Finał programu Top Photographer - wszystkie odcinki do obejrzenia
1
„Memento Metro”, czyli pięć lat fotografowania codzienności w moskiewskim metrze
29 listopad 2016
Aleksiej Domraciew przez prawie pięć lat dokumentował moskiewskie metro. Efektem każdej drogi - do pracy i z powrotem - były nowe zdjęcia w pamięci jego telefonu. Z czasem zebrał najlepsze z nich w ramach projektu „Memento Metro”.
0
Jessica Dimmock: „Fotografia musi przekraczać pewne ramy“
28 listopad 2016
Jessica Dimmock to jedna z bardziej uznanych amerykańskich dokumentalistek. W kolejnym odcinku serii „First Take“ wyjaśnia czym dla niej jest czysta esencja prawdziwej fotografii.
0
Najlepsze zdjęcia architektury minionego roku z konkursu Arcaid 2016
28 listopad 2016
Arcaid Images Architectural Photography Awards co roku nagradza najlepsze zdjęcia architektoniczne z całego świata. Zobaczcie galerię najciekawszych kadrów minionego roku.
0
Pasja czy nałóg? Wyjątkowa kolekcja fotografii Eltona Johna [WIDEO]
22 listopad 2016
Większość zna go jako muzyka, ale jak sam mówi, miłością jego życia jest fotografia. W ciągu 25 lat zebrał kilka tysięcy odbitek, wśród których znajduje się wiele sławnych zdjęć, znanych z książek o historii fotografii.
0
Artem Zhitenev: “Nie wolno się bać. Inaczej, ludzie pomyślą, że robisz coś złego”
21 listopad 2016
Zhitenev urodził się w 1968 roku w Moskwie. Od 1996 roku współpracuje z różnymi gazetami i czasopismami, jest też członkiem Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy i kolektywu VIVO, zrzeszającego fotografów ulicznych.
0
Gillian Laub „Najlepsze zdjęcia prześladują i spędzają sen z powiek“
21 listopad 2016
Gillian Laub to jedna z bardziej znanych amerykańskich portrecistek. W kolejnym odcinku serii „First Take“ wyjaśnia czym dla niej jest fotografia i dlaczego zdjęcia muszą mieć w sobie magię.
0
Delphine Schacher: „Poprzez fotografię skupiam się na uczuciu melancholii"
18 listopad 2016
Po siedmiu latach pracy jako asystent produkcji w telewizyjnym programie informacyjnym, Delphine Schacher rozpoczęła studia fotograficzne w Akademii Fotografii w Vevey, w wieku 30 lat. W swoich projektach bada realia społeczne, kwestionując miejsce mężczyzny w społeczeństwie. Prostytucja, życie więzienie, klasa robotnicza oraz migracje to część rejonów jej poszukiwań.
0
Obrazy, których nigdy nie zapomnisz. 100 najbardziej wpływowych fotografii według "Time"
18 listopad 2016
Magazyn Time właśnie uruchomił zapowiadaną od kilku tygodni platformę, która oferuje wyjątkowy wgląd w 100 najważniejszych zdaniem tygodnika fotografii wszechczasów.
0
Ark Lodge: miejsce, w którym czas się zatrzymał
0