Maciej Luśtyk

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

DJI Ronin to jeden z najlepiej ocenianych stabilizatorów do lustrzanek i kamer. Niedawno pokazano jej drugą odsłonę, którą już 26 września będzie można przetestować podczas otwartej prezentacji w Warszawie.
19 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
0
Dobra gradacja kolorystyczna pomaga nadać zdjęciom charakteru i sprawia, że wyglądają bardziej profesjonalnie. Warto się więc jej nauczyć nawet jeśli na co dzień nie pracujemy na planach wysokobudżetowych sesji. Ten wideoporadnik pokaże Wam, jak w prosty sposób dokonać jej za pomocą panelu Color Balance w Photoshopie.
19 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
0
Profoto zaprezentowało najmniejszą lampę ze swojej oferty, która zaskakuje konstrukcją i  funkcjonalnością, ale niestety też ceną.
19 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
0
Kilka dni temu, gdy świat obiegła informacja o tym, że legendarna marka zapowiada powrót, w internecie zawrzało. Czy jednak nie było to wiele hałasu o nic? Póki co, zaprezentowano obiektyw do smartfona.
19 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
2
Na początku lat 80. fotografie tworzone dla marki Ford przyniosły Ryszardowi Horowitzowi nagrodę za najlepsza kampanię samochodową roku. Teraz, 35 lat później, prekursor cyfrowej edycji obrazu znów podejmuje współpracę z marką, której efekty już niebawem zobaczymy na wystawie w Warszawie.
18 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
0
Kolejna edycja konkursu organizowanego przez serwis społecznościowy EyeEm dobiegła końca. Oto najlepsze prace, które jury wybrało spośród niemal 600 tys. zgłoszeń.
18 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
0
Wracamy do sprawy kontrowersyjnej okładki Gazety Polskiej, którą środowisko fotoreporterów posądziło o niedopuszczalne manipulacje i łamanie prawa. Przed wniesieniem sprawy do sądu poszkodowani próbują rozwiązać sprawę ugodowo i stawiają swoje warunki.
18 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
0
Jeśli fotografia aktu to Wasza pasja, mamy dobrą wiadomość. Na rynku debiutuje nowy kwartalnik, którego celem jest popularyzacja polskiej niezależnej sceny fotografii aktu. Oficjalna premiera już 29 września.
18 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
0
W naszej redakcji na krótko zagościła najnowsza, porażająca specyfikacją lustrzanka Nikona. Na pełen test będziecie jeszcze musieli poczekać, ale już teraz nową matrycę sprawdziliśmy zarówno w studio jak i w praktyce.
15 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
0
Smartfony ciągle przez wielu fotografów traktowane są po macoszemu. Czy słusznie? Rozwój technologii sprawił, że wyparły z rynku kompakty, a wykonane nimi zdjęcia już kilkukrotnie trafiały na okładki magazynów. Czy mają także szanse namieszać na rynku fotografii zawodowej?
14 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
0