Oto najlepsze filmy nagrane dronami w ostatnim roku
0
Osobliwy urok wielkiej płyty
20 marzec 2017
Zwykłe, szare, betonowe bloki rzadko kiedy znajdują miejsce w kręgu zainteresowań fotografów zajmujących się czymś innym niż reportażem. Malte Brandenburg uczynił z nich jednak główny temat swojej serii i twierdzi, że mogą one wiele powiedzieć o nas samych.
1
Poznaliśmy zwycięzców konkursu Śląska Fotografia Prasowa 2016
17 marzec 2017
Dobiegła końca 14. edycja konkursu Śląska Fotografia Prasowa, integrującego fotoreporterów z regionu. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia.
0
Wyjątkowe miejsca i ich mieszkańcy. Oto zdjęcia nagrodzone w konkursie 2017 ZEISS Photography Award
14 marzec 2017
Poznaliśmy wyniki 2. edycji konkursu ZEISS Photography Award, “Seeing Beyond”, który zachęca fotografów do prezentowania własnej wizji świata. W tym roku główną nagrodę zgarnął Belg Kevin Faingnaer, który dokumentował życie mieszkańców Wysp Owczych.
0
Graziano Panfili: „Kiedy jesteś w górach, nie jesteś już panem swojego czasu.“
13 marzec 2017
„Ta góra, ten wygięty fragment ziemi wznoszący się przede mną, sprawia, że czuję się pokorny, jak żebrak; i czuję szczęście mogąc w ogóle tu stać, nawet na chwilę." – tymi słowami, których autorem jest Bridget Asher, rozpoczyna się cykl zdjęć Graziano Panfili, „Mountain”.
0
Rineke Dijkstra laureatką prestiżowego Hasselblad Award 2017
10 marzec 2017
Holenderska fotografka i dokumentalistka Rineke Dijkstra została uhonorowana prestiżową nagrodą  Hasselblad Award. Gremium jury doceniło jej fotograficzny dorobek ostatnich 30 lat – zwłaszcza długoterminowe portrety, które głównie koncentrowały się na dzieciach i młodzieży wchodzącej w dorosłość.
0
Zobacz, kto będzie kształtować przyszłość światowej fotografii
8 marzec 2017
Prestiżowy magazyn Photo District News po raz kolejny opublikował listę 30 młodych i wschodzących talentów fotografii, których warto obserwować.
3
„Otsuchi Future Memories”, czyli budowanie pomostu między przeszłością a teraźniejszością
6 marzec 2017
Projekt argentyńskiego fotografa, Alejandro Chaskielberga, obrazuje zniszczenia i straty po katastrofie, jaka nawiedziła Japonię w 2011 roku. W „Otsuchi Future Memories” łączy on portrety ocalałych z fotografiami rodzinnymi odzyskanymi z gruzów miasteczka Otsuchi.
0
Gwiazdy tegorocznych Oscarów w obiektywie Marka Seligera
1 marzec 2017
Ciekawy eksperyment przerodził się w tradycję. Już 4 rok z rzędu znany portrecista Mark Seliger tworzy wyjątkowe i klimatyczne portrety gwiazd zaraz po ceremonii wręczenia Oscarów.
0
Sony World Photography Awards 2017 - Polacy w finale
1