Tavepong Pratoomwong „Gdy fotografuję cały mętlik w mojej głowie odchodzi“
0
Aletheia Casey zadaje zdjęciom fizyczną przemoc, by ukazać prawdę o dramatycznej przeszłości swojego kraju
25 maj 2017
Wierzę, że gdyby było więcej zrozumienia wobec traumy i przemocy, która została wyrządzona Aborygenom, byłoby znacznie łatwiej zrozumieć traumę, która dzisiaj nadal istnieje w wielu społecznościach. - opowiada Aletheia Casey, dla której fotografia to nie tylko sposób wyrażania myśli, koncepcji i emocji, ale także metoda na poruszanie tematów politycznych.
0
Polska Ulicznie 2017 - wyniki
20 maj 2017
Ponad 3000 zdjęć zgłoszonych przez blisko tysiąc fotografów. Spośród nich najlepszym okazał się Marcin Urbanowicz, który zajął pierwsze miejsce w konkursie „Polska Ulicznie”, w którym co roku prezentowana jest najlepsza fotografia uliczna powstającą w Polsce.
0
Poznaliśmy zwycięzców Grand Press Photo 2017 - zobaczcie nagrodzone prace
18 maj 2017
Dziś podczas gali finałowej poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji najważniejszego polskiego konkursu fotografii prasowej Grand Press Photo. Główną nagrodę otrzymała Anna Bedyńska za zdjęcie Wasilija, skazanego w wieku 19 lat na 15 lat kolonii karnej. Zobaczcie nagrodzone prace.
0
Neil Kryszak: „Wszystko, co tworzę, to czysta ekspresja”
16 maj 2017
Neil Kryszak to młody artysta z Nowego Jorku, mieszkający obecnie w Los Angeles. Jego dziadkowie pochodzą z Polski. Kryszak zajmuje się produkcją muzyki, fotografią i filmem - bardzo pociąga go surrealistyczna, egzotyczna estetyka, zarówno na polu sztuk wizualnych jak i muzycznych.
0
Te wyjątkowe zdjęcia pokazują jak wyglądała praca redaktorów New York Times w 1942
12 maj 2017
To prawdziwa fotograficzna podróż w czasie, w którą koniecznie trzeba się wybrać. Zdjęcia autorstwa Marjory Collins zabierają nas do redakcji New York Times i pokazują jak wyglądała praca redaktorów i edytorów tego dziennika podczas II wojny światowej.
0
Matt Henry: „Wszystko, co robię wymaga ogromnego wysiłku“
9 maj 2017
Matt Henry, z pochodzenia Walijczyk, w swoich zdjęciach lawiruje między odniesieniami do amerykańskiej fotografii, kina i literatury, budując klimatyczne sceny niczym z lat 60. i 70. XX w. Każde powstałe zdjęcie to efekt wieloetapowej pracy, o której autor postanowił nam opowiedzieć.
3
“To miasto jest baśnią” - Sankt Petersburg oczami utalentowanego Alexandra Petrosyana
5 maj 2017
Do fotografii ciągnęło go już od czasów nastoletnich - jako czternastolatek dostał pierwszy aparat, z którym nie rozstaje się do dziś. Alexander Petrosyan z natury jest  obserwatorem. Od wielu lat przez wizjer aparatu podgląda codzienność rosyjskich ulic.
1
Najlepsze zdjęcia Lomo ostatniego roku. Jury Ten & One nagrodziło także Polaków
28 kwiecień 2017
Choć w większości konkursów fotograficznych wygrywają piękne, dopieszczone kadry, “brzydka” analogowa fotografia także ma ogromną rzeszę wyznawców. Właśnie z myślą o nich powstał konkurs Ten & One, którego 2. edycja właśnie dobiegła końca.
0
Znamy wyniki BZ WBK Press Photo 2017. Szymon Barylski autorem zdjęcia roku
0