Loupedeck Live - konsola dla streamerów, z której skorzystają także fotografowie

Autor: Maciej Luśtyk

14 Wrzesień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Loupedeck pokazał swoje kolejne dziecko. W założeniu posłużyć ma głównie osobom realizującym transmisje online, ale z racji niższej ceny i dużej funkcjonalności, posłuży także innym twórcom jako mniejszy brat modelu CT.

Najnowsza konsola Loupedeck Live to przede wszystkim narzędzie, które pomóc ma w miksowaniu streamów. Nie jest to typowy mikser wizyjny, ale raczej akcesorium, które ułatwić ma nawigację w programach do transmisji typu OBS Studio, Streamlabs OBS czy Twitch.

Zestaw najpotrzebniejszych skrótów pod ręką

Tak jak pokazany przed rokiem Loupedeck CT, model Live oferuje zestaw pokręteł, przycisków i programowalny panel dotykowy, do którego możemy przypisać szereg skrótów, powiadomień czy ustawień z danych aplikacji. Oprócz tego, konsola pozwala tworzyć własne profile dla właściwie dowolnej aplikacji, a tym samym przypisywać do poszczególnych paneli całe akcje i złożone ustawienia. Co więcej tego typu profile można udostępnić w internecie i pobierać te stworzone przez innych użytkowników. Zastosowania konsoli stają się więc niemal nieograniczone.

Nie tylko do transmisji

Względem wersji CT, model Live oferuje mniej rozbudowaną ergonomię, ale nadrabia to niższą ceną, a producent twierdzi, że i tak spodoba się twórcom działającym w obszarach filmu i fotografii. Konsola nadal oferuje natywne wsparcie aplikacji takich jak Photoshop, Lightroom, Premiere Pro, Final Cut X czy After Effects, a oprócz zabrania przycisków skrótów i dużego pokrętła funkcyjnego otrzymujemy taką samą funkcjonalność jak wcześniej. Ponadto użytkownikom może spodobać się kompaktowa forma nowej konsoli - Loupedeck Live mierzy raptem 150 x 110 x 30 mm i waży 230 g. Nie ma więc problemu, by zabrać go ze sobą w dowolne miejsce.

Największą różnicą jest chyba jedynie to, że w przypadku modelu Live, po wyjęciu z pudełka, otrzymamy dostęp jedynie do dwóch natywnych pluginów, a reszta oferowana będzie odpłatnie, w formie subskrypcji (2 dolary miesięcznie) lub dożywotniej licencji (30 dolarów), podczas gdy użytkownicy modelu CT otrzymują dostęp do pełnych zasobów za darmo.

Cena i dostępność

Loupedeck Live wyceniony został na 270 dolarów (około 1000 zł) i będzie dostępny do kupienia pod koniec września. Na razie nie wiemy kiedy i w jakiej cenie urządzenie trafi na polski rynek.

Więcej informacji znajdziecie na stronie loupedeck.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
 LED Newell Sunny - sprytne oświetlenie dla internetowych twórców
LED Newell Sunny - sprytne oświetlenie dla internetowych twórców
Poręczna i lekka, a przy tym montowana magnetycznie. Newell prezentuje małą lampkę LED Sunny do smartfonów i aparatów.
1
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend, uznany producent kart pamięci, czytników oraz dysków SSD, wchodzi na polski rynek. Markę reprezentuje Foto7, firma znana z dystrybucji renomowanych producentów, jak np. Manfrotto czy...
2
AOC Graphic Pro U3 - nowe monitory graficzne na każdą kieszeń
AOC Graphic Pro U3 - nowe monitory graficzne na każdą kieszeń
Niska cena, kalibracja sprzętowa i dobre pokrycie kolorów - marka AOC wprowadza nową serię niedrogich monitorów 4K i QHD kierowanych do twórców fotografii, wideo i grafiki.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)