Wildlife Photographer of the Year 2017 - zdjęcia finalistów

Wildlife Photographer of the Year 2017 - zdjęcia finalistów

Organizowany przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie konkurs Wildlife Photographer of the Year, co roku pozwala nam wejrzeć w piękno dzikiego życia na naszej planecie. Nazwiska zwycięzców poznamy 13 października, ale już teraz otrzymujemy przedsmak w postaci zdjęć 13 finalistów.

Wildlife Photographer of the Year to prestiżowy konkurs, którego celem - jak mówią organizatorzy - jest pokazanie piękna przyrody w najczystszej postaci. Pogrążone w zabawie foki , przenikliwe portrety drapieżników czy konik morski uchwycony w niecodziennej sytuacji to tylko kilka z niemal 50 tys. zdjęć, zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu przez fotografów z 92 krajów.

Przyroda w najczystszej postaci

Prace rywalizowały ze sobą w kilkunastu podkategoriach sekcji profesjonalnej, oraz w kategoriach poświęconych projektom dokumentalnym i młodym twórcom. Listę laureatów poznamy dopiero 17 października podczas gali finałowej w londyńskim Muzeum Historii Naturalnej, ale organizatorzy już teraz uchylają nam rąbka tajemnicy i prezentują fotografie 13 spośród tegorocznych finalistów.

Zobacz wszystkie zdjęcia (13)

Zwycięzca nagrody Grand Prix otrzyma 10 000 funtów, a autor najlepszego portfolio wróci do domu z nagrodą w wysokości 7500 funtów. Z kolei na laureatów poszczególnych kategorii czeka od 500 (sekcja Youth) do 1250 funtów (sekcja Adult). Zdjęcia oceniać będzie jury złożone ze światowej klasy fotografów, filmowców, dziennikarzy i kuratorów.

Wystawa pokonkursowa - 100 najlepszych zdjęć przyrodniczych tego roku, do obejrzenia także w Polsce

Pełną galerię 100 zwycięskich i wyróżnionych prac będziemy mogli obejrzeć zaraz po ogłoszeniu oficjalnych wyników, a także na objazdowej wystawie pokonkursowej, która startuje już 20 października i jak co roku dotrze także zapewne do Polski. Póki co, nie znamy jeszcze jednak szczegółów odnośnie planowanych ekspozycji w kraju. Wiadomo jednak, że będzie na co popatrzeć. Finałowe zdjęcia, udostępniane co roku przez organizatorów, rzadko są tymi, które koniec końców zwyciężają w danych kategoriach. Najlepsze więc jeszcze przed nami.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem nhm.ac.uk.

(fot. okładkowa: Klaus Nigge, "Bold Eagle" / Wildlife Photographer of the Year 2017)

 

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Voigtländer Nokton 40 mm f/1.2 - jasna i wytrzymała stałka do Sony E
19 Wrz 2017
Po raz pierwszy o Noktonie 40 mm f/1.2 usłyszeliśmy na początku tego roku. Jednak dopiero dziś producent zaprezentował ukazał światu jego ostateczny kształt. Jak obiecują konstruktorzy jest to „najjaśniejszy obiektyw o ogniskowej 40 mm stworzony z myślą o pełnoklatkowych aparatach“.
0
Zbadaj swój aparat - bezpłatna, pełna diagnostyka serwisowa aparatów tylko w CSI
19 Wrz 2017
Od dziś aż do 19 października Centrum Serwisowo Informacyjne Foto i Video oferuje bezpłatne wykonanie pełnej diagnostyki aparatów, która pozwoli na dokładne sprawdzenie stanu technicznego sprzętu fotograficznego. Z usługi można skorzystać w Warszawie i Krakowie.
1
Szukasz stabilizatora, który spełni wszystkie twoje wymagania? Weź udział w otwartym pokazie DJI Ronin 2
19 Wrz 2017
DJI Ronin to jeden z najlepiej ocenianych stabilizatorów do lustrzanek i kamer. Niedawno pokazano jej drugą odsłonę, którą już 26 września będzie można przetestować podczas otwartej prezentacji w Warszawie.
0
Odkryj największe sekrety miast podczas nowej wystawy w Galerii Pauza
19 Wrz 2017
„Interesuje mnie przede wszystkim nieewidentna, surrealistyczna strona przestrzeni miejskiej“ - tak o projekcie City Landscapes mówi jego autor Andrzej Pilichowski-Ragno. Wernisaż wystawy już w najbliższy piątek w Krakowie.
0