Polacy wśród zwycięzców B&W Child 2016, największego konkursu fotografii dziecięcej
0
Zobacz piękno podwodnego świata na zdjęciach laureatów Underwater Photographer of the Year 2017
14 luty 2017
Prawie 3 tys. nadesłanych prac, a każda z nich ukazuje podwodny świat wraz z jego mieszkańcami. Spośród wszystkich fotografii zgłoszonych do tegorocznej edycji najlepszą okazał się dynamiczny portret ośmiornicy autorstwa francuskiego fotografa, Gabriel Barathieu.
0
Digital Storytelling Contest 2017 - wyniki
13 luty 2017
„The Dig“, „A New Age of Walls“, „When the Spirit Moves“ i „Claressa“ to cztery multimedialne projekty, które zwyciężyły w nowym konkursie Digital Storytelling Contest.
0
World Press Photo 2017 - nagrodzone prace
13 luty 2017
Właśnie poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji konkursu World Press Photo, który już od 60 lat nagradza najlepsze fotografie prasowe z całego świata. Nie zabrakło świetnych, mocnych fotografii, a wybór zdjęcia roku na pewno wywoła debatę. Niestety kolejny rok z z rzędu na podium zabrakło Polaków.
5
Arianna Lago: “Film pozwala zaufać sobie i skupić się na chwili”
10 luty 2017
Fotografowanie na filmie ma w sobie element zaskoczenia. Dzięki niemu mogę zaufać sobie i pozwolić na błąd, który może doprowadzić do przepięknych rezultatów. - mówi nam Arianna Lago, dla której fotografia uliczna stała się punktem wyjścia do eksperymentów z kolorem i abstrakcją.
0
Emily Stein udowadnia, że piękno to stan umysłu
8 luty 2017
Na nas, kobietach, ciąży ogromna presja. Wszystkie czujemy, że powinniśmy w pewnym wieku osiągnąć już konkretne, narzucone nam cele, lustrujemy się nawzajem, mamy tendencję do martwienia się starzeniem… - tłumaczy nam Emily Stein, której projekt zrywa z ideałami, do których przyzwyczaiła nas współczesna kultura.
5
Jonathan Higbee: “Staram się tworzyć prace, które budzą zdumienie”
31 styczeń 2017
Dążę do fotografii, która zmusza widza do kwestionowania jego rozumienia otaczającego go świata - opowiada nam jeden z najciekawszych nowojorskich fotografów młodego pokolenia,  Jonathan Higbee.
0
Fotograf robił jedno zdjęcie dziennie przez 18 lat, aż do dnia swojej śmierci. Projekt ostateczny?
26 styczeń 2017
Historia Jamiego Livingstona to przykład, że nawet najprostszy projekt z biegiem czasu może nabrać ogromnego znaczenia. Cykl „Some Photos of That Day” to niezwykły zapis 18 lat życia autora, ze wszystkimi jego radościami i smutkami, zwieńczony dramatyczną walką z nowotworem.
0
SkyPixel Photo Contest 2016 - podniebny konkurs rozstrzygnięty
26 styczeń 2017
Prawie 27 tysięcy zgłoszonych zdjęć, a spośród nich właśnie te. Koniecznie zobaczcie najlepsze fotografie wykonane dronami, które zostały nagrodzone w konkursie SkyPixel Photo Contest 2016.
0
Nowa Leica M10 w rękach zawodowców zaowocowała serią świetnych zdjęć
12