Poznaliśmy zwycięzców Sony World Photography Awards 2017. Zobaczcie nagrodzone prace
0
Americans Seen - nigdy wcześniej nie publikowany portret Ameryki lat 80.
16 kwiecień 2017
Sage Sohier uwiecznia ludzi w ich codziennym środowisku od ponad trzydziestu lat. W tym roku Nazraeli Press wydało książkę z jej spojrzeniem na Stany Zjednoczone. Co istotne, jest to Ameryka lat 80., a zdjęcia nie były publikowane od czasu wykonania.
3
Przyznano fotograficzne Nagrody Pulitzera 2017
11 kwiecień 2017
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach fotograficznych to prestiżowe wyróżnienie otrzymali freelancer Daniel Berehulak oraz fotograf Chicago Tribune, E. Jason Wambsgans.
0
Pieter Hugo: „Nie ufam fotografii portretowej”
10 kwiecień 2017
O sprzecznościach, fascynacji, ekstrawagancji i ukrytych historiach, czyli kilka słów o Afryce Pietera Hugo, zdobywcy głównej nagrody konkursu World Press Photo w kategorii „Portrety” w 2006 roku.
1
Will Broadhurst: „Mój plan na przyszłość jest prosty: nieustannie obserwować.“
7 kwiecień 2017
Puste krajobrazy australijskiego fotografa Willa Broadhursta działają niczym nośniki pamięci przepełnione nostalgią.
1
Manuello Paganelli: “Miałem zostać lekarzem, ale na ostatnim roku studiów kupiłem aparat”
5 kwiecień 2017
Fotografia cyfrowa jest dobra tak długo, jak ludzie cieszą się chwilą i uczą. Młodemu pokoleniu radziłbym jednak wypstrykać jakiś film, bo tylko tak można skupić się na wyobrażeniu tego, jaki kadr chcemy uzyskać - mówi nam Manuello Paganelli, który od 25 lat dokumentuje Kubę.
0
Zobaczcie najlepsze zdjęcia z konkursu Smithsonian Photo Contest 2016
3 kwiecień 2017
Za nami 14. edycja prestiżowego konkursu Smithsonian Photo Contest, który co roku przyciąga kilkadziesiąt tysięcy fotografów z całego świata. Zobaczcie galerię nagrodzonych prac.
0
SWPA 2017 - zwycięskie zdjęcia z kategorii otwartej. Arek Rataj z nagrodą National Award.
28 marzec 2017
Dziś poznaliśmy nazwiska fotografów nagrodzonych w sekcji Open konkursu Sony World Photography Awards 2017. Ogłoszono także zwycięzców programu National Award, nagradzających najlepsze zdjęcia lokalnych fotografów. W tym roku jego laureatem został Arek Rataj.
0
Jonathon Kambouris: „Inspiracja pochodzi od wszystkiego wokół mnie”
27 marzec 2017
Amerykański fotograf, Jonathon Kambouris, współpracując ze stylistami Jenny Wichman i Mattem Vohrem, stworzył serię zdjęć o akcesoriach dla kobiet. Inspiracją stały się dla nich obrazy amerykańskiego malarza Wayna Thiébaud.
0
Jacek Ożóg sfotografował Gdańsk… swoim samochodem
0