóch fotografów: Grzegorza Bukalskiego i Wojciecha Stańczyka.
3
Dlaczego warto wykorzystywać stare techniki fotograficzne?
15 maj 2017
Czy w dobie cyfryzacji jest jeszcze miejsce i sens dla technik archaicznych? O tym będziecie mieli okazję porozmawiać już dzisiaj, przy okazji kolejnego spotkania z 7. edycji cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami, które poprowadzi georgia Krawiec.
0
Kup średnioformatowy aparat Pentax 645Z, a obiektyw otrzymasz za złotówkę
12 maj 2017
Firma Pentax wystartowała właśnie z bardzo ciekawą promocją. Przy zakupie średnioformatowego aparatu 645Z możesz otrzymać jeden z trzech proponowanych obiektywów za 1 zł.
0
Nowa wystawa stała Muzeum Historii Fotografii to hołd dla fotografii portretowej
11 maj 2017
MHF otwiera nową wystawę stałą, która śledzi wielowątkową historię fotografii portretowej, od wynalezienia medium w XIX wieku, aż do niesławnych selfie. To też zamknięcie pewnego okresu działalności instytucji.
0
Wyjątkowa wystawa zdjęć Gordona Parksa zawita do Wrocławia
11 maj 2017
W Muzeum Współczesnym we Wrocławiu zostanie zaprezentowanych aż 80 prac legendarnego Gordona Parksa. Wśród nich znajdziemy zarówno fotograficzne ikony, jak i zdjęcia mało znane. Wernisaż odbędzie się na początku czerwca.
0
Cykl spotkań Wszyscy Jesteśmy Fotografami niebawem zawita do Krakowa
11 maj 2017
Nagradzany cykl WJF pod koniec maja przenosi się do Krakowa, gdzie Filip Ćwik, Bownik i Karolina Breguła poprowadzą spotkania, będące zachętą do krytycznego przyjrzenia się fotografii. W planach także warsztaty i konkurs w którym można wygrać aparat Instax.
0
18. edycja projektu Fotografia Kolekcjonerska - wybitne polskie zdjęcia na aukcji
11 maj 2017
Od klasycznej martwej natury do trójwymiarowego obiektu fotograficznego. Relacje rzeczywistości z fotografią, przedmiotu z jego obrazem to temat 18. już edycji projektu Fotografia Kolekcjonerska.
0
Bezpłatne warsztaty fotografii ulicznej z Tomaszem Lazarem
10 maj 2017
Kochasz fotografię uliczną? Już 21 maja będziecie mieli okazję wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich fotografów tego nurtu, Tomkiem Lazarem, a przy okazji wygrać aparat Fujifilm Instax Mini 70.
0