Grand Prix Fotofestiwal 2017: Loulou D’aki, „Make a wish“
0
W poszukiwaniu perfekcyjnego ujęcia. Michel D'Oultremont o sensie fotografii przyrodniczej
16 maj 2017
Dzika przyroda to jeden z najwdzięczniejszych tematów zdjęciowych. Ale fotografia przyrodnicza to coś znacznie więcej niż tylko piękne kadry. Zobaczcie ten wyjątkowy dokument o młodym belgijskim fotografie Michelu D’Oultremont.
1
Te wyjątkowe zdjęcia pokazują jak wyglądała praca redaktorów New York Times w 1942
12 maj 2017
To prawdziwa fotograficzna podróż w czasie, w którą koniecznie trzeba się wybrać. Zdjęcia autorstwa Marjory Collins zabierają nas do redakcji New York Times i pokazują jak wyglądała praca redaktorów i edytorów tego dziennika podczas II wojny światowej.
0
Kieszonkowa armata - o doświadczeniach z M.Zuiko 300 mm f/4 IS PRO opowiada Marcin Dobas
11 maj 2017
Zdaniem niektórych nowa „trzysetka” Olympusa to wystarczający powód, by przesiąść się na system Micro 4/3. O swoich wrażeniach z użytkowania tego szkła opowiedział nam fotograf National Geographic, Marcin Dobas.
0
Matt Henry: „Wszystko, co robię wymaga ogromnego wysiłku“
9 maj 2017
Matt Henry, z pochodzenia Walijczyk, w swoich zdjęciach lawiruje między odniesieniami do amerykańskiej fotografii, kina i literatury, budując klimatyczne sceny niczym z lat 60. i 70. XX w. Każde powstałe zdjęcie to efekt wieloetapowej pracy, o której autor postanowił nam opowiedzieć.
3
„Można się odciąć, tylko czy to ma sens?” - rozmowa z Pawłem Fabjańskim
8 maj 2017
„Odczyt nastąpi automatycznie” to tytuł najnowszej wystawy jednego z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych fotografów reklamowych, który znalazł receptę na połączenie komercji ze sztuką. O jej idei, wszechobecnej inwigilacji, eksploatacji stylów i inspiracjach rozmawiamy z Pawłem Fabjańskim.
0
“To miasto jest baśnią” - Sankt Petersburg oczami utalentowanego Alexandra Petrosyana
5 maj 2017
Do fotografii ciągnęło go już od czasów nastoletnich - jako czternastolatek dostał pierwszy aparat, z którym nie rozstaje się do dziś. Alexander Petrosyan z natury jest  obserwatorem. Od wielu lat przez wizjer aparatu podgląda codzienność rosyjskich ulic.
1
Podejdź owada - jak fotografować przyrodę w skali makro opowiada Przemek Michalak
5 maj 2017
Wiosna i budząca się do życia przyroda to dobry czas na rozpoczęcie przygody z makrofotografią. O tym jak najlepiej fotografować owady mówi nam fotograf i informatyk Przemek Michalak.
0
"Jeśli coś jest prawdziwe, to obroni się samo" - rozmowa z Tomkiem Tomkowiakiem
30 kwiecień 2017
O tym dlaczego fotografia beauty nie jest tym, czym kiedyś, jaką przewagę daje czerń i biel oraz czy przy robieniu zdjęć jest miejsce na filozofię rozmawiamy z uznanym fotografem modowym, reklamowym i podróżniczym, Tomkiem Tomkowiakiem.
4
Najlepsze zdjęcia Lomo ostatniego roku. Jury Ten & One nagrodziło także Polaków
0